Strona 8 z 12 PierwszyPierwszy ... 678910 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 119

Wątek: Nikon 1 - to już jest koniec (oficjalnie)

  1. #71
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Koriolan
    Dołączył
    Aug 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    4.665
    Siła reputacji
    292
    Moja galeria
    @Jacek_Z

    problemem producentów sprzętu nie jest promil zawodowców który przed dekadą przynosił 5% kasy. Problemem jest cała reszta, która coraz częściej w ogóle rezygnuje z aparatu na rzecz smartfona.
    Mój podstawowy sprzęt to E-M1 +12-100
    nie jest mały, nie jest lekki, ale jako zestaw turystyczny sprawdza się genialnie.
    Ale nie noszę go przy sobie cały czas- rolę aparatu "casualowego" spełnia smartfon.
    do tego kupiłem statywik który mieści się w kieszeni kurtki i nawet nocne zdjęcia tym opędzę.
    Moje zdjęcia: http://forum.olympusclub.pl/showthre...938#post206938
    zabawki: E-M1 + 12-100/f4 + 8-25/f4+100-400/5.6-6.3+ 12/2 + 45/1.8 . Czasem S 23Ultra

  2. #72
    Administrator Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Feb 2012
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    1.590
    Siła reputacji
    85
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Koriolan Zobacz posta
    @Jacek_Z

    problemem producentów sprzętu nie jest promil zawodowców który przed dekadą przynosił 5% kasy. Problemem jest cała reszta, która coraz częściej w ogóle rezygnuje z aparatu na rzecz smartfona..
    OK, pociągnę te myśl. Jeśli cała reszta zrezygnuje z aparatu, to zawodowcy (nie rezygnujący) staną sie nie promilem, a znaczniejszą częścią.

    Stanowisko, opinia w sprawie lustrzanka vs bezlusterkowiec będzie inna w zalężności od potrzeb, a te mamy rozbieżne.
    Najciekawsze jest to, że największy zysk z bezlustra byłby w sprzęcie największym, gdzie komora lustra jest potężna. Np w Mamiya RZ. Tylko czy zawodowcy chcą mniejszego LF? Hasel i Fuji zrobili bezlustra (pseudo) MF. Nie wiem na co komu one. Do fotografii podróżniczej jedynie. Nabywcami będą amerykańscy stomatolodzy Do reklamy, mody (też się podróżuje) trochę brak dłuższych szkieł (wtedy ginie zysk z bezlustra, więc ich nie robią).
    Najmniejsze lustrzanki robił Olek, zysk na gabarytach był tu najmniejszy, ale gdy zalezy na mini to każdy zysk sie liczy. Olek zawsze lubił robić małe aparaty. Osoby, jakie tu się udzielają mają w związku z sentymentem do marki podobny punkt widzenia. Lubią i cenią małe. Naprawdę należy założyć, że inni nie cenią aż tak tego parametru jak lokalsi
    Zauważcie, że lustrzanki APS-C nie były znacząco mniejsze od FF. Wielkość komory lustra robiła swoje. Bagnet i odległość rejestrowa takie jak w FF. Bezlustra FF mają mniejszą odległość rejestrową, ale czy to tak wiele zmienia? Szkła muszą kryć FF i nie będą małe (poza ciemnymi szerokimi kątami). Dodając konserwatyzm i praktyczne podejście wielu zawodowców (reporterzy - sprzet musi być uzywany do zajechania) to lustrzanki będą się dobrze trzymały jeszcze ładnych parę lat. Na bezlustra rzucą się zaawansowani amatorzy z kasą. Takich jest mnóstwo. Reszta z czasem przejdzie na smartfony

