Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26

Wątek: om-d 10 II vs panasonic g80

  1. #1
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.740
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria

    om-d 10 II vs panasonic g80

    Witam koleżanki i kolegów.
    Zastanawiam się nad zakupem jednego z tych dwóch aparatów. Poczytałem sobie o nich, ale jak to powszechne, net przyjmie wszystko i bardzo trudno wyciągnąć sensowne wnioski z testów . Interesują mnie tylko i wyłącznie dwie sprawy. Jakość obrazka do ca. 800 no może 1600 ISO i AF. Nacisk kładę na RAWy. Do filmów mam kamerę, więc tego tematu nie biorę pod rozwagę. Najbardziej znane portale nie są jednoznaczne co do oceny jakości obrazków produkowanych przez te puszki. Jaka jest prawda ... poza tą trzecią? . Może ktoś miał okazje obrabiać RAWy z jednej i drugiej kamery i posiada trochę wiedzy w tym temacie.

    Janusz

  2. #2
    | OlyJedi Awatar Rysiek_O
    Dołączył
    Mar 2011
    Mieszka w
    47-364 Komorniki
    Posty
    4.149
    Siła reputacji
    306
    Moja galeria
    Ja bym proponował zapakowanie szkła i karty pamięci i odwiedzenie z tym do salonu sprzedaży. Nie robią problemów jeśli chce się zrobić parę zdjęć. Sam porównasz efekty, a przy okazji sprawdzisz które body lepiej leży w dłoni.
    Rysiek_______________
    Podstawowe elementy E 4/3 i m4/3

  3. #3
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Albo poczekaj, aż nowe Nikony trochę potanieją, nie będziesz miał problemów z jakością obrazka
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  4. #4
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2009
    Mieszka w
    Ziemia Zawkrzeńska.
    Posty
    2.601
    Siła reputacji
    186
    Moja galeria
    Zrób tak jak proponuje Ci Rysiek_O bo to co dla jednego jest ok to dla drugiego nie.
    Najważniejsza jest historia.
    "Narody tracąc pamięć tracą życie" C. K. Norwid

  5. #5
    Awatar Roberto73
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.087
    Siła reputacji
    181
    Moja galeria
    Prawda jest tylko jedna! Szukaj jej , a będzie Ci dane . A tak na marginesie , to jeden pies co wybierzesz z tych dwóch.

  6. #6
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.740
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    Nie mam co pakować poza kartami SD. Wchodzę w ten system i poza teorią z netu na jego temat nie wiem nic. W sklepach tu gdzie mieszkam mają albo jedno albo drugie wiec trudno o miarodajne porównanie. Poza tym to "pikne" światło w marketach nie za bardzo sprzyja samplowaniu . Owszem pobawiłem się olimpusem... Kto wymyślił to menu??? W innym miejscu popstrykałem panasonikiem. Wniosek jaki mi się nasuwa to to, że portale testujące sprzęt chyba troszkę mijają się z prawdą. Widzą często różnicę tam gdzie ja jej nie dostrzegam, albo nie widzą w miejscu gdzie jest widoczna jak byk . Właśnie dlatego wrzuciłem tutaj moje zapytanie w tym temacie. Siedzący w systemie wiedzą więcej niż ktoś kto obrobił 20 no może 30 RAWów z tej matrycy.

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Ależ dziękuję Ci za taki arcyciekawy pomysł. Mam trzy Nikony, i zapewniam Cię że czwartego nie będzie )))

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Faktycznie tylko jedna,ta trzecia....
    A kiedy zaczyna robić się lepiej ?

  7. #7
    Animator
    Dołączył
    Oct 2014
    Mieszka w
    Pszczyna
    Posty
    872
    Siła reputacji
    66
    Moja galeria
    Prawda jest taka, że oba te aparaty są bardzo fajne. Ale wg mnie zupełnie różne. Jeśli bardziej nastawiasz się na zdjęcia to jednak wolałbym Olympusa, który po pierwsze jest jednak nieco mniejszy ale o gorszej ergonomii(głównie chodzi mi o grip, który w Olku jest symboliczny acz wystarczajacy).
    Druga sprawa to design... Wg mnie Panasy są okropne i nijakie, lubię retro styl Olympusa.
    Menu? Ja ta olkowe lubię i nie jest dla mnie trudne i skomplikowane.

    Podsumowując bierz to co tobie się bardziej podoba.

