Strona 4 z 9 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 89

Wątek: Obiektyw(wy) na wyjazd.

  1. #31
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.740
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    Właściwie to wystarczy Ci jeden obiektyw. 12-60 3,5 /5,6 całkowicie wystarcza do wszystkiego, zwłaszcza że masz stabilizację. Jeśli nie da sie zrobić foty tym szkłem to z 2,8 zrobisz co najwyżej troszke lepszego gniota z cieniami nie do wyciągnięcia . Oczywiście mozna na bogato wersje pro, ale czy to ma sens.... Ta kasę można lepiej spożytkować.
    Chcesz focic w trudnych warunkach to wybacz ale na pewno nie olkiem 10 III nawet z najlepszymi szklami.

  2. #32
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.002
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez paparapa Zobacz posta
    ...
    Chcesz focic w trudnych warunkach to wybacz ale na pewno nie olkiem 10 III nawet z najlepszymi szklami.
    Dlaczego ?

    Nazwa:  P9121185.jpg
Wyświetleń: 261
Rozmiar:  492,9 KB
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  3. #33
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    To akurat nie jest dobry przykład
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  4. #34
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.740
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    O dzięki . Popatrz na dolne rogi i srodek góry foty. Nie wspomnę o braku detalu i ostrosci zjedzonej przez odszumianie . Ostatnio robiłem foty dwoma korpusami, mft i ff. Fociłem z tego samego miejsca w tym samym czasie body lekko po zmroku (przesłona ca. 8 czasy od 3 do 8s.) Porównanie było bardzo ciekawe . Napisze tylko że odpuściłem sobie ciągnięcie fotek z MFT.
    MFT jak najbardziej w dzień, w dobrym swiatełku z czułością 200 ISO. W takich warunkach foty są wystarczająco dobre. Zaleta jest to że auto WB w mojej puszce daje ładne kolory, więc nie trzeba generalnie obrabiać zdjęć. To właśie są swietne małe i lekkie aparaciki na wyjazdy, do robienia fotek raczej albumowych na użytek rodzinnej dyskusji przy stole. Zawsze jest albo albo...
    Pozdrawiam

    Ps
    Zapomniałem jeszcze o tym, że są świetne do macro.

  5. #35
    | OlyJedi Awatar viruuss
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.312
    Siła reputacji
    230
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez paparapa Zobacz posta
    O dzięki . Popatrz na dolne rogi i srodek góry foty. Nie wspomnę o braku detalu i ostrosci zjedzonej przez odszumianie . Ostatnio robiłem foty dwoma korpusami, mft i ff. Fociłem z tego samego miejsca w tym samym czasie body lekko po zmroku (przesłona ca. 8 czasy od 3 do 8s.) Porównanie było bardzo ciekawe . Napisze tylko że odpuściłem sobie ciągnięcie fotek z MFT.
    MFT jak najbardziej w dzień, w dobrym swiatełku z czułością 200 ISO. W takich warunkach foty są wystarczająco dobre. Zaleta jest to że auto WB w mojej puszce daje ładne kolory, więc nie trzeba generalnie obrabiać zdjęć. To właśie są swietne małe i lekkie aparaciki na wyjazdy, do robienia fotek raczej albumowych na użytek rodzinnej dyskusji przy stole. Zawsze jest albo albo...
    Pozdrawiam

    Ps
    Zapomniałem jeszcze o tym, że są świetne do macro.
    ile kosztuje em 10v2, a ile puszka FF, dostajesz to za co płacisz - proste i nie ma nad czym deliberować
    Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły

  6. #36
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar droplet
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    2.359
    Siła reputacji
    112
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez paparapa Zobacz posta
    Właściwie to wystarczy Ci jeden obiektyw. 12-60 3,5 /5,6 całkowicie wystarcza do wszystkiego, zwłaszcza że masz stabilizację. Jeśli nie da sie zrobić foty tym szkłem to z 2,8 zrobisz co najwyżej troszke lepszego gniota z cieniami nie do wyciągnięcia . Oczywiście mozna na bogato wersje pro, ale czy to ma sens.... Ta kasę można lepiej spożytkować.
    Chcesz focic w trudnych warunkach to wybacz ale na pewno nie olkiem 10 III nawet z najlepszymi szklami.
    dla mnie jest różnica pomiędzy 2.8 i 3.5 to prawie dwukrotnie większe ISO, co ma znaczenie w trudnych warunkach. Dlatego wolę 12-40/2.8 jak potrzeba coś dłuższego to raczej od 100mm i może być ciemne byle było lekkie.

