Strona 9 z 22 PierwszyPierwszy ... 789101119 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 218

Wątek: No to zaorane... Nikon Z6/Z7

  1. #81
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar dzemski
    Dołączył
    Nov 2005
    Mieszka w
    Lublin
    Posty
    3.203
    Siła reputacji
    118
    Moja galeria
    nie jest zaorane. Niestety, ale przy tej średnicy bagnetu raczej ciężko będzie skonstruować małe szkła, a jeśli już to będą miały koszmarną winietę. Szkła będą drogie na 100%, a nawet bardzo drogie, jak to u Nikona. Adapter do starych szkieł jest duży i sporo kosztuje (w zestawie ponad 1000 zł, a osobno pewnie ponad 2000 zł). Te 2 aparaty to tak naprawdę przytrzymanie swoich użytkowników w systemie, bo to oni kupią nowe korpusy. Nowi użytkownicy nadal wybiorą Sony, bo w tej chwili cena A7 i A7II nie ma konkurencji, a możliwość podpięcia pod Sony obiektywów od C (znacznie tańszych od nikonowskich) dodatkowo zwiększa dla Sony rynek. Sam kupiłem Sony A7II i do tego adapter commlite'a na szkła canonowskie. Jeszcze jedno w tych nikonach jest słabe, najkrótszy czas otwarcia migawki to tylko 1/8000s, to słabo w porównania do Fuji czy Olka. Co nam po szkłach f0,95 jak nie można ich będzie używać bez zakręcenia filtrów ND, które dla średnic tych szkieł pewnie będa kosztować w okolicach 300-500 zł. No i ten pojedynczy slot na SD, zwłaszcza w tej pro puszeczce to bieda.
    Ostatnio edytowane przez dzemski ; 24.08.18 o 20:40

  2. #82
    Awatar Roberto73
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.087
    Siła reputacji
    181
    Moja galeria
    kawałek po kawałku , tu rynek ślubny , tam przyrodniczy . Olkowi zostaną wakacje

  3. #83
    Moderator - opiekun giełdy Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar Iwo
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    1.473
    Siła reputacji
    48
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    No jeśli dla Ciebie f/1,8 w Olku oznacza to samo, co f/1,8 w ff, to super (dla Olka, ale tylko pod warunkiem, że takich klientów nie zabraknie)
    Dla mnie f/1,8 to f/1,8.
    Ekawiwalent do FF masz ogniskowej.

  4. #84
    | OlyJedi Awatar viruuss
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.312
    Siła reputacji
    230
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez jkr Zobacz posta
    Dlatego ja na razie nic nie kupuję tylko czekam na rozwój sytuacji.
    ludzie tyle nie żyją
    Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły

  5. #85
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2009
    Mieszka w
    Ziemia Zawkrzeńska.
    Posty
    2.601
    Siła reputacji
    186
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez viruuss Zobacz posta
    ludzie tyle nie żyją
    Max 2 lata.
    Najważniejsza jest historia.
    "Narody tracąc pamięć tracą życie" C. K. Norwid

  6. #86
    Animator
    Dołączył
    Oct 2014
    Mieszka w
    Pszczyna
    Posty
    872
    Siła reputacji
    66
    Moja galeria
    Pierwsze, szybkie wrażenia osób, które były na prezentacji i miały w ręku te aparaty mówią, że jest dobrze, ale tyłka te Nikony nie urywają
    Czyżby fotografia cyfrowa dochodziła do ściany?

