Strona 13 z 22 PierwszyPierwszy ... 31112131415 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 130 z 218

Wątek: No to zaorane... Nikon Z6/Z7

  1. #121
    Administrator Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Feb 2012
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    1.592
    Siła reputacji
    85
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    ..Olkowi może jeszcze pomóc matryca z natywnym ISO 25-50, ale kto ją wyprodukuje?
    Totalnie się nie zgadzam. Jak już to z bazowym ISO 200 po to by bardzo wysokie ISO były lepsze. ISO 100 programowo.

  2. #122
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Ktoś kupuje Olka dla wysokiego ISO? Ja bym szukał sinych stron systemu (poza niewątpliwą urodą), tam gdzie może on dać obrazki bardzo wysokiej jakości przy małych rozmiarach sprzętu. Tam, gdzie nie jest potrzebne jasne szkło i wysokie ISO. Takie dziedziny, to landszafty i makro. Problemem Olka jest to, że nawet natywne 200 nie jest zbyt wysokiej jakości (w końcu to odpowiednik 800 na FF) i czasem widać odszumianie. Myślę, że 25-50 mogłoby dać jakość obrazka na równi z FF. Ponieważ szkła trzeba w tych dziedzinach przymykać dla większej GO, to FF nie miałoby żadnej przewagi. Inna rzecz, to marketing. Możliwe, że marketingowo by się tego nie ugryzło.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  3. #123
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Będzie ISO 100, ale napiszą, że to ISO 25. Może być?
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  4. #124
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Olka zapytaj, czy im to pomoże
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  5. #125
    Moderator - opiekun giełdy Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar Iwo
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    1.473
    Siła reputacji
    48
    Moja galeria
    Potencjał mikro4/3 to jasne małe stałki jak 20mm 1,7, kieszonkowe wręcz czasem korpusy jak gf7, gm5 do kurtki, niewielkie teleobiektywy, dobra jakość wykonania i serwis, dwóch sporych uzupełniających się producentów (choć nie do końca współpracujących).
    Dla mnie jako klienta nie-pro największym konkurentem dla mikro4/3 są bezlusterkowce aps-c Fuji i Sony. Fuji ostatnio przynajmniej nie mial stabilizacji matrycy, a stylu wykonania i menu Sony a6x00 kompletnie nie trawię.
    Co do ISO 25... argument nietrafiony odkąd migawki 1/16000 stały się standardem. Jesli już to wycofanie się z wyścigu na megapiksele... taki 12MP by wystarczył (jak to ktoś z Olka kiedyś powiedział) i dopracowywanie go pod kątem ISO, DR, wideo.
    Ostatnio edytowane przez Iwo ; 30.08.18 o 22:43

  6. #126
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Iwo Zobacz posta
    ... Fajny jeszcze zapomniany patent by koło obrazowania mieściło się w polu powierzchni matrycy - niezależnie od proporcji obrazu macie tyle samo MP.
    A Ziemia jest płaska... Poczytaj o prostokącie wpisanym w okrąg. No i co ma migawka do jakości ISO?????
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  7. #127
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.875
    Siła reputacji
    384
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    A Ziemia jest płaska... Poczytaj o prostokącie wpisanym w okrąg. No i co ma migawka do jakości ISO?????
    Do jakości ISO może nie ma, ale do możliwości szerokiego otwarcia przysłony przy silnym oświetleniu już tak - szybka migawka umożliwia to podobnie jak niskie ISO.
    Ostatnio edytowane przez wyszomir ; 30.08.18 o 19:52
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  8. #128
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez wyszomir Zobacz posta
    Do jakości ISO może nie ma, ale do możliwości szerokiego otwarcia przysłony przy silnym oświetleniu już tak - szybka migawka umożliwia to podobnie jak niskie ISO.
    No i fajnie, tylko to ma się nijak do tego, co wcześniej pisałem.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  9. #129

    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Białystok
    Posty
    973
    Siła reputacji
    60
    Moja galeria


    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Myslę, że atutami Olka jakie się finalnie ostaną (po ofensywie Nikona i za chwilę Canona) to będą kompaktowe rozmiary, niska waga, solidne wykonanie, design pasujący wielu fotografom mających ciągoty ku aparatom z wymienną optyka, którzy nie chcą kompaktów.
    Tylko ze ostatnie premiery Olympus "dla ludu" to wykastrowane:

    -E-PL9: bez możliwości podpięcia lampy lub wizjera oraz z tylko 3-osiową stabilizacja
    ...który biedaczek musi konkurować z 24mpix:
    Canon M100 który dostał najnowszy procesor i najlepszą matrycę aps-c z Dual Pixel;
    Fujifilm X-A5 z fajnym szerokim kiciakiem 15-45mm i hybrydowym AF;
    Sony A5100 z hybrydowym AF
    oraz dużo tańszym Panasonic GX850.

    -E-M10 III -w przeciwieństwie do poprzedników wydrążony w plastiku, pozbawiony zdalnego sterowania lampami błyskowymi...
    Konkurencja tutaj również jest mocna.

    Zamiast pokazać sensownego następcę E-M5 II mówi się o nowym profesjonalnym modelu -pewnie roi im się konkurent dla Panasonic G9.
    Ostatnio edytowane przez dcs ; 30.08.18 o 20:07

  10. #130
    | OlyJedi Awatar psl
    Dołączył
    Nov 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    589
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    Jeżeli rozmawiacie o ISO, to mam pytanko. Czy to podstawowe iso200 daje czystszy obrazek niż rozszerzone programowo do 100? Pytam, bo używam czesto 100 i byłby niezły psikus, gdyby było ono gorszej jakości niż 200. Chodzi o gx80

Podobne wątki

  1. Nikon AW1 - nie chciał Oly/Panas zrobił Nikon
    By gietrzy in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 19.09.13, 21:19
  2. Nikon CX
    By bast in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 10.09.11, 19:00
  3. Nikon d90
    By grizz in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 384
    Ostatni post / autor: 14.09.10, 22:30
  4. ZD vs Nikon F
    By cellarium in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 25.11.07, 17:34

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.