Strona 10 z 22 PierwszyPierwszy ... 8910111220 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 100 z 218

Wątek: No to zaorane... Nikon Z6/Z7

  1. #91
    | OlyJedi Awatar psl
    Dołączył
    Nov 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    589
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Dla nas same zalety, ale czy dla producentów szkieł też?
    To nie ma znaczenia. Pojawią się nowi producenci. Kiedyś producentom furmanek w głowach się nie mieściło, że samochody się przyjmą. Na furmankach jeździło się od tysięcy lat i w kategoriach "furmanek" definiowało się wszystko w transporcie. Tak jak dziś my myślimy o transmisji światła w kategoriach szkła i obiektywu, ogniskowej, przysłony itp.. A tu proszę. Cienka warstwa atomów może zastąpić wszystko i to w taki sposób,że myślenie szklane być może zupełnie nieadekwatne.
    Kusząca jest perspektywa zakupu Iphona, który od tyłu będzie pokryty matrycą z takim "szkiełkiem". Będzie jednocześnie ultra jasną stałką o dowolnej "ogniskowej", macro i przyrządem do obserwacji pierścieni Saturna.
    Ostatnio edytowane przez psl ; 25.08.18 o 11:23

  2. #92
    Administrator Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Feb 2012
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    1.592
    Siła reputacji
    85
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez psl Zobacz posta
    To nie ma znaczenia. Pojawią się nowi producenci.
    OK, HTC, Xiaomi itd nie będą miały oporów. Jesli to tak tanie i proste to dlaczego nic o tym nie słyszymy i nikt tego nie robi?
    Dla mnie to s-f, interesuje mnie najbliższe 10 lat, bo to co dalej to i tak nie wpływa na moje decyzje dzisiaj.

  3. #93
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Producenci sprzętu foto niech się lepiej zajmą bardziej przyziemnymi rzeczami, które w smarfonach są już od dawna, a w aparatach wciskają nam technologie sprzed dekady. Ja bym chciał mieć cienkie ekrany OLED o dużej rozdzielczości i wbudowany system operacyjny, pozwalający na korzystanie z jakichś fotoszopopodobnych aplikacji. A jeszcze jakby taki ekran dało się odczepić i bezprzewodowo sterować aparatem, to byłoby coś!
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  4. #94
    | OlyJedi Awatar viruuss
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.320
    Siła reputacji
    230
    Moja galeria
    do czego 2 lata ? bo nie bardzo rozumiem ? do realizacji przez O koncepcji szkieł, czy może do zmiany systemu ? jak na to pierwsze to "gęba mi się uśmiecha" z prostej przyczyny, albo ich nie będzie, albo cena będzie taka, że będziesz czekał następne lata !! jest mZD300 na co czekać ? brać, jest panas 100-400 .......
    Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły

  5. #95
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez viruuss Zobacz posta
    do czego 2 lata ? bo nie bardzo rozumiem ? do realizacji przez O koncepcji szkieł, czy może do zmiany systemu ? jak na to pierwsze to "gęba mi się uśmiecha" z prostej przyczyny, albo ich nie będzie, albo cena będzie taka, że będziesz czekał następne lata !! jest mZD300 na co czekać ? brać, jest panas 100-400 .......
    Sprawy trochę się skomplikowały. Olek od jakiegoś czasu nie bierze udziału w wyścigu na megapiksele i zaczyna tracić przewagę cropa w tele. Z 24 Mpix cropa Canona można wykadrować 18 Mpix Olka, kupić Sigmę 100-400 i bawić się za pół ceny, albo w cenie Panasa kupić Sigmę razem z M50.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  6. #96
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.872
    Siła reputacji
    384
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    OK, HTC, Xiaomi itd nie będą miały oporów. Jesli to tak tanie i proste to dlaczego nic o tym nie słyszymy i nikt tego nie robi?
    Może dlatego, ze coś co działa w laboratorium niekiedy wymaga długich lat dopracowania zanim da się stosować powszechnie w praktyce, a bywa, ze niektórych cech uniemożliwiających wykorzystanie poza laboratorium nie daje się w ogóle wyeliminować.
    Jak np. trwała jest ta płytka? Jak się zachowuje przy zmianach temperatury, ciśnienia i wilgotności? Jakiego sterowania wymaga do uzyskania określonych parametrów optycznych (czy np. nie wymaga to dostarczenia dużej ilości energii lub silnego pola magnetycznego)?
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  7. #97
    | OlyJedi Awatar psl
    Dołączył
    Nov 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    589
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    Do tego dochodzą kwestie patentów i planów jak i kiedy na tym zarobić. Zastosowania tego typu technologii wykraczają daleko poza świat foto. Oglądałem to chyba w jakimś z odcinków Galileo albo coś w tym stylu. Czytałem tez, że Hitachi pracuje nad jakąś folią fotograficzną umieszczaną przed matrycą zamiast obiektywu. Coś tam się dzieje.

  8. #98
    | OlyJedi
    Dołączył
    Mar 2012
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.612
    Siła reputacji
    275
    Moja galeria
    "No to zaorane... Nikon Z6/Z7" ...

    Nie wiem kto kogo, gdzie "zaorał" !? Już widzę te TŁUMY nieszczęsnych, zdesperowanych, załamanych ludzi porzucających NIC NIE WARTY sprzęt, który dotychczas używają! Świat naraz osunął sie rzaszom fanów fotografii spod nóg!. Kto nie bedzie miał ZZ6,lub ZZ7 naraz przestał istnieć. To tak jak z "fejsem". Jeżeli ktoś na nim nie jest to znaczy, że "Jego nie ma".

  9. #99
    Awatar Roberto73
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.094
    Siła reputacji
    181
    Moja galeria
    Tylko mi nie mów, że nie ma Cie na fejsie?!

  10. #100
    | OlyJedi Awatar viruuss
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.320
    Siła reputacji
    230
    Moja galeria
    kupić Sigmę 100-400 i bawić się za pół ceny, albo w cenie Panasa kupić Sigmę razem z M50.
    aha i w ostatniej propozycji nie mieć AF"
    i mieć "super szybki" AF, dziękuję postoję, testowałem już takie rozwiązanie w panasie/olku
    Ostatnio edytowane przez Iwo ; 30.08.18 o 19:03
    Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły

Podobne wątki

  1. Nikon AW1 - nie chciał Oly/Panas zrobił Nikon
    By gietrzy in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 19.09.13, 21:19
  2. Nikon CX
    By bast in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 10.09.11, 19:00
  3. Nikon d90
    By grizz in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 384
    Ostatni post / autor: 14.09.10, 22:30
  4. ZD vs Nikon F
    By cellarium in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 25.11.07, 17:34

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.