Strona 9 z 12 PierwszyPierwszy ... 7891011 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 119

Wątek: Nikon 1 - to już jest koniec (oficjalnie)

  1. #81
    Awatar Hiszpan63
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    636
    Siła reputacji
    130
    Moja galeria
    Coś na temat 4:3 przeczytałem na Optyczne .pl w specyfikacji TG-5. Tylko tyle , na szybko . Wyprowadżcie z błędu laika , który coś przeczytał i się mądrzy ... na temat systemów

    .. i macie rację .... smartfon nie jest żadnym systemem . W smarfonach różnych marek są zamontowane systemy fotograficzne ... różne

  2. #82
    Awatar Roberto73
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.091
    Siła reputacji
    181
    Moja galeria
    Czyli nie wiem ale siem wypowiem . Tak trzymaj

  3. #83
    Awatar Hiszpan63
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    636
    Siła reputacji
    130
    Moja galeria
    No widzisz ... to nie jestem sam . Nie wiesz , nie argumentujesz , ale się wypowiadasz . Widzisz analogię ??

    "Czepnąłem " się słowa system ... nie wyszło mi porównanie , ale argumentowałem więcej niż poprawnie . Skoro Twoje stanowcze "nie jest" jest PRO ... to ... może jednak podyskutujcie o Nikonie .

  4. #84
    Administrator Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Feb 2012
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    1.591
    Siła reputacji
    85
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Wielkość korpusu w nikłym stopniu uzależniona jest od wielkości matrycy. ....Dlatego czy to Sony FF, czy Olympus m4/3, bezlusterkowe puszki są podobnych rozmiarów.
    Puszki tak, ale obiektywy do nich już nie.

    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Lustrzanki mogłyby być mniejsze, nawet te FF, ale producenci sprzętu są bardzo ospali jeśli chodzi o wdrażanie innowacyjnych rozwiązań.
    No nie bardzo, bo jakoś od 15 lat dwie największe firmy tego nie zrobiły, wypuszczając w tym czasie już chyba łącznie kilkadziesiąt modeli (licząc z DX włącznie). A część nabywców ma parcie na mniejsze i lżejsze body, dlatego kupują bezlustra. Gdyby to dostali w lustrzance to nie byłoby parcia na bezlustra.

    Cytat Zamieszczone przez Koriolan Zobacz posta
    czyli będą przynosić 100% dziesięciokrotnie mniejszego tortu. Nie sądzę, by producenci się ucieszyli.
    Będą płakali tak czy siak. Rynek się kurczy. Czy sprzedadzą lustrzankę czy bezlustro wsio ryba. Sprzedawać będą coraz mniej.

    Cytat Zamieszczone przez Makromaniak Zobacz posta
    czyli zakładasz że odbiorcami bezluster będą użytkownicy lustrzanek tych firm i ludzie mający po kilka aparatów albo 2-3 różne systemy? ciekawy target Jaki to % użytkowników?

    Tak. Szacuję, że niemal 100% profesjonalnych fotografów ma minimum 2 body i z 50% zaawansowanych fotoamatorów też. Ilu z nich będzie chciao zamiast 2-3 lustrzanek zastapic jedno z tych body bezlustrem? To zależy co pokaże N i C. Jak to będą fajne sprzęty to stopniowo coraz więcej. I pewnie tego się boi N i C bo mają rozpędzone linie technologiczne produkujące wiele modeli lustrzanek i szklarni do nich. Przecież gdyby się nie bali, że podetną sobie te gałąź to by zaoferowali bezlustra FF już dawno.

    Dolicz tych co mają jedną lustrzankę, a chcą bezlustro i nie chcą tracić na sprzedaży szklarni, wolą dokupić przejściówkę. No i tu problem, bo na razie nic nie wiemy jakie to będą nowe N i C, jak z nimi będzie działała stara szklarnia. To będzie decydujące jeśli chodzi o szybkość przesiadania się na bezlustra. N i C ma problem czy zrobić to przejście wygodne i dobre, czy wręcz przeciwnie. Jestem strasznie ciekawy co zrobią. Nie ja jeden zresztą. Jak będzie wygodnie to kupię bezlustro, kiedyś, jako drugie body (na razie drugie i trzecie body to u mnie poprzednie moje aparaty).


