Strona 15 z 22 PierwszyPierwszy ... 51314151617 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 141 do 150 z 218

Wątek: No to zaorane... Nikon Z6/Z7

  1. #141
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    ...
    No właśnie. I to o tych klientów powinien się bic Olek.

    ...
    Też bez sensu. Ci klienci będą zanikać. Olkowi jest potrzebna jakaś fajna nisza, a nie tracenie sił na bijatyki z zanikającą konkurencją.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  2. #142
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez jkr Zobacz posta
    Jak już tak rozmawiacie o tym wysokim iso to powiedzcie mi dlaczego 3200 na papierze 20x30 jest czyste a na monitorze ciapki.
    Zobacz ile dpi ma monitor, a ile wydruk. Podgląd na monitorze to mniej więcej to samo, co oglądnie zdjęcia w powiększeniu w stosunku do wydruku.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  3. #143

    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Białystok
    Posty
    973
    Siła reputacji
    60
    Moja galeria
    E-M1 II z obiektywami m4/3 przy zdjęciach ciągłych używa wyłącznie czujników fazowych https://asia.olympus-imaging.com/product/dslr/em1mk2/feature.html
    Kiedy PDAF wreszcie trafi do niższego -mniejszego modelu?
    Ostatnio edytowane przez dcs ; 30.08.18 o 22:15

  4. #144
    Moderator - opiekun giełdy Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar Iwo
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    1.473
    Siła reputacji
    48
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    A Ziemia jest płaska... Poczytaj o prostokącie wpisanym w okrąg. No i co ma migawka do jakości ISO?????
    Pomieszałem na szybko pisząc. Chodziło mi o fajny stary patent z matrycami multi aspect u Panasonica.
    Zmieniając proporcje kadru w aparacie kąt widzenia obiektywu pozostawał taki sam,
    Mając migawkę 1/16000 nie ryzykujesz tak bardzo prześwietlenia przy ISO 200, jak kiedyś (albo nadal u mnie w om-d em10 v1) przy mac 1/4000.

  5. #145
    Administrator Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Feb 2012
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    1.591
    Siła reputacji
    85
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Też bez sensu. Ci klienci będą zanikać. Olkowi jest potrzebna jakaś fajna nisza, a nie tracenie sił na bijatyki z zanikającą konkurencją.
    Jeśli jest trend by znikały aparaty z małymi matrycami to żadne pudrowanie produktu nic nie pomoże. Tylko czy na pewno Fuji i Sony A6xxx dołują? Nikon i Canon robią od groma lustrzanek APS-C i pewnie zarabiaja na nich sumarycznie więcej niż na drogich FF. mała atryca nie dyskwalifikuje aparatu, choć faktycznei APS-C jest większe od 4/3, wyższe ISO też tam ciut lepsze.
    Dlaczego FF stoją dobrze, małe matryce żle? Bo sa mniejsze. Jakie sa konsekwencje mniejszej matrycy? Dwie:
    1. Większa GO. Walczyc można robiąc jaśniejsze szkła. Ale konkurować z 1.4 na FF to by trzeba było horrendalnie jasnymi, dużymi, ciężkimi i drogimi obiektywami. To nie ma sensu.
    2. Szumy na wysokich ISO. Dosyć prosto można zyskać 1 EV, minimalnie tracąc na ISO 100. Którego nie trzeba używać, skoro ISO 200 będzie gładkie.

  6. #146
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Kto powiedział, że małe matryce stoją źle? APS-C to prawdopodobnie najpopularniejszy format matryc w aparatach z wymienną optyką. 90% klientów (strzelam) to amatorzy kupujący korpus w kicie do pstrykania dzieci i kotów, a im FF nie jest do niczego potrzebne.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  7. #147
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.861
    Siła reputacji
    384
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    No i fajnie, tylko to ma się nijak do tego, co wcześniej pisałem.
    Wielu ludzi pożąda niskiego ISO po to, by robiąc zdjęcie na dworze w słoneczny dzień moc używać pełnego otworu przysłony i mieć dzięki temu małą głębię ostrości i ładnie rozmyte tło. Szybka migawka również to umożliwia i zakładam, ze właśnie dlatego Iwo o niej pisał.
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  8. #148
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez wyszomir Zobacz posta
    Wielu ludzi pożąda niskiego ISO po to, by robiąc zdjęcie na dworze w słoneczny dzień moc używać pełnego otworu przysłony i mieć dzięki temu małą głębię ostrości i ładnie rozmyte tło. Szybka migawka również to umożliwia i zakładam, ze właśnie dlatego Iwo o niej pisał.
    Ale to jest oczywiste i poza wszelką dyskusją.

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Kto powiedział, że małe matryce stoją źle? APS-C to prawdopodobnie najpopularniejszy format matryc w aparatach z wymienną optyką. 90% klientów (strzelam) to amatorzy kupujący korpus w kicie do pstrykania dzieci i kotów, a im FF nie jest do niczego potrzebne.
    I te korpusy w kicie nie są w niczym lepsze od dobrej jednocalówki, a producenci mający w ofercie tylko małe matryce przędą raczej cienko i mam wrażenie, że lepiej nie będzie. Dzieci i koty przejdą do kompaktów, a małe matryce w wersji pro zostaną zjedzone przez FF.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  9. #149
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    I te korpusy w kicie nie są w niczym lepsze od dobrej jednocalówki...
    Owszem, ale żeby to wiedzieć, to trzeba się znać. A łatwiej do amatorów dotrzeć marketingiem, niż faktami. Ludzie zawsze będą się ekscytować większą matrycą - szczególnie amatorzy, którzy muszą mieć do czego wzdychać. Dlatego właśnie Fuji GFX robi furorę (na swoją skalę), mimo, że jest kompletnie bezsensowną ofertą.

    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    ...a producenci mający w ofercie tylko małe matryce przędą raczej cienko i mam wrażenie, że lepiej nie będzie. Dzieci i koty przejdą do kompaktów, a małe matryce w wersji pro zostaną zjedzone przez FF.
    Wszyscy cienko przędą. I będzie jeszcze gorzej.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  10. #150
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2009
    Mieszka w
    Ziemia Zawkrzeńska.
    Posty
    2.630
    Siła reputacji
    188
    Moja galeria
    Ponowie, FF ma zalety i pomijając jego wagę to jeszcze ma wysoką cenę. To co ja wydałem jak na razie w m4/3 to w Canonie czy też Sony musiałbym wydać 3 razy więcej, a to jeszcze nie koniec. Przy dochodach średnich wydanie 50 tyś. musiałbym rozłożyć na lata. Znam ludzi, którzy mając kasę kupują FF i robią zdjęcia na auto. Też tak wydałbym pieniądze mając je.
    Najważniejsza jest historia.
    "Narody tracąc pamięć tracą życie" C. K. Norwid

Podobne wątki

  1. Nikon AW1 - nie chciał Oly/Panas zrobił Nikon
    By gietrzy in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 19.09.13, 21:19
  2. Nikon CX
    By bast in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 10.09.11, 19:00
  3. Nikon d90
    By grizz in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 384
    Ostatni post / autor: 14.09.10, 22:30
  4. ZD vs Nikon F
    By cellarium in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 25.11.07, 17:34

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.