Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19

Wątek: High Fashion (ale portrety również)

  1. #11
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar szafir51
    Dołączył
    Aug 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.818
    Siła reputacji
    214
    Moja galeria
    po prostu nic się nie zmieniłeś
    Jedni czują, a inni są zbyt zajęci zastanawianiem się, czy horyzont jest prosty, żeby coś poczuć ja wam z tym nie pomogę. Ale oczywiście każdą opinię szanuję
    to nie jest wypowiedź kogoś, kto szuka pola do dyskusji. To zdanie brzmi jak wypowiedź (edit).
    Na tych zdjęciach widać ładne modelki, z niezłym makijażem i ciekawymi strojami. Nie widać pracy fotografa. Wiem, że są tu na forum osoby (chociaż już niestety coraz mniej), które z takiej sesji wyczarowałyby cuda.
    Tak wiem, to moja wina, zdjęcia są pewnie świetne tylko taki mały człowieczek jak ja tego nie czuję.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 7.08.18 o 17:16 Powód: kulturalniej proszę

  2. #12
    | OlyJedi Awatar hellbike
    Dołączył
    Feb 2012
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Posty
    278
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Pośród użytkowników for takich jak to, czy niemal jakakolwiek inna internetowa społeczność skupiająca fotografów - jest silna tendencja do przywiązywania niezwykle silnej, pieczołowitej, natrętnej wręcz uwagi do aspektów technicznych zdjęcia, tak jakby był to najwazniejszy aspekt fotografii - kiedy tak naprawdę, jest najmniej ważnym. Przywiązujecie do tych aspektów - o których wyczytaliście w książkach i poradnikach pisannych przez innych ludzi wam podobnych - tak dużą uwagę, że zupełnie tracicie umiejętność spojrzenia na zdjęcie czysto estetycznie; nie mówiąc już o zobaczeniu w zdjęciach czegoś więcej, niż tylko estetyka.

    Ja rozumiem wasze podejście, tylko że to jest podejście "fotografów z internetu", a cały powazny świat fotografii, świat galerii sztuki, świat magazynów, świat fotografów PROFESJONALNIE zajmujących się modą (nie mam tu na myśli lookbooków dla sklepów internetowych), fotografów mających wystawy (nie w miejskich ośrodkach kultury) - funkcjonuje niemal że odwrotnie do tego waszego.

    Lubię dodawać zdjęcia tu, czy na inne fora, ponieważ to dla mnie niemal surrealistyczne doświadczenie. I nie chodzi o to, że moje zdjęcia są "tak dobre", albo że uważam je za tak niesamowite, bo wciąż dużo brakuje mi do najlepszych. Tylko porównując zdjęcia moje ze zdjęciami 99.9% użytkowników tego forum, nawet tych, których najbardziej zachwalacie - to poruszamy się po prostu w zupełnie innych przestrzeniach wizualnych.

    Wy nie rozumiecie fotografii. Wy rozumiecie, że horyzont ma być prosty, a zdjęcie ostre. To są wasze kryteria oceny, ale moim zdaniem sami nie wiele czujecie patrząc na zdjęcia, ani też nie posiadacie gustu estetycznego, bo zamieniliście go na zbiór niezbyt wiele wartych regół.

    Pójdzcie czasem na jakąś wystawę, kupcie książkę o fotografii współczesnej, zajrzyjcie dalej, niż portale typu 500px, instagram czy wasze forum, gdzie - chociaż czasem zdarzają się perełki, to w 99% przypadkach dominuje fotografia internetowo-amatorska, będąca niemalże karykaturą tego, czym naprawdę jest fotografia, tak samo jak napompowane chirurgicznie usta i cycki są karykaturą kobiecości.

    Szanuje waszą opinię - bo wierze, że każdy ma prawo do własnej opinii i każdy zasługuje na szacunek, każdy ma prawo żyć w takim świecie, jaki sam sobie wybrał. Ale jednocześnie zupełnie się z wami nie zgadzam, myślę, że jesteście pozbawieni chociażby elementarnego zmysłu estetyki i nie macie pojęcia o fotografii.

    Jednocześnie chciałbym, żebyście się na mnie nie obrażali, bo nie to jest moim celem. Róbcie sobie zdjęcia takie jak się wam podobają, żyjcie w swoim świecie polubień i komentarzy na forum. Zapraszam was do dalszej dyskusji!
    Ostatnio edytowane przez hellbike ; 7.08.18 o 16:59

  3. #13
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar Ola_Olga
    Dołączył
    Sep 2011
    Mieszka w
    Trójmiasto
    Posty
    2.889
    Siła reputacji
    297
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez hellbike Zobacz posta
    (...) Ale jednocześnie zupełnie się z wami nie zgadzam, myślę, że jesteście pozbawieni chociażby elementarnego zmysłu estetyki i nie macie pojęcia o fotografii.
    Poszukaj innego forum - gdzie ludzie nie są pozbawieni zmysłu estetyki i mają pojęcie o fotografii.
    Chyba musisz się jeszcze dużo nauczyć, nie tylko w zakresie fotografii.
    Mądrzy ciągle się uczą, głupcy wszystko umieją (Apolinary Despinoix).

  4. #14
    | OlyJedi Awatar hellbike
    Dołączył
    Feb 2012
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Posty
    278
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Ola_Olga Zobacz posta
    Poszukaj innego forum - gdzie ludzie nie są pozbawieni zmysłu estetyki i mają pojęcie o fotografii.
    Chyba musisz się jeszcze dużo nauczyć, nie tylko w zakresie fotografii.
    Fora nie są tylko po to, żeby sobie przytakiwać i klepać się wzajmnie po plecach. Czasem ludzie mają inną opinie, niż my sami, a w tym przypadku, ja mam opinię inną, niż wy wszyscy.