  3. #73
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Wielkość korpusu w nikłym stopniu uzależniona jest od wielkości matrycy. Zawsze w body trzeba zmieścić ekran, wizjer, trochę miejsca na przyciski i uchwyt. Dlatego czy to Sony FF, czy Olympus m4/3, bezlusterkowe puszki są podobnych rozmiarów. Lustrzanki mogłyby być mniejsze, nawet te FF, ale producenci sprzętu są bardzo ospali jeśli chodzi o wdrażanie innowacyjnych rozwiązań. Nie dlatego, że ludzie ich nie chcą, tylko dlatego, że w ledwo zipiącej branży foto takie inwestycje są nie do udźwignięcia dla producentów. Odgrzewania kotletów to najbardziej opłacalny sposób utrzymania się na powierzchni.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  4. #74
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Koriolan
    Dołączył
    Aug 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    4.665
    Siła reputacji
    292
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    OK, pociągnę te myśl. Jeśli cała reszta zrezygnuje z aparatu, to zawodowcy (nie rezygnujący) staną sie nie promilem, a znaczniejszą częścią.
    czyli będą przynosić 100% dziesięciokrotnie mniejszego tortu. Nie sądzę, by producenci się ucieszyli.
    Moje zdjęcia: http://forum.olympusclub.pl/showthre...938#post206938
    zabawki: E-M1 + 12-100/f4 + 8-25/f4+100-400/5.6-6.3+ 12/2 + 45/1.8 . Czasem S 23Ultra

  5. #75
    Awatar Makromaniak
    Dołączył
    Jul 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    748
    Siła reputacji
    100
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Serio pytasz? Może ze względu na olkowy system, gdzie nie ma alternatyw, Cropa z 4/3 nie ma, nie ma (aktualnie) lustrzanek, są wyłącznie bezlustra. Ale .. sam zauważasz smartfony i to, że ludzie ich używają. To drugi system.
    Sytuacja posiadaczy lustrzanek C i N jest inna. Jest tam dużo pro, dużo kotleciarzy, dużo zaawansowanych fotoamatorów mających więcej niż jedno body. Mając dużą lustrzankę (czasami bardzo dużą - flagowce nie mają odczepianego gripa) chcą mięć cos np na podróże. Mniejszego, lżejszego - np Olka. Bardzo wielu fotografów musi mieć 2 body, choćby jako zapas (ślubniacy). Wielu ma dwa body, bo ma FF i DX, żongując nimi w zależności od potrzebnych ogniskowych ("tanie" fotografowanie sportu lub ptaków) albo biorąc DX na podróże. Niektórzy filmują (sluby?) i kupują Sony A7 jako kolejne body. Mnóstwo zaawansowanych fotoamatorów posiadających FF pokupowało bezlustra Sony, Olka lub Fuji do podróży, zrezygnowali z DX. Naprawdę spora część "starej" forumowej gwardii nikoniarzy pisze teraz także w dziale inne systemy, bo kupili bezlusterkowca. Posiadając nadal lustrzankę. Posiadanie dwóch systemów stało sie normalne. (trzech systemów jesli liczyć smartfony).
    Jeśli zawodowiec ma FF i ma drugie FF jako zapas to ...to drugie FF by mogło być bezlustrem, pod warunkiem podpinania tej samej optyki (z przejściówką). Nie wiemy co będzie za 5 lat. Ja np chętnie bym (oprócz lustra FF) dokupił bezlustro FF, choćby po to, by kiedyś ewentualna przesiadka stała się dla mnie łagodniejsza.

    PS - policzyłem ile mam systemów. Analogowo: 1 LF, 1 MF, 4 małoobrazkowe, Cyfrowe FF i DX. łącznie 8 systemów (plus smartfon).
    Nie uwzględniłem w tym kilku aparatów z niewymienną optyką, choć sa to aparaty na inne filmy (6x6, 6x9 i mały obrazek)
    czyli zakładasz że odbiorcami bezluster będą użytkownicy lustrzanek tych firm i ludzie mający po kilka aparatów albo 2-3 różne systemy? ciekawy target Jaki to % użytkowników? Czyli skoro już zainwestowali w dodatkowy system to dokupią jeszcze następny? Cały czas nie rozumiem co posiadaczowi lustrzanki da używanie tych samych obiektywów z bezlustrem? Wszystko będzie działać tak samo szybko i pewnie jak w lustrzance? Ja wszedłem w m4/3 bo zależało mi na małym i lekkim systemie, a jak widać po sony E APSC i FF, o ile body można nieco zredukować, to obiektywów nie bardzo. Myślę ze spokojnie można by i produkować "małe lustrzanki" jak kiedyś, ale jest tendencja tworzenia "dużego sprzętu". Zobacz sobie wielkość choćby Nikona F3 czy OM-4. Żeby zrobić mały aparat niekoniecznie trzeba wyrzucać lustro, widocznie w systemach o których mówisz nie było takiej potrzeby na małe aparaty. Profesjonalny Nikon czy Canon musi być duuuuuuuuuuży

