Strona 4 z 12 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 119

Wątek: Nikon 1 - to już jest koniec (oficjalnie)

  1. #31
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez stpman Zobacz posta
    Pytanie jeszcze co dalej z Fuji. ...
    Fuji już jakiś czas temu przyznało, że weszło w średnioformatowego kropa, bo krop FF nie spełnił do końca ich oczekiwań, nie przyjął się na rynku pro.

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Roberto73 Zobacz posta
    ... Aż doczekają do nowej matrycy na micro.
    Czego oczekujesz od nowej matrycy? Ja bym oczekiwał natywnego ISO 50, ale nikt specjalnie dla Olka takiej technologii nie wymyśli. Więcej pikseli? Po co? Żeby przesunąć limit dyfrakcyjny poza zasięg szkieł PRO? Tak realnie, to chwilowo ściana...
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  2. #32
    Administrator Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Feb 2012
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    1.591
    Siła reputacji
    85
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez stpman Zobacz posta
    Jeśli Canon i Nikon w swoich nowych bezlustrach FF zrobią nowy bagnet (a raczej zrobią ze względów ekonomicznych i technicznych) to pewno wkurzą posiadaczy swoich lustrzanek....
    Zmiana bagnetu jest pewna, ze względów technicznych. To czy wkurzą posiadaczy to sie okaże po funkcjonalności przejściówki.

    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Liczę na to, że mają jakieś pomysły.
    Cytat Zamieszczone przez stpman Zobacz posta
    Pytanie jeszcze co dalej z Fuji. Oni mi wyglądają na jeszcze bardziej niszowego producenta niż Olek czy Panas...
    Cytat Zamieszczone przez Roberto73 Zobacz posta
    Można jeszcze zakładać , że i Olkowi i Fuji ten tyci kawałek tortu wystarcza.
    Chyba będzie musiał wystarczyć. Bo by wystartować z nowym pomysłem potrzebna jest duża kasa. No i co mogą wymyślić? Coś z mniejszymi matrycami - odpada. Nieco większe niż teraz - DX czy FF - rynek jest ciasny. Pozostaje coś większego niż FF, ale nie kosztującego kosmicznej kasy. Czy Olka stać by w cos takiego zainwestować? Mówi się czasami, że Canon może w coś takiego wejść. Ale chyba nie tak szybko, bo się koncentrują raczej na bezlusterkowym FF.

    Cytat Zamieszczone przez Roberto73 Zobacz posta
    Tak było i 40, 30, 20 lat temu , może i dzisiaj . Chyba nie zamierzali nigdy zagrozić takim wielkim jak C i N..
    Oj, jesli mówisz o 40, 30 lat temu to się nie zgodzę.Wtedy firmy z tzw wielkiej piątki (producentów japońskich) były prawie na równi. Nikon, Canon, Olympus, Pentax, Minolta. Firm japońskich było więcej (np Yashica), ale ta piątka dominowała.

  3. #33
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.003
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Słowo jeśli o makro chodzi w MFT.
    Z dużego 4/3 została doskonała 50/2,0 Jeśli dodamy EC-20 to mamy wymarzone 100/4 - AF działa, wiem bo mam.
    Sigma 150/2,8 - duża i kosztowna ale rewelacyjna. AF działa tak sobie. Ostatnio robię na focus peaking - sprawdza się doskonale.
    no i jest jeszcze Sigma 105/2,8 makro. bardzo rzadka, ale można kupić.
    https://www.amazon.de/Sigma-105mm-Ob.../dp/B000FBFXXS
    Wszystko oczywiście przez przejściówkę, ale te 100 mm jest
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  4. #34
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    Słowo jeśli o makro chodzi w MFT.
    Z dużego 4/3 została doskonała 50/2,0 Jeśli dodamy EC-20 to mamy wymarzone 100/4 - AF działa, wiem bo mam.
    Sigma 150/2,8 - duża i kosztowna ale rewelacyjna. AF działa tak sobie. Ostatnio robię na focus peaking - sprawdza się doskonale.
    no i jest jeszcze Sigma 105/2,8 makro. bardzo rzadka, ale można kupić.
    https://www.amazon.de/Sigma-105mm-Ob.../dp/B000FBFXXS
    Wszystko oczywiście przez przejściówkę, ale te 100 mm jest
    Masz 100% racji i na tym niestety polega problem. Jeśli całe zapotrzebowanie na sprzęt makro w systemie, w którym makro jest główną siłą, zaspokajają takie kombinacje + plus nudna sześćdziesiątka, to nie świadczy to dobrze o sile systemu.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  5. #35
    Cytat Zamieszczone przez Makromaniak Zobacz posta
    Aparat z wymiennymi obiektywsmi to system, a rozwój systemu M canona nie jest jakiś optymistyczny.
    No i... te bezpłciowe eMki dały Canonowi ponad 21% udziału w japońskim rynku bezlusterkowcow w 2017. To więcej niż ma Sony
    Ostatnio edytowane przez cube007 ; 15.07.18 o 14:09