    Cytat Zamieszczone przez Makromaniak Zobacz posta
    Czyli skoro już zainwestowali w dodatkowy system to dokupią jeszcze następny?

    Tak, w większości pozbędą się drugiego z systemów, bo (może) będą mieli te sama optykę do lustra i bezlustra pierwotnego systemu.


    Cytat Zamieszczone przez Makromaniak Zobacz posta
    Cały czas nie rozumiem co posiadaczowi lustrzanki da używanie tych samych obiektywów z bezlustrem?
    Bo ta grupa o której mówię niemal MUSI mieć dwa aparaty. Po co im dwa komplety obiektywów, nie rozumiem.

    Dwa aparaty przydają się na różne sposoby. Np. jako zapas (sluby) albo by robić na 2 aparaty (sluby, sport), albo jako body do innych zastosowań - np. FX i DX, albo dużo i mało Mpx, albo jedno solidne (flagowce po 1200 gram) drugie mniejsze w podróże. W tych konfiguracjach jedno z nich może być bezlustrem.

    Cytat Zamieszczone przez Makromaniak Zobacz posta
    Ja wszedłem w m4/3 bo zależało mi na małym i lekkim systemie, a jak widać po sony E APSC i FF, o ile body można nieco zredukować, to obiektywów nie bardzo. Myślę ze spokojnie można by i produkować "małe lustrzanki" jak kiedyś, ale jest tendencja tworzenia "dużego sprzętu". Zobacz sobie wielkość choćby Nikona F3 czy OM-4. Żeby zrobić mały aparat niekoniecznie trzeba wyrzucać lustro, widocznie w systemach o których mówisz nie było takiej potrzeby na małe aparaty. Profesjonalny Nikon czy Canon musi być duuuuuuuuuuży

    Możesz tak pisać, bo Olek nie wyprodukował dużej lustrzanki. Ale N i C nie wyprodukował żadnej lustrzanki cyfrowej o gabarytach lustrzanek analogowych. Nie da się. To nie kwestia potrzeb (bo część użytkownikó ma takie potrzeby) tylko możliwości (tzn brak mozliwości )


    Cytat Zamieszczone przez Makromaniak Zobacz posta
    no i śmieszy mnie kwalifikowanie smartfona jako dodatkowego systemu fotograficznego System jak sama nazwa składa się z elementów. A smartfon składa się ze smartfona i ładowarki W odróżnieniu od systemu jest względnie mały i płaski dlatego zawsze mamy go w kieszeni
    Smartfona dodałem żartobliwie, nie liczyłem go do moich 8 systemów.

  5. #85
    Animator
    Dołączył
    Oct 2014
    Mieszka w
    Pszczyna
    Posty
    872
    Siła reputacji
    66
    Moja galeria
    Czyli wniosek z dyskusji jest jeden...
    Rynek foto czeka zapaść, dalsze podwyżki cen, a lepiej już było...
    Idę szukać nowego hobby

  6. #86
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.015
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez stpman Zobacz posta
    ...
    Idę szukać nowego hobby
    Widzisz jakiś problem ? Jak mam za dużo pracy w pracy...

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	lekarstwo.jpg
Wyświetleń:	145
Rozmiar:	595,6 KB
ID:	202571
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  7. #87
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar henry1
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Stołeczne Miasto Poznań
    Posty
    8.629
    Siła reputacji
    326
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    Widzisz jakiś problem ? Jak mam za dużo pracy w pracy...

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	lekarstwo.jpg
Wyświetleń:	145
Rozmiar:	595,6 KB
ID:	202571

    Wątroba nie da rady
    Błędnik też zawiedzie
    Ale nerki przepłucze i zdyzenfekuje.
    Pozostaje jeszcze problem z AF
    W ogródku sąsiadki są ładne kwiatki.
    Popieram Stopkę Krakmana
    !

    LUBIĘ WYCHODZIĆ NA DWÓR, NA POLE MAM ZA DALEKO.

