Strona 6 z 19 PierwszyPierwszy ... 4567816 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 185

Wątek: Panasonic S

  1. #51
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Fakt, Sony A7 może być atrakcyjną propozycją

    Ed. zobaczyłem, że on nie ma stabilizacji, czyli dla mnie jest bez sensu. Cała jego uroda zniknęła Gdybym go kupował, to tylko jako stabilizator do mojego ulubionego 200/2,8
    Ostatnio edytowane przez fret ; 4.09.18 o 12:56
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  2. #52
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar dzemski
    Dołączył
    Nov 2005
    Mieszka w
    Lublin
    Posty
    3.203
    Siła reputacji
    118
    Moja galeria
    A7 jest taniutkie (3000 zł) A7II także (4500 zł). W sony problem to cena szkieł. Jednak dzięki Viltroxowi, Commlite'owi i innym można używać szkiełek Canona, a to już wychodzi przyzwoicie.

  3. #53
    | OlyJedi Awatar Jakaranda
    Dołączył
    Apr 2008
    Mieszka w
    Śląsk
    Posty
    198
    Siła reputacji
    46
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    IS w 4/3 ma nieco większe znaczenie, niż w FF. Jakieś cztery razy większe
    A możesz mi (lub ktoś inny) wytłumaczyć dlaczego tak jest? Jestem genetyczną blondynką i w ogóle permanentnie początkująca, więc chciałabym wiedzieć. Czy mniejsza matryca potrzebuje większej stabilizacji? A np 6x9 nie potrzebowałby IS?
    Nawet jeżeli to pytanie mnie kompletnie kompromituje , to jednak proszę o odpowiedź.
    Miłego dnia.

  4. #54
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar dzemski
    Dołączył
    Nov 2005
    Mieszka w
    Lublin
    Posty
    3.203
    Siła reputacji
    118
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Fakt, Sony A7 może być atrakcyjną propozycją

    Ed. zobaczyłem, że on nie ma stabilizacji, czyli dla mnie jest bez sensu. Cała jego uro zniknęła Gdybym go kupował, to tylko jako stabilizator do mojego ulubionego 200/2,8
    A7 nie ma stabilizacji, nie ma PDAF i ma wadę konstrukcyjną wykluczającą używanie większych i cięższych obiektywów. Jeżeli się zastanawiasz nad A7 to tylko A7 mk II.

    Jakaranda. Wydaje mi się że epicure myślał o tym, że matrycę 4/3 łatwiej ustabilizować bo jest mniejsza fizycznie.

  5. #55
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Nie, miałem na myśli to, że możliwości matryc 4/3 są ograniczone w kwestii użycia wyższych czułości, więc trzymanie się niższych czułości i poleganie na stabilizacji jest kluczowe. W FF takich ograniczeń już nie ma.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  6. #56
    | OlyJedi Awatar Jakaranda
    Dołączył
    Apr 2008
    Mieszka w
    Śląsk
    Posty
    198
    Siła reputacji
    46
    Moja galeria
    epicure - bardzo dziękuję
    Miłego dnia.

  7. #57
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Koriolan
    Dołączył
    Aug 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    4.665
    Siła reputacji
    292
    Moja galeria
    w E-M1 mark 1 ISO 3200 jest spokojnie używalne a i ISO 5000 do pokazania na monitorze zupełnie się nadaje.
    Moje zdjęcia: http://forum.olympusclub.pl/showthre...938#post206938
    zabawki: E-M1 + 12-100/f4 + 8-25/f4+100-400/5.6-6.3+ 12/2 + 45/1.8 . Czasem S 23Ultra

  8. #58
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Oczywiście nie chcę przez to powiedzieć, że stabilizacja nie ma innych zalet, bo ma

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Koriolan Zobacz posta
    w E-M1 mark 1 ISO 3200 jest spokojnie używalne a i ISO 5000 do pokazania na monitorze zupełnie się nadaje.
    No może jest, ale to i tak marne osiągi jak na współczesny profesjonalny sprzęt.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  9. #59
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Koriolan
    Dołączył
    Aug 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    4.665
    Siła reputacji
    292
    Moja galeria
    Fizyki nie przeskoczysz- 4x mniejsza matryca rejestruje 4x mniej światła w jednostce czasu, pomijam dla tych rozważań przysłonę.
    Moje zdjęcia: http://forum.olympusclub.pl/showthre...938#post206938
    zabawki: E-M1 + 12-100/f4 + 8-25/f4+100-400/5.6-6.3+ 12/2 + 45/1.8 . Czasem S 23Ultra

  10. #60
    Administrator Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Feb 2012
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    1.591
    Siła reputacji
    85
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Jakaranda Zobacz posta
    ... Czy mniejsza matryca potrzebuje większej stabilizacji? A np 6x9 nie potrzebowałby IS?
    każdemu fotmatowi to się przydaje, ale czym większy format tym trudniej ją dobrze zrobić.
    Stabilizacja obrazu to tak naprawdę ruch matrycy, Jeśli matryca jest malutka to łatwiej nią ruszyć niż ciężką. Stabilizacja 6x9 tez miałaby sens, tylko ... to by była kilkukrotnie większa masa matrycy, większa bezwładność itd.
    No i najważniejsze. 1 mm przesunięcia to całkiem sporo procent jesli matryca ma kilkanaście mm (tak jak 4/3). Ale jesli o 1 mm przesuniesz matryce, która ma kilka cm, to już nie jest to wiele. To by była stabilizacja o bardzo przeciętnej skuteczności. Czyli czym większa matryca tym większa masa i konieczność przesuwania jej o wiele więcej mm. Dwie niekorzystne sprawy.

Podobne wątki

  1. Panasonic 14-42 a Panasonic G1 - kompatybilność
    By photolo in forum System micro 4/3
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 28.11.10, 15:49

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.