  7. #87
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Mam wrażenie, że tak. W ostatnim rozwoju więcej marketingu niż realnej techniki. Wydaje mi się, że na gwałt potrzebna jest rewolucja w optyce. Nieznaczne zmniejszanie korpusów przy jednoczesnym pompowaniu szkieł do absurdalnych rozmiarów jest moim zdaniem bez sensu.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  8. #88
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Koriolan
    Dołączył
    Aug 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    4.665
    Siła reputacji
    292
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Mam wrażenie, że tak. W ostatnim rozwoju więcej marketingu niż realnej techniki. Wydaje mi się, że na gwałt potrzebna jest rewolucja w optyce. Nieznaczne zmniejszanie korpusów przy jednoczesnym pompowaniu szkieł do absurdalnych rozmiarów jest moim zdaniem bez sensu.
    Tylko na jakim odkryciu ta rewolucja miałaby się opierać ? układ soczewek zmieniający ogniskową pod wpływem przyłożonego napięcia -bez zmiany ich położenia ? ?
    Moje zdjęcia: http://forum.olympusclub.pl/showthre...938#post206938
    zabawki: E-M1 + 12-100/f4 + 8-25/f4+100-400/5.6-6.3+ 12/2 + 45/1.8 . Czasem S 23Ultra

  9. #89
    | OlyJedi Awatar psl
    Dołączył
    Nov 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    589
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Mam wrażenie, że tak. W ostatnim rozwoju więcej marketingu niż realnej techniki. Wydaje mi się, że na gwałt potrzebna jest rewolucja w optyce. Nieznaczne zmniejszanie korpusów przy jednoczesnym pompowaniu szkieł do absurdalnych rozmiarów jest moim zdaniem bez sensu.
    Oglądałem niedawno jakiś film dokumentalny na ten temat. Mają już opracowany materiał, który może przybrać formę np. małej płytki w dowolnym kształcie. Taka płyta w zależności od jakiejś manipulacji może przepuszczać różną ilość światła w jakimś potężnym zakresie, jaj światłosiła jest regulowana bez zmiany jej rozmiarów czy wyglądu. Podobnie odległość ostrzenia itp. Mało tego. Można zmieniać przybliżenie (ogniskową) bez zmiany zewnętrznego kształtu tej płytki, a tylko poprzez zmiany układu atomów w tej płytce. Odległosc płytki od rejestratora/matrycy jest dowolna. Takie płytki stosują już w badaniach z zakresu foto i wielu innych dziedzin. Nie mają praktycznie żadnych zniekształceń optycznych. Jedna płytka z powodzeniem, wg badaczy, może zastąpić układy optyczne współczesnych kamer zachowując najwyższą jakość bez jakichkolwiek zniekształceń. Do tego jest tania i prosta w produkcji.

    A na dziś dla mnie rewolucją jest foto 4k. Jestem pod wrażeniem tej technologii. Dla mnie bomba.
    Ostatnio edytowane przez psl ; 25.08.18 o 08:56

  10. #90
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Koriolan Zobacz posta
    Tylko na jakim odkryciu ta rewolucja miałaby się opierać ? układ soczewek zmieniający ogniskową pod wpływem przyłożonego napięcia -bez zmiany ich położenia ? ?
    Kiedyś pewnie tak, a na początek może intensywniejsze wykorzystanie soczewek Fresnela w szkłach tele? Taki Olek 300/4 lżejszy i krótszy o połowę... Może nowe materiały o nieosiągalnych dziś współczynnikach załamania?

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez psl Zobacz posta
    ... Nie mają praktycznie żadnych zniekształceń optycznych. Jedna płytka z powodzeniem, wg badaczy, może zastąpić układy optyczne współczesnych kamer zachowując najwyższą jakość bez jakichkolwiek zniekształceń. Do tego jest tania i prosta w produkcji.

    ...
    Dla nas same zalety, ale czy dla producentów szkieł też?
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 25.08.18 o 10:44 Powód: poprawione cytowanie
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

Podobne wątki

  1. Nikon AW1 - nie chciał Oly/Panas zrobił Nikon
    By gietrzy in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 19.09.13, 21:19
  2. Nikon CX
    By bast in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 10.09.11, 19:00
  3. Nikon d90
    By grizz in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 384
    Ostatni post / autor: 14.09.10, 22:30
  4. ZD vs Nikon F
    By cellarium in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 25.11.07, 17:34

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.