Strona 14 z 22 PierwszyPierwszy ... 41213141516 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 131 do 140 z 218

Wątek: No to zaorane... Nikon Z6/Z7

  1. #131
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    To zwykle działa jak wołanie rawa ISO200 do ISO100. DR w światłach spada o 1 EV. Chyba, że Olek ma jakiś inny patent, ale nie sądzę.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  2. #132

  3. #133
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Koriolan
    Dołączył
    Aug 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    4.665
    Siła reputacji
    292
    Moja galeria
    Do dyskusji dodam, że zarówno Canon i Nikon mają problem pt jak nie zatłuc lustrzanek własnej produkcji. Czyli prawdopodobnie top AF czi inne ficzery nie trafią do bezluster.
    Sony i Olympus tego dylematu nie mieli.
    Moje zdjęcia: http://forum.olympusclub.pl/showthre...938#post206938
    zabawki: E-M1 + 12-100/f4 + 8-25/f4+100-400/5.6-6.3+ 12/2 + 45/1.8 . Czasem S 23Ultra

  4. #134
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Za szybko nie zatłuką choćby ze względu na przyzwyczajenia ludzi. Canon robi w miarę sensowne małe bezlustra i małe lustrzanki maja się dobrze.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  5. #135
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    AF Canona M50 mógłby zatłuc lustrzanki, gdyby tylko Canon chciał.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  6. #136
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar szafir51
    Dołączył
    Aug 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.818
    Siła reputacji
    214
    Moja galeria
    Co do ISO to tylko przypomnę, że w E-M10 podstawowe jest ISO100 a ISO200 to tak naprawdę ISO100 programowo rozjaśnione o 1EV. Tak samo jak każde następne, Podejrzewam, że tak samo jest w innych modelach o matrycy 16MP od Sony.
    Dlatego już na ISO200 (niby podstawowym) widać już delikatny szum na jednolitych powierzchniach.

    Co do braku możliwości sterowania lampami RC w E-M10 III to zdaje się, że zostało to przywrócone w nowszej wersji firmware?

  7. #137
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    AF Canona M50 mógłby zatłuc lustrzanki, gdyby tylko Canon chciał.
    No i kiedyś zatłucze. Canon ma ten komfort, że nie musi wykonywać nerwowych ruchów, ale lustra muszą kiedyś przegrać
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  8. #138
    Administrator Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Feb 2012
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    1.591
    Siła reputacji
    85
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Ktoś kupuje Olka dla wysokiego ISO?

    . Problemem Olka jest to, że nawet natywne 200 nie jest zbyt wysokiej jakości (w końcu to odpowiednik 800 na FF) .
    Właśnie dlatego że się nie kupuje, to powinni coś z tym zrobić.
    Olka sie nie kupuje, bo ma słabe wysokie ISO. Kupują wtedy np Sony A6xxx (brzydactwo). Jeśli bazowe ISO będzie 200 to cała skala sie przesunie o 1 EV. Czyi jakość dotychczasowego ISO 1600 to będzie na nowej matrycy ISO 3200.
    Ten zabieg zastosował z wyśmienitym rezultatem Nikon. X lat temu Nikon miał CCD (body D200 itp) które dawało fajne kolorki, ale strasznie szumiało już od ISO 800 w górę. Ja nie używałem 1600 (na marginesie nadal mam D200, piekne kolory). Cały rynek wiedział, że Canon ma wiele lepsze wysokie ISO. Nagle Nikon zrobil CMOSA, ale nie dośc tego, zrobił z bazowym ISO 200 (Nikon D3, D700, D300). I nagle Nikon miał mniejsze szumy niż Canon. Canonierzy jeszcze ze 2 lata mówili że nIkon ma gorsze wysokie ISO, tak były silne te stereotypy.

    Cytat Zamieszczone przez Iwo Zobacz posta
    ..Dla mnie jako klienta nie-pro największym konkurentem dla mikro4/3 są bezlusterkowce aps-c Fuji i Sony.
    No właśnie. I to o tych klientów powinien się bic Olek.

    Cytat Zamieszczone przez psl Zobacz posta
    Jeżeli rozmawiacie o ISO, to mam pytanko. Czy to podstawowe iso200 daje czystszy obrazek niż rozszerzone programowo do 100? Pytam, bo używam czesto 100 i byłby niezły psikus, gdyby było ono gorszej jakości niż 200. Chodzi o gx80
    jesli to ISO bazowe, to stare bazowe ISO 100 = nowe bazowe ISO 200, będą one miały takie same szumy. I całe skale ISO w kwestii szumów będą względem siebie przesunięte. Np szumy dawnego ISO 3200 będzie szumem na nowej matrycy ISO 6400.
    Oczywiscie ISO 200 będzie dawało inną ekspozycję o 1 EV. Czyli będziesz musiał skracać czas o 1 EV, to raczej zaleta niż wada.
    Co do ISO 100 na nowej matrycy, programowego to minimalnie się straci, o dziwo w światłach, które na ISO 100 będą przepalone. tzn trudniej będzie uzyskać w nich detal.

    Cytat Zamieszczone przez Koriolan Zobacz posta
    Do dyskusji dodam, że zarówno Canon i Nikon mają problem pt jak nie zatłuc lustrzanek własnej produkcji. Czyli prawdopodobnie top AF czi inne ficzery nie trafią do bezluster..
    Ale ... to niemożliwe. Tzn z tym AF to niemożliwe. Nikon (i Canon) mają osobny czujnik AF fazowego, na dole komory lustra. Mozna się tylko cieszyć że nikon nie dał AF z matrycy lustrzanki (wyłącznie AF kontrastu) do bezlusterkowców, bo byłby to najgorszy AF na świecie. Na szczęście dali matrycę z DPAF.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 30.08.18 o 21:26

  9. #139
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Właśnie dlatego że się nie kupuje, to powinni coś z tym zrobić.
    ...
    To bez sensu jest. Jeśli polepszą wysokie ISO Olka, to automatycznie polepszą też pozostałych i dziura zostanie. Możliwe jest załatanie dziury na niskim ISO, bo tu już nie bardzo jest co poprawiać na FF i Olek zyska najwięcej.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  10. #140
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2009
    Mieszka w
    Ziemia Zawkrzeńska.
    Posty
    2.627
    Siła reputacji
    188
    Moja galeria
    Jak już tak rozmawiacie o tym wysokim iso to powiedzcie mi dlaczego 3200 na papierze 20x30 jest czyste a na monitorze ciapki.
    Najważniejsza jest historia.
    "Narody tracąc pamięć tracą życie" C. K. Norwid

Podobne wątki

  1. Nikon AW1 - nie chciał Oly/Panas zrobił Nikon
    By gietrzy in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 19.09.13, 21:19
  2. Nikon CX
    By bast in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 10.09.11, 19:00
  3. Nikon d90
    By grizz in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 384
    Ostatni post / autor: 14.09.10, 22:30
  4. ZD vs Nikon F
    By cellarium in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 25.11.07, 17:34

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.