Strona 7 z 19 PierwszyPierwszy ... 5678917 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 185

Wątek: Panasonic S

  1. #61
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez dzemski Zobacz posta
    A7 nie ma stabilizacji, nie ma PDAF i ma wadę konstrukcyjną wykluczającą używanie większych i cięższych obiektywów. Jeżeli się zastanawiasz nad A7 to tylko A7 mk II.

    ...
    No właśnie. Nad Sony bym się zastanawiał, gdyby mk II był w cenie mk I
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  2. #62
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar dzemski
    Dołączył
    Nov 2005
    Mieszka w
    Lublin
    Posty
    3.203
    Siła reputacji
    118
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    No właśnie. Nad Sony bym się zastanawiał, gdyby mk II był w cenie mk I
    Ja od pół roku, a może nawet i dłużej siedziałem nad pełną klatką. Do wyboru był Canon 6D, Nikon D610 i właśnie Sony A7II. Nikon odpadł za cenę, gabaryty, cenę szkieł i migawkę tylko 1/4000s. Canon odpadł za gabaryty, migawkę 1/4000s i ogólną kastrację z funkcji. Obydwa też były droższe od A7II. Kupiłem w pewnym sensie impulsem, bo w jednym ze sklepów zrobili promo i nie dość, że cenę na body dali fajną, to jeszcze kredyt 0% i 2 raty za mnie zapłacili. W efekcie aparat kosztował mnie 4500 zł. Do tego kupiłem commlite na canona i przelotkę M42->E. Mam dzięki temu tanie body z migawką 1/8000 i ISO50 i możliwość używania tanich canonowskich szkieł oraz szkieł z M42 (te niekoniecznie tanie, bo mam np Zeiss Flektogon 20/2.8, który chodzi w cenie powyżej 1000 zł). Całość przyjemna i fajnie się na tym pracuje, a focus peaking daje frajdę ze szkieł manualnych. Niestety są też spor wady w stosunku do Okla EM5 mk II. 1 i najpoważniejsza - niemożność przestawiania parametrów kiedy mamy już spust do połowy z zafiksowanym AF. To mnie strasznie wnerwia. 2 dość głośna migawka. 3 brak migawki elektronicznej. 4 brak możliwości ustawienia copyrighta. 5 w sumie chyba na 2 miejscu, bardzo kiepska wydajność akumulatora (około 200 zdjęć).

  3. #63
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    6. Do nagrywania wideo potrzebna jest rękawica kuchenna

    Cytat Zamieszczone przez dzemski Zobacz posta
    ...niemożność przestawiania parametrów kiedy mamy już spust do połowy z zafiksowanym AF.
    Spust migawki do ustawiania AF!? To dla lamerów... Profesjonaliści wyżywają AF-L pod kciukiem

    P.S.
    Też używam spustu migawki
    Ostatnio edytowane przez epicure ; 4.09.18 o 13:47
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  4. #64
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar dzemski
    Dołączył
    Nov 2005
    Mieszka w
    Lublin
    Posty
    3.203
    Siła reputacji
    118
    Moja galeria
    Epi przecież wiesz ocb. W olku parametry można zmieniać cały czas. W sony fiksują się po pomiarze i koniec, nic już się z tym nie da zrobić.

    A tak, z 6 się zgadzam. Umiejscowienie przycisku do V jest mocno dyskusyjne. Chociaż na 100% przypadkiem go nie wciśniesz

  5. #65
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar szafir51
    Dołączył
    Aug 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.818
    Siła reputacji
    214
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    No właśnie. Nad Sony bym się zastanawiał, gdyby mk II był w cenie mk I
    fret
    a kupisz jakiś nowy FF taniej niż A7 mkII?

    Co do ceny szkieł to Samyang ma już 5 szkiełek z AF do systemu Sony. Ceny nie rzucają na glebę. Powoli też pojawiają się szkła używane a nowości przestają być nowościami.

    Koriolan
    w E-M1 ISO5000 pokażesz na ekranie monitora a ISO12000 będzie się dało nawet oglądać na ekranie telefonu. Tylko co z tego, skoro dynamika i rozpiętość tonalna mocno siada na wyższych ISO?

  6. #66
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar dzemski
    Dołączył
    Nov 2005
    Mieszka w
    Lublin
    Posty
    3.203
    Siła reputacji
    118
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    6. Do nagrywania wideo potrzebna jest rękawica kuchenna



    Spust migawki do ustawiania AF!? To dla lamerów... Profesjonaliści wyżywają AF-L pod kciukiem

    P.S.
    Też używam spustu migawki
    Pewnie dlatego, ze kciuk masz na pokrętle nastawu czasu ekspozycji tak jak ja.

  7. #67
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Dokładnie
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  8. #68
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar dzemski
    Dołączył
    Nov 2005
    Mieszka w
    Lublin
    Posty
    3.203
    Siła reputacji
    118
    Moja galeria
    No i jest plotka od Olka, że w styczniu pokaże następcę flagowca z zupełnie nową matrycą m43. Czyli na razie FuFu od O nie będzie. jeżeli to ma być ta innowacja, o której mówili jakieś 3 miesiące temu, to może globalna migawka, albo jakaś organiczna matryca.

  9. #69
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Dziwny ruch. Gdyby mieli super matrycę i wstawili ją w FF, to mieliby dobry start. 4/3 pozostanie niszowe niezależnie od matrycy.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  10. #70
    | OlyJedi Awatar Mcarto
    Dołączył
    Oct 2009
    Mieszka w
    Irlandia
    Posty
    1.914
    Siła reputacji
    78
    Moja galeria
    Nie wstawią matrycy bo jej nie mają... Matryce dla Olka zawsze produkowała konkurencja (Sony, Panas) i jakby jakby mieli coś ciekawego to zostawili by to dla siebie
    Zapraszam do mojego wątku
    P&P - Pentax i Panas (GX7)

Podobne wątki

  1. Panasonic 14-42 a Panasonic G1 - kompatybilność
    By photolo in forum System micro 4/3
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 28.11.10, 15:49

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.