Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 33

Wątek: Wymiana d90. Wybor obiektywow.

  1. #1

    Dołączył
    Aug 2018
    Posty
    16
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Wymiana d90. Wybor obiektywow.

    Witam
    Mam spory dylemat co do wymiany sprzętu. Mam zamiar skonczyc wyjazdy z moim starym D90.
    Wybor padl na Olympusa , no w tyle glowy chodzi mi jeszcze Fuji. Aparat potrzebuje na wyjazdy objazdowe. W planach kilka do Azji. Mam dylemat co do zestawu E-M1 + 12-100 lub E-M1 + 12-40
    oba w wersji pro. Dodam ze planuje do tego zestawu dokupić fishke Olkowa bo uwielbiam ten typ foto na wyjazdach i notabene ta fishka mnie zachecila do wyboru Olympusa. Proszę o rade w kwestii wyboru obiektywu podstawowego. Chodzi mi o stabilizacje synchroniczna z 12-100 jak to sobie radzi w trudniejszych warunkach oświetleniowych i czy rekompensuje roznice w swietle bo jest stabilizacja i 4,0 a w 12-40 jenak 2.8. Proszę o wypowiedzenie się który zestaw będzie sobie lepiej radzil w takich miejscach jak muzea koscioly bo wiem ze fishka Olkowa da rade.

    Pozdrawiam

  2. #2
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Koriolan
    Dołączył
    Aug 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    4.665
    Siła reputacji
    292
    Moja galeria
    W muzeach i kościołach to 12-40 bo raczej obejdziesz się bez dłuższych ogniskowych, a jedna działka może uratować zdjęcie.
    Moje zdjęcia: http://forum.olympusclub.pl/showthre...938#post206938
    zabawki: E-M1 + 12-100/f4 + 8-25/f4+100-400/5.6-6.3+ 12/2 + 45/1.8 . Czasem S 23Ultra

  3. #3
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Bez spiny, na luzie: na zewnątrz RX10, do wnętrz EM 5 z jasną stałką (też do podpinania rybki). Wyjdzie taniej, lepiej i niezawodniej. Co dwa aparaty, to nie jeden, a bezlustra już nie są tak niezawodne jak legendarne duże 4/3.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  4. #4

    Dołączył
    Aug 2018
    Posty
    16
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Wiele dobrego wyczytalem o tym em5 mark 2. Moze warto by bylo pomyslec nad zakupem + 12-40 i na rybke jeszcze by pozostalo zamiast em1. Jakby ktos mogl w telegraficznym skrocie napisac co bym stracil zamieniajac em1 na em5 poza filmami 4k.
    Pozdrawiam

  5. #5
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    lepszy af-c i współpracę z dużymi szkłami 4/3

  6. #6
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2004
    Posty
    5.023
    Siła reputacji
    147
    Moja galeria
    EM1 nie ma filmów 4K, Filmy 4K są w wersji II. Pomyśl też o Panasonicu G80.
    Moje fotografie: www.beluch.pl | Grupa dyskusyjna M43 Polska

  7. #7

    Dołączył
    Aug 2018
    Posty
    16
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Mi chodzilo o wersje 2. Myslalem o Panasonicu ale podobno stabilizacja w nim kuleje. Ja aparatu potzrebuje na wyjazdy a ze swiatlem tam moze byc roznie. Wiec mysle ze dobra stabilizacja pozwoli na dluzsze czasy bez poruszenia. myslalem tez nad Sony ale cena obiektywow wydaje sie byc zaporowa. Olimpus ma 2 szkla dla mnie super to te 12:40 i rybka oba w wersji pro. Dlatego biore pod uwage uszczelniona obudowe i em5 v2 i em1 v2.Roznica jest akurat na zakup czegosc dlugiego nawet z gorszym swiatelkiem wiec bym mial jakiegos zooma do zabawy gdybym wziol em5. Dlatego pytalem o roznice miedzy em1 v2 a em5 v2.

  8. #8
    | OlyJedi Awatar Mcarto
    Dołączył
    Oct 2009
    Mieszka w
    Irlandia
    Posty
    1.914
    Siła reputacji
    78
    Moja galeria
    Jak planujesz "wilgotną Azję" to koniecznie uszczelnione body i obiektywy - wszystko co wyciągniesz z torby może być po chwili mokre. Gorące wilgotne powietrze skrapla na wszystkim co jest odrobinę chłodniejsze i styki mogą przestać stykać
    Zapraszam do mojego wątku
    P&P - Pentax i Panas (GX7)

  9. #9
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Mcarto Zobacz posta
    Jak planujesz "wilgotną Azję" ...
    Jesteś mistrzem przenośni i delikatnej aluzji
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  10. #10

    Dołączył
    Aug 2018
    Posty
    16
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Ostatnio natknąłem się na recenzje a7 III cena podobna z kitem do Ind m1 ver 2 z 12-40 pro. I mam spory dylemat bo ten soniacz wydaje się aż za bardzo idealny ? nawet z kitem jako pełna klatka byłby jaśniejszy niż Olek

Podobne wątki

  1. Wymiana migawki E-5
    By vvvaldi in forum Korpusy 4/3
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 20.11.16, 22:26
  2. Olympus lens advisor - zabawa w wybór obiektywów
    By WUJEK MARO in forum Obiektywy micro 4/3
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 4.02.15, 17:49
  3. Wymiana obiektywów
    By kris12 in forum Obiektywy micro 4/3
    Odpowiedzi: 136
    Ostatni post / autor: 14.09.13, 11:02
  4. Wymiana C-5050..
    By dodi in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 3.08.08, 19:55
  5. Zarzuty - MAŁY WYBÓR OBIEKTYWÓW
    By krishu in forum E-System
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 17.01.06, 12:16

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.