Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Olympus OMD E-M5 Mark I czy. Mark II

  1. #1
    | OlyJedi Awatar Maguro
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    39
    Siła reputacji
    15
    Moja galeria

    Olympus OMD E-M5 Mark I czy. Mark II

    Witam wszystkich Forumowiczów,
    na wstępie chciałbym się przywitać po długiej nieobecności. Ciesze się że moje konto nie zostało usunięte i że wpadłem na genialny pomysł powrotu do stajni Olka

    Przejdę więc odrazu do mojego pytania co wybrać Olympus OMD E-M5 Mark I czy. Mark II

    Teraz może trochę wzruszającej historii rodem z ramówek TVN-u Od jakiegoś czasu brakuje mi małego ciałem ale wielkiego duchem aparatu więc zacząłem się poważnie rozglądać nad porządnym bezlusterkowcem który byłby zemną w podróży oraz sporadycznie w pracy (food photo).
    Myśli były niezdecydowane a nerwy zszargane i tak po długim namyśle wybrałem Olka (stosunek cena vs jakość + sentyment).
    Przejechałem się po wszystkich modelach i jakimś cudem zdecydowałem się na M5. I tu zaczynają się schody... które body wybrać.
    Na wstępie powiem że rozumiem różnice techniczne pomiędzy tymi body (zgłębiłem wszystkie zakątki internetu i to nie jest temat mojego pytania )

    Chodzi raczej o waszą pomoc jako użytkowników którzy mieli możliwość fotografowania oboma korpusami i chcieliby się podzielić swoimi odczuciami.
    To co mnie najbardziej interesuje to:
    -Ergonomia - tylko nie wyjeżdżać mi tu że indywidualna sprawa Albo się dobrze trzyma albo nie ;p
    -Responsywność - w szczególności wizjera
    -Wykonanie
    Jestem przekonany że obrazek wyjdzie bardzo podobny z obu puszek a różnicę zrobią szkła które się podepnie co nie zmienia faktu że wygoda przy robieniu zdjęć jest bezcenna. Mówiąc o cenie to czy warto dopłacać do II?

    Możliwe że o czymś zapomniałem ale to wyjdzie w trakcie

    Ciesze się że dotarłeś drogi forumowiczu aż do tego miejsca.

    Pozdrawiam M.

    Ps. Tak żeby podkręcić temat powiem tylko że zastanawiałem się również nad Fujifilm XT-1 (body mogłem kupić od znajomego w znośnej cenie) niestety cena zarówno body jak i obiektywów oraz brak stabilizacji skutecznie mnie zniechęcił. Jeżeli masz jakąś inną ciekawą propozycję dot. Body to też pisz może coś przeoczyłem.

  2. #2
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2004
    Posty
    5.023
    Siła reputacji
    147
    Moja galeria
    Trochę kolego zaspałeś. Do 28 lipca była promocja na II i był za 2299 z oficjalnego sklepu. Ja powiem, że bez promocji, zakup EM5 II się nie opłaca. Za 4200 zł to już nie warto.
    Moje fotografie: www.beluch.pl | Grupa dyskusyjna M43 Polska

  3. #3
    | OlyJedi Awatar Maguro
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    39
    Siła reputacji
    15
    Moja galeria
    Wiem jak jest i też żałuje. Niestety jeszcze mam uwięzioną gotówkę w Canonie więc i tak za zakupy zbiorę się dopiero pod koniec sierpnia. Dzięki za odpowiedz.
    Ps. Możesz coś powiedzieć z doświadczenia na temat porównania w użytkowaniu obu body?

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 6.08.18, 15:19
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 28.02.18, 11:10
  3. Olympus AC-3 Zasilacz do E-M5 mark I i II, E-M1 Mark 1
    By apz in forum [K] Akcesoria micro 4/3
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 22.10.16, 16:33
  4. Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 15.05.09, 22:18

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.