  8. #88
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Miło popatrzeć na powrót starej forumowej tradycji, zatapiania niewygodnych wątków w piwie
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  9. #89
    Awatar Makromaniak
    Dołączył
    Jul 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    748
    Siła reputacji
    100
    Moja galeria
    Jacku, nie masz racji, absolutnie wszystko się da:

    Wymiary : Szerokośćxwysokość x głębokość
    CANON 1000 D, 2008 : 126.1 x 97.5 x 61.9 mm, 450g (bez akumulatora i karty SD)
    CANON A1 1978: 141.0 x 91.5 x 47.5 mm, : 620 g
    OLYMPUS E-M1 mark II 134.1 x 90.9 x 68.9 mm, 574 g (z akumulatorem i kartą pamięci)
    NIKON D3400: 124.0 x 98.0 x 75,5 m 445 g (z akumulatorem i kartą pamięci) S
    SONY A7 126.9 x 94.4 x 48.2 mm 474 g (z akumulatorem i kartą pamięci)

    Aparat cyfrowy - węższy o ok 1 cm, wyższy o 6-7 mm i grubszy 1,5 cm, ale głównie z powodu gripa....
    wziąłem do porównania klasycznego Canona jak i kilka małych cyfrówek, ale gdybyśmy wzięli do porównania analogowe EOSY zapewne były by sporo większe.....
    z wielkości A7 można wywnioskować, że małe FF może być takiej samej wielkości co pokazane canon i Nikon, gdyż mają te samą odległość rejestrową co APS (od krawędzi bagnetu do matrycy, stąd wymienność obiektywów.


    i jak widać są cyfrówki APSC mniejsze od 4/3, jak weźmiemy G4, G% albo G9. to będą jeszcze większe
    wszystko kwestia koncepcji i inżynierii

    pozdrawiam

  10. #90
    Administrator Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Feb 2012
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    1.591
    Siła reputacji
    85
    Moja galeria
    Mój post, nr 84, pierwsza linijka. Co odpowiadam epicure na temat wielkości puszki?
    Canon 1000D to crop 1,6x a model A1 (mój ukochany, mój pierwszy japończyk) to pełne 24x36 mm. Porównaj aparaty o takich samych wielkościach detektorów (film lub matryca)
    Cyfrowy bezlusterkowiec S A7 jest większy od lustrzanki i to nie cyfrowej, od C A1. Pełnoklatkowe lustrzanki są większe od bezlusterkowców.
    Nie mam racji w czym? C1000 i D3400 się nie liczą, bo zestawiasz je z aparatami o innej wielkosci detektorów.

    https://camerasize.com/compare/#486,487 to są mała lustrzanka cyfrowa i mały bezlusterkowiec.

    a tutaj dwa bezlustra o takiem samym rozmiarze matrycy. https://camerasize.com/compare/#679,442 - wszystko zależy od tego, co uznamy za wygodne.
    Jakoś gdy się chce mieć coś wygodnego i pracującego z dużą ciężką optyką to lepiej jak body jest większe i cięższe.
    Nie wiem skąd parcie na to by lustrzanki FF miały być małe i lekkie. Nigdy się nie stana tak małe by były fajne w podróży. Analogowego małego Olympusa OM10 z obiektywem nie wsadzisz w kieszeń.
    Bezlusterkowce FF będą zapewne w opcji dużej, wygodnej i małej, podrózniczej. Tak jak zaprezentowałem dwa DX na porównaniu Fuji X-T2 z Sony NEX 3. nex 3 z pleśniakiem też wchodzi dopiero w duża kieszeń, a to APS-C. Nie ma szans na małe FF. Mniejsze niż Sony A7 nie będą i nie wiem po co by miały być. Chce mniejsze - biorę inny mniejszy system, albo ten sam system, ale APS-C.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 20.07.18 o 17:40

Podobne wątki

  1. Olympus OM-D E-M5 II - oficjalnie
    By RSSBot in forum Korpusy micro 4/3
    Odpowiedzi: 1095
    Ostatni post / autor: 8.11.20, 19:57
  2. Olympus PEN-F oficjalnie
    By gietrzy in forum Korpusy micro 4/3
    Odpowiedzi: 149
    Ostatni post / autor: 17.05.17, 16:51
  3. Olympus PEN E-PL7 - Oficjalnie
    By RSSBot in forum Korpusy micro 4/3
    Odpowiedzi: 191
    Ostatni post / autor: 9.07.16, 18:25
  4. "...To koniec aparatów kompaktowych.I koniec fotografów..."
    By Leming in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 6.12.12, 15:59
  5. Samsung NX - oficjalnie
    By Michu (Pentax) in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 92
    Ostatni post / autor: 8.06.11, 14:12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.