  8. #8
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.787
    Siła reputacji
    377
    Moja galeria
    Nie miałem w ręku Panasonica G-80, mam Olympusa E-M10II i Panasonica GX-8. Używałem już bardzo wielu aparatów i menu to w/g mnie kwestia przyzwyczajenia i odpowiedniego skonfigurowania aparatu. Zarówno w Olympusach jak i Panasonicach możliwości konfiguracji są bardzo rozbudowane i jeśli to się dobrze zrobi korzysta się później głównie z przycisków funkcyjnych i Quick Menu a do tego rozbudowanego zagląda się sporadycznie. GX-8 góruje zdecydowanie nad E-M10II działaniem balansu bieli - mam w mieszkaniu oświetlenie LED i w przypadku GX-8 nawet automatyczny balans bieli daje w miarę naturalne kolory, natomiast z E-M10II nawet po manualnym ustawieniu balansu bieli na białą kartkę kolory produkowanych plików jpg wychodzą dość dziwne. Z kolei E-M10II ma lepszą stabilizację. Nie wiem, jak te sprawy wyglądaj a w G-80 - jednak to inny korpus, ale każda firma ma pewne swoje doświadczenia konstrukcyjne i można się spodziewać pewnych podobieństw.
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  9. #9
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.740
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez wyszomir Zobacz posta
    Nie miałem w ręku Panasonica G-80, mam Olympusa E-M10II i Panasonica GX-8. Używałem już bardzo wielu aparatów i menu to w/g mnie kwestia przyzwyczajenia i odpowiedniego skonfigurowania aparatu. Zarówno w Olympusach jak i Panasonicach możliwości konfiguracji są bardzo rozbudowane i jeśli to się dobrze zrobi korzysta się później głównie z przycisków funkcyjnych i Quick Menu a do tego rozbudowanego zagląda się sporadycznie. GX-8 góruje zdecydowanie nad E-M10II działaniem balansu bieli - mam w mieszkaniu oświetlenie LED i w przypadku GX-8 nawet automatyczny balans bieli daje w miarę naturalne kolory, natomiast z E-M10II nawet po manualnym ustawieniu balansu bieli na białą kartkę kolory produkowanych plików jpg wychodzą dość dziwne. Z kolei E-M10II ma lepszą stabilizację. Nie wiem, jak te sprawy wyglądaj a w G-80 - jednak to inny korpus, ale każda firma ma pewne swoje doświadczenia konstrukcyjne i można się spodziewać pewnych podobieństw.
    Właściwie atrakcyjny wygląd sprzętu traktuję jako wartość dodaną. Najważniejsze jest aby spełniał oczekiwania. Panasonic ma większe możliwości konfigurowania pod własne potrzeby. Ponoć ma lepszą migawkę. Nie wiem czy prawdą jest że ma problemy ze stabilizacją. Na pewno jest praktyczniejszy do dużych obiektywów, albo szkieł z innych systemów. Z kolei olimpus ma fajne gałki które bardzo dobrze przełączają parametry. Pierwotnie nastawiłem się na olimpusa. Jednak podkusiło mnie żeby sobie poczytać... i teraz mam problem :. ) Moje wahanie spowodowane jest tym, że podawane są sprzeczne informacje o podstawowych parametrach aparatu jak dynamika czy tonalność. Powinno być podobnie bo matryca ta sama, ale co dodatkowo nagmerali programiści to diabli wiedzą.
    Mam jeszcze ewentualnie jedno pytanie. Czy można w olimpusie wyłączyć na stałe wyświetlacz? bardziej komfortowo pracuje mi się jak mam wszystko w wizjerze. No i chyba z baterią byłoby lepiej ....

    Co do balansu bieli... wydaje mi się że, balans działa w miarę poprawnie do momentu kiedy nie kombinuje się z rozszerzeniem dynamiki obrazu ( korekcja na krzywej czy HDR). Oczywiście to takie moje gdybanie, bo fotek olimpusem zrobiłym bardzo mało .

    Janusz

  10. #10
    | OlyJedi Awatar psl
    Dołączył
    Nov 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    589
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    Mam gx80. Z tego co się orientuję jest on niemal identyczny pod względem elektroniki co g80. W tych aparatach zastosowany jest nowszy system stabilizacji niż w gx8. 5 osiowy zamiast 4 osiowego. Dodatkowo z wieloma obiektywami Panasonica działa stabilizacja podwójna, to znaczy stabilizacja matrycy plus stabilizacja obiektywu podnosząc dodatkowo efektywność tego mechanizmu. Żadnych problemów ze stabilizacją nie widzę.

Podobne wątki

  1. Panasonic 14-42 a Panasonic G1 - kompatybilność
    By photolo in forum System micro 4/3
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 28.11.10, 15:49

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.