Strona 2 z 9 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 89

Wątek: Obiektyw(wy) na wyjazd.

  1. #11

    Dołączył
    Sep 2018
    Posty
    13
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Tak zle to nie bedzie.Dam jakos rade. Bardziej myslalem o 25/1.8 troche tanszy od 17.
    Lub o Panasie 20/1.7. Do tego chcialem 45/1.8 i jak narazie bym dal sobie spokoj. Co myslicie?

  2. #12
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Ja myślę, że jak masz zooma, to 25 sobie daruj, lepiej coś szerszego. Jak nie dasz rady 15-17, to chociaż 20.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  3. #13

    Dołączył
    Mar 2018
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    1.198
    Siła reputacji
    98
    Moja galeria
    Z moich doświadczeń wynika, że w podróży najlepiej sprawdza się sprzęt jak najbardziej uniwersalny. To niestety oznacza jednak zwykle szukanie kompromisu. Przez lata używania lustrzanek Nikona na wakacje zabierałem zawsze dwa szkła 16-85/3.5-5.6 i 70-300/4.0-5.6 obydwa ze stabilizacją. Szkła ciemne, ale dawały świetny zakres - od szerokiego do teleobiektywu (24-450 dla pełnej klatki). Fotografuję głównie krajobraz dlatego ważniejszy jest dla mnie szeroki kąt a 24mm (dla FF) to dla mnie minimum. Dlatego nie patrzyłem w stronę zumów typu 18-300 - na dole było za wąsko. Za to z ciekawością patrzyłem na Tamrona 16-300 bo zakresem był akurat dla mnie. Zaznaczę raz jeszcze, że to zestaw wakacyjny - czyli zdjęcia do rodzinnego albumu (fotoksiążka) - czyli rodzina pstrykana zazwyczaj w dobrych warunkach i krajobrazy robione ze statywu. Kiedy kupowałem Olka (potrzebowałem trochę ulżyć kręgosłupowi) to od razu wiedziałem że na szerszym końcu musi być 12mm. Marzył mi się 12-100/4.0 ale cena była za wysoka. Za to trafiła się okazja na EM1 mk.1 z 12-40/2.8 w dobrej cenie. Kupiłem i nie żałuję. Szkło chociaż dość ciężkie jak na m4/3 jest optycznie świetne i rewelacyjnie ostre. Spokojnie służy do krajobrazu jak i do portretu. Jasne że do portretów przydałaby się trochę większa "dziurka" ale na wakacjach to nie problem, a na codzień mam do Nikona Arta 18-35/1.8... Ponieważ trochę mi brakowało zasięgu dodałem do zestawu olkowego kita 40-150 i mam wystarczający zestaw na wakacje (jako że lubię pstryknąć kwiatuszki i robaczki to dodałem do tego olka 60/2.8 makro). Kitowi w gorszych warunkach brakuje trochę światła ale idzie wytrzymać. A że jedt malutki to mu wybaczam ten brak. Czasem mam ochotę na dodanie jakiejś jasnej stałki do tego zestawu, ale chyba ten czas jeszcze nie nadszedł - 12-40/2.8 na razie zupełnie mi wystarcza.

  4. #14
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    1.025
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Ja w podróży używam najczęściej 14-150mm - mój jest już zdezelowany i właśnie wrócił z naprawy (potracił śrubki), ale praktycznie niezastąpiony w systemie m43 do takich celów. Owszem jest ciemny i wieczorami oraz w pomieszczeniach nie będzie łatwo, ale jest lekki i bardzo uniwersalny. Dodatkowo zabieram 7-14, który jest niesamowity zarówno do architektury jak i widoków, ale sprawdza się też w muzeach przy słabym świetle, bo ma jednak przewagę światła nad 14-150mm. To właściwie mi wystarcza na turystyczne, amatorskie fotki.

  5. #15

    Dołączył
    Sep 2018
    Posty
    13
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Zdecydowalem sie na 17/1.8.
    Przedwczoraj usatwilem na kitowy zoomie 17,20,25 i zrobilem zdejecia.Zdecydowalem wtedy o zakupie 17/1.8.Znalazlem w sklepie obiektyw bez oryginalnego pudelka.Cena to po przeliczeniu 1400 zl.Napisalem maila do nich z pytaniem o stan .Odpisali mi ,ze jest nowy a bez boxa poniewaz byl w zestawie z body,ale ktos kupil samo body i szklo zostalo. Czy jest taka opcja zeby to szklo bylo sprzedawane jako kit?
    jest na niego 2 lata gwarancji producenta i 21 dni na ewentualny zwrot.

    Kitowego 14-42 zostawiam.Moze sie przyda.Pozniej pomysle o czyms innym.
    Ostatnio edytowane przez marzab2603 ; 12.09.18 o 22:19

  6. #16
    Animator
    Dołączył
    Oct 2014
    Mieszka w
    Pszczyna
    Posty
    872
    Siła reputacji
    66
    Moja galeria
    17mm było jeszcze w wersji 2.8, i takie obiektywy w kicie były na pewno sprzedawane.
    Czy 17mm 1.8 był w kicie to nie wiem...

    Więc jak obiektyw przyjdzie to sprawdź dokładnie czy to ten który chciałeś...

  7. #17
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    17 f/1,8 było sprzedawane w kicie z PENem-F.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  8. #18

    Dołączył
    Sep 2018
    Posty
    13
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Znalzlem te zestawy i jestem spokojniejszy o to czy nowy.

  9. #19

    Dołączył
    Sep 2018
    Posty
    13
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Czy jest sens kupowania 25/1.7 panasa jak juz bede mial olka 17/1.8?

  10. #20
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Dla jednych jest, dla innych nie.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

Podobne wątki

  1. Wyjazd fotograficzny
    By osiem1984 in forum Fotografia podróżnicza
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 17.01.14, 19:09
  2. Obiektyw 11-22mm i wyjazd do Egiptu Pomocy!!!
    By Maguro in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 27.01.10, 20:11
  3. Wyjazd do ciepłych krajów
    By m9 in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 15.03.07, 01:29

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.