  6. #36
    Awatar Makromaniak
    Dołączył
    Jul 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    748
    Siła reputacji
    100
    Moja galeria
    Sześdziesiatka nie jest nudna tylko genialna. Przez lata “przerobiłem” z 10 różnych obiektywów makro i ten zaliczam do najlepszych. Mam też sigmy 105 i 150, ale to nie to samo - rozmiar i waga ( szczególnie 150). Mimo że bardzo wygodne jest manualne ustawianie ostrości tradycyjnym pierścieniem mechanicznym, to chętnie bym przygarnał lleciutka i mała setkę stworzona specjalnie dla systemu, z wewnętrznym sprawnym AF. Mały jest sens targania w terenie obiektywu kryjacego FF. Oczywiście dla mnóstwa ludzi af do makro nie jest potrzebny - ja akurat fotografuję owady aktywne i ich zachowania i to mi się przydaje. Rozstałem się z systemem minolta/ sony właśnie przez gabaryty i wagę......

    A siła systemu makro m4/3 jest łatwe podłaczenie prawie dowolnego obiektywu starego czy nowego ( jeśli właśnie nie potrzeba AF)i podglad wzmocnionego obrazu bez spadku jasności przy dużych powiększeniach. Ostatnio fotografowałem (60-tka oczywiście) o zmierzchu malutkie gasienice modraszków pilnowane przez mrówki i mimo “kaszy” w celowniku, podglad był wystarczajacy do zrobienia zdjęć.


    a co do nikona 1 to przez moment zastanawiałem się nad użyciem tego systemu do makro, bo mała matryca ma swoje zalety, ale zysk do m4/3, uwzględniajac dodatkowe nakłady był by niewielki. Chyba jedyny ciekawy Nikon1 to ten “ podwodny” - obraz na pewno lepszy od kompaktów, a brak baniastej obudowy potrzebnej do lustrzanek i bezluster.....

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez cube007 Zobacz posta
    No i... te bezpłciowe eMki dały Canonowi ponad 21% udziału w japońskim rynku bezlusterkowcow w 2017. To więcej niż ma Sony
    A jak w europie i PL spodobało się te 7 body i 6 (sześć!) obiektywów? Jaki udział?

  7. #37
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Makromaniak Zobacz posta
    ...


    A jak w europie i PL spodobało się te 7 body i 6 (sześć!) obiektywów? Jaki udział?
    Nie rozumiesz podstawowej rzeczy. Canonowi wystarczy, że głównymi odbiorcami bezluster będą posiadacze luster C (ich jest nadal kilka razy więcej niż posiadaczy wszystkich bezluster razem wziętych), a dla nich oferta obiektywów jest raczej bogata Poza tym przeciętny posiadacz kropowego bezlustra kończy na kicie. Te 6 (sześć!) szkieł może Canonowi wystarczyć do objęcia pozycji lidera.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  8. #38
    Awatar Makromaniak
    Dołączył
    Jul 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    748
    Siła reputacji
    100
    Moja galeria
    Po co posiadaczowi lustra bezlusterkowiec? Wszyscy lojalnie kupia ?

  9. #39
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Makromaniak Zobacz posta
    Po co posiadaczowi lustra bezlusterkowiec? Wszyscy lojalnie kupia ?
    Do kieszeni na wakacje, wystarczy, że 10% kupi
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  10. #40

    Dołączył
    Jul 2018
    Posty
    77
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    Olympus ma przewagę nad innymi - naprawdę małe obiektywy - przez to cały zestaw jest niewielki.
    To był powód dla którego kupiłem M10 mając Canony w tym bezlusterkowca i szklarnie L.
    Fizycznie będzie trudno przeskoczyć połączenie matrycy FF i małe obiektywy. W kliszakach było to możliwe ze względu na mikroskopijną grubość emulsji - w cyfrze jednak to nieco inaczej działa - i ludzie też nie chcą mieć środka kadru ostrego a boków nie. Ci co się bawią w zakładanie obiektywów od analogów do cyfry FF wiedzą o czym mówię - Na cyfrze wszelkiego rodzaju błędy obiektywu się zwielokrotniają.

Podobne wątki

  1. Olympus OM-D E-M5 II - oficjalnie
    By RSSBot in forum Korpusy micro 4/3
    Odpowiedzi: 1095
    Ostatni post / autor: 8.11.20, 19:57
  2. Olympus PEN-F oficjalnie
    By gietrzy in forum Korpusy micro 4/3
    Odpowiedzi: 149
    Ostatni post / autor: 17.05.17, 16:51
  3. Olympus PEN E-PL7 - Oficjalnie
    By RSSBot in forum Korpusy micro 4/3
    Odpowiedzi: 191
    Ostatni post / autor: 9.07.16, 18:25
  4. "...To koniec aparatów kompaktowych.I koniec fotografów..."
    By Leming in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 6.12.12, 15:59
  5. Samsung NX - oficjalnie
    By Michu (Pentax) in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 92
    Ostatni post / autor: 8.06.11, 14:12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.