  7. #37
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.740
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez viruuss Zobacz posta
    ile kosztuje em 10v2, a ile puszka FF, dostajesz to za co płacisz - proste i nie ma nad czym deliberować
    Oj kolego trzymaj się faktów. Mówimy o 10mk3. Obecna cena z obiektywem do niczego czyli 14-42 wynosi około 3000 pln.
    Nikon D610 samo body znalazłem dziś poniżej 4000 pln. Obiektyw klasy 14-42 dla FF też nie kosztuje majątek.
    Lepszy obrazek od olka a zwłaszcza w słabych warunkach daje tez dx-owy D7200 z kitem 18-105 za ca. 3000. Z 16-85 w Niemczech 600 euro .....
    Jakiejś oszałamiającej różnicy nie widzę, w obrazku za to tak.
    Cała seria 16tek olimpusa ma chyba te same matryce. Te topowe też. Więc relatywnie tani 10mk3 z jednym obiektywem nie zabije ceną. Ale już
    topowe modele z paroma bajerami mogą to zrobić .
    Strawestuję Twój końcowy wniosek. Jeśli nie będziesz czujny, dostaniesz to, co wcisną ci chłopcy marketingowcy.... nawet jeśli tego nie potrzebujesz
    Pozdrawiam

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez droplet Zobacz posta
    dla mnie jest różnica pomiędzy 2.8 i 3.5 to prawie dwukrotnie większe ISO, co ma znaczenie w trudnych warunkach. Dlatego wolę 12-40/2.8 jak potrzeba coś dłuższego to raczej od 100mm i może być ciemne byle było lekkie.
    Zyskałeś bardzo niewiele dopłacając ponad 3000 pln. I już jesteś w plecy

  8. #38
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2009
    Mieszka w
    Ziemia Zawkrzeńska.
    Posty
    2.601
    Siła reputacji
    186
    Moja galeria
    Porównywanie m4/3 z FF nie ma sensu, ale w obrębie tych matryc i owszem.
    Najważniejsza jest historia.
    "Narody tracąc pamięć tracą życie" C. K. Norwid

  9. #39
    | OlyJedi Awatar viruuss
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.312
    Siła reputacji
    230
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez paparapa Zobacz posta
    Oj kolego trzymaj się faktów. Mówimy o 10mk3. Obecna cena z obiektywem do niczego czyli 14-42 wynosi około 3000 pln.
    Nikon D610 samo body znalazłem dziś poniżej 4000 pln. Obiektyw klasy 14-42 dla FF też nie kosztuje majątek.
    Lepszy obrazek od olka a zwłaszcza w słabych warunkach daje tez dx-owy D7200 z kitem 18-105 za ca. 3000. Z 16-85 w Niemczech 600 euro .....
    Jakiejś oszałamiającej różnicy nie widzę, w obrazku za to tak.
    Cała seria 16tek olimpusa ma chyba te same matryce. Te topowe też. Więc relatywnie tani 10mk3 z jednym obiektywem nie zabije ceną. Ale już
    topowe modele z paroma bajerami mogą to zrobić .
    Strawestuję Twój końcowy wniosek. Jeśli nie będziesz czujny, dostaniesz to, co wcisną ci chłopcy marketingowcy.... nawet jeśli tego nie potrzebujesz
    Pozdrawiam

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -



    Zyskałeś bardzo niewiele dopłacając ponad 3000 pln. I już jesteś w plecy
    już się pogubiłem, porównujemy 10 z korpusem FF co jest bez sensu, czy snujemy wizje i udowadniamy coś co jest oczywiste ? może porównamy FF ze średnim formatem i potem pójdziemy jeszcze dalej ? ja znalazłem 10 mk3 za 2500 jest wielu ludzi którzy obiektywem 14-42 robią całkiem dobre zdjęcia !!
    Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły

  10. #40
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.740
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez viruuss Zobacz posta
    już się pogubiłem, porównujemy 10 z korpusem FF co jest bez sensu, czy snujemy wizje i udowadniamy coś co jest oczywiste ? może porównamy FF ze średnim formatem i potem pójdziemy jeszcze dalej ? ja znalazłem 10 mk3 za 2500 jest wielu ludzi którzy obiektywem 14-42 robią całkiem dobre zdjęcia !!
    Właśnie widzę że się pogubiłeś. Zwolnij i przeczytaj ze zrozumieniem o czym mowa.
    Ty napisałeś sam - ile kosztuje em 10v2, a ile puszka FF. Więc Ci grzecznie napisałem ile , i że właściwie dużej różnicy w cenie pomiędzy MFT a FF nie musi być. . Za to jest w jakości obrazka.
    A jeśli nadal jesteś pogubiony, to nie pisz już do mnie .

Podobne wątki

  1. Wyjazd fotograficzny
    By osiem1984 in forum Fotografia podróżnicza
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 17.01.14, 19:09
  2. Obiektyw 11-22mm i wyjazd do Egiptu Pomocy!!!
    By Maguro in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 27.01.10, 20:11
  3. Wyjazd do ciepłych krajów
    By m9 in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 15.03.07, 01:29

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.