  5. #15
    Administrator Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Feb 2012
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    1.590
    Siła reputacji
    85
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Ola_Olga Zobacz posta
    Poszukaj innego forum - gdzie ludzie nie są pozbawieni zmysłu estetyki i mają pojęcie o fotografii.
    Chyba musisz się jeszcze dużo nauczyć, nie tylko w zakresie fotografii.
    Nie wyganiajmy kolegi. Rozmawiajmy tak by do siebie jakoś trafiać.

    Cytat Zamieszczone przez hellbike Zobacz posta
    Fora nie są tylko po to, żeby sobie przytakiwać i klepać się wzajmnie po plecach....
    Tak. Jak widać nie będziesz poklepywany po plecach …

    Cytat Zamieszczone przez hellbike Zobacz posta
    Pośród użytkowników for takich jak to, czy niemal jakakolwiek inna internetowa społeczność skupiająca fotografów - jest silna tendencja do przywiązywania niezwykle silnej, pieczołowitej, natrętnej wręcz uwagi do aspektów technicznych zdjęcia, tak jakby był to najwazniejszy aspekt fotografii - kiedy tak naprawdę, jest najmniej ważnym.
    OK, zgoda. Oczywiście, że w zdjęciu liczy się przekaz. Z tym najmniej ważnym aspektem technicznym to nie do końca jest tak.
    Rozróżnij jednak sesje fashion, gdzie fotograf ma panować nad WSZYSTKIM, a reportaż i niektóre inne dziedziny foto gdzie nie zawsze fotograf ma kontrolę. (tak szczerze to Faces of London uważam za coś z tym stylu, ale to całe jest koszmarne).
    Ja dotąd nie wytykałem wad technicznych typu lekko krzywe kadry (albo prosto albo mocno, a nie nijako), brak detalu w cieniach (kwestia obróbki lub dodatkowego światła), kłopoty z kadrowaniem itd. itd.
    Polecą z grubej rury - Leibovitz na początku też robiła techniczne knoty. Teraz ma wszystko dopieszczone. Przypominasz mi pewnego mojego kolegę Wolanda - olewa wszystkie rady, traktuje je jako atak. Na złość i by pokazać swoją racje nie chce poprawiać nic. I postęp jaki poczynił przez 5 lat jest niewielki. Już kilka lat temu publikował we włoskim Vogue. Ale tym internetowym …. a teraz już go tam nie chcą.
    Nie sugeruj się edytorialami za bardzo - tam kadrowanie często jest wymuszane ułożeniem zdjęć na stronie. Nie tnij po stopach, łokciach itd. itd.
    Miejmy nadzieję, że ty za
    5 lat będziesz zażenowany swoimi wczesnymi zdjęciami. Bo to by znaczyło, że widzisz niedostatki w zdjęciach. Tylko to jest gwarantem twojego postępu i tego, że w kolejnych pracach będzie lepiej.

  6. #16
    | OlyJedi Awatar hellbike
    Dołączył
    Feb 2012
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Posty
    278
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Jacek_Z - cieszę się, że normalnie ze mną rozmawiasz :P

    Mówisz o kadrowaniu - ja widzę to zupełnie inaczej, niż ty. Ja robiąc zdjęcie nie zastanawiam się nad tym, czy zasady kadrowania i ucinania kończyn są takie, czy inne. Zupełnie mnie to nie interesuje! Patrzę po prostu, co dobrze wygląda, a co wygląda źle i kieruję się swoją własną intuicją i gustem. Tak samo robie z horyzontem i każdym innym aspektem zdjęcia. I ja rozumiem twoją opinię - myślę tylko, że to nie jest tak, że ty patrzysz na zdjęcie - i czujesz, że estetycznie coś tu nie jest nie tak. Że odzywa się twój estetyczny zmysł. Myślę, że po prostu przypominasz sobie to, co przeczytałeś o fotografii w książce lub jakimś internetowym artykule - i kiedy widzisz na zdjęciu, że coś jest zrobione inaczej, z automatu zakładasz, że to jest złe.

  7. #17
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar jurec
    Dołączył
    Oct 2010
    Mieszka w
    Białystok
    Posty
    1.562
    Siła reputacji
    106
    Moja galeria
    Ja jako skromny odbiorca tych zdjęć - broń boże nie krytyk - wolałbym Wolanda i Bułhakowa.
    "A niekiedy wystarczy mi patrzeć na kamień"...

  8. #18
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Nie wyganiajmy kolegi. Rozmawiajmy tak by do siebie jakoś trafiać.

    ...
    Kolega jest tu dobrze znany i wszyscy już wiedzą, że do kolegi nie trafia nic, poza przekonaniem o własnej doskonałości, ale próbuj...
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  9. #19
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar szafir51
    Dołączył
    Aug 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.818
    Siła reputacji
    214
    Moja galeria
    freta stopka pasuje tu idealnie. Więcej nic nie napiszę, bo mnie znowu wykropkujecie.

Podobne wątki

  1. Glamour vs. Fashion
    By Shevers in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 12.09.15, 19:27
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 10.01.12, 05:32
  3. [Fotopolis] Naklejany grip również dla Olympusa E-PM1
    By RSSBot in forum Co w sieci piszczy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 14.09.11, 10:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.