    no i śmieszy mnie kwalifikowanie smartfona jako dodatkowego systemu fotograficznego System jak sama nazwa składa się z elementów. A smartfon składa się ze smartfona i ładowarki W odróżnieniu od systemu jest względnie mały i płaski dlatego zawsze mamy go w kieszeni
    Ostatnio edytowane przez Makromaniak ; 19.07.18 o 14:49

  6. #76
    Awatar Hiszpan63
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    634
    Siła reputacji
    122
    Moja galeria
    Olbrzymie uogólnienie . System może być fizyczny lub abstrakcyjny . Elementami jego będzie np GPS , WiFi , kabelek do laptopa lub tabletu , który będzie elementem fizycznym systemu . Pomijam , ze telefon ma być do gadania , to są ludzie , którzy zrobią zdjęcie , prześlą na fejsa wyślą maila i poinformują o tym zainteresowanego telefonicznie lub sms. Tak wykorzystają system . Nie wspominając zupełnie o obiektywach tele-makro do smarkofonów , gimbalach , mocowaniach rowerowych itp. ... to jest system ... również foto.
    Ostatnio edytowane przez Hiszpan63 ; 19.07.18 o 15:07

  7. #77
    Awatar Makromaniak
    Dołączył
    Jul 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    748
    Siła reputacji
    100
    Moja galeria
    Nazwij jeszcze smartfona systemem muzycznym, nawigacyjnym, nagrywającym, liczącym, w skład każdego z nich wejdą jakieś kabelki, uchwyty a nawet dodatkowe głośniki itp., będziesz się lepiej czuł

  8. #78
    Awatar Hiszpan63
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    634
    Siła reputacji
    122
    Moja galeria
    ... czyżbym wyczuł nutkę urazy .. ???

    ... nadal nie masz racji . Idąc Twoim tokiem myślenia należy wywalić poza system 4:3 na przykład Olka TG-5. Przecież w zestawie jest tylko ładowarka ...

    Spoko , spoko ... tylko się droczę ...

  9. #79
    Awatar Roberto73
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.087
    Siła reputacji
    181
    Moja galeria
    A co TG-5 ma wspólnego z systemem 4:3 , poza firmą ? Smartfon to nie żaden system, już nie cudaczmy.

  10. #80
    Animator
    Dołączył
    Oct 2014
    Mieszka w
    Pszczyna
    Posty
    872
    Siła reputacji
    66
    Moja galeria
    Przecież TG-5 nie ma matrycy 4/3.

Podobne wątki

  1. Olympus OM-D E-M5 II - oficjalnie
    By RSSBot in forum Korpusy micro 4/3
    Odpowiedzi: 1095
    Ostatni post / autor: 8.11.20, 19:57
  2. Olympus PEN-F oficjalnie
    By gietrzy in forum Korpusy micro 4/3
    Odpowiedzi: 149
    Ostatni post / autor: 17.05.17, 16:51
  3. Olympus PEN E-PL7 - Oficjalnie
    By RSSBot in forum Korpusy micro 4/3
    Odpowiedzi: 191
    Ostatni post / autor: 9.07.16, 18:25
  4. "...To koniec aparatów kompaktowych.I koniec fotografów..."
    By Leming in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 6.12.12, 15:59
  5. Samsung NX - oficjalnie
    By Michu (Pentax) in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 92
    Ostatni post / autor: 8.06.11, 14:12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.