Strona 6 z 11 PierwszyPierwszy ... 45678 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 102

Wątek: obiektywy na wakacje

  1. #51
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar szafir51
    Dołączył
    Aug 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.818
    Siła reputacji
    214
    Moja galeria
    fret
    dlaczego?

  2. #52
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Fret pewnie miał na myśli to, że fotka studzienki kanalizacyjnej to nie jest typowo wakacyjne zdjęcie Raczej będą to krajobrazy, portrety kontekstowe, może jakiś street itp.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  3. #53
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar szafir51
    Dołączył
    Aug 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.818
    Siła reputacji
    214
    Moja galeria
    czyli fret nie doczytał wszystkiego

    Cytat Zamieszczone przez szafir51 Zobacz posta
    Ja wziąłem na wakacje 12-40 i niczego mi nie brakowało
    Cytat Zamieszczone przez szafir51 Zobacz posta
    a to jest 45 1.8
    drugi przykład był po to, by pokazać że w MFT też można rozmywać ale nie zawsze ma to sens.

    przy okazji - to nie studzienka tylko odwodnienie liniowe.

  4. #54
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Ogólnie sens jest taki, że rozmazywanie najczęściej używane jest przy zdjęciach osób. Przykłady ze studzienkami, kotkami, pieskami, kwiatkami itp. są bez sensu, bo są to zwykle zdjęcia robione z mniejszej odległości i rozmazanie wygląda na nich nieco zbyt optymistycznie. Pokaż rozmazanie na przykładzie jakiegoś kadru pokazującego dorosłą osobę od talii w górę. Takie zdjęcie będzie miało zdecydowanie większy sens.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  5. #55
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar szafir51
    Dołączył
    Aug 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.818
    Siła reputacji
    214
    Moja galeria
    fret
    ja nie wiem o co ci chodzi, czy ja pisałem, że nie będzie miało sensu?

    Na wakacyjny obiektyw to jak dla mnie zoom i to najlepiej o dużej krotności ogniskowej - 14-150 albo Panasowy 14-140. Jasne, można jedną stałką jak ktoś potrafi, można też wziąć ze sobą worek obiektywów i zmieniać co chwilę mając nadzieję, że kompani będą na tyle wyrozumiali że nie pójdą w cholerę jak po raz n-ty będziemy przekręcać słoiki.

  6. #56
    Awatar zimoch
    Dołączył
    Dec 2013
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Posty
    223
    Siła reputacji
    28
    Moja galeria
    A ja na wakacje zabrałem 1 małą torbę a wniej 7-14 , 20 i 75 mm - zestaw kompletny jak dla mnie - 75mm była używana najrzadziej potem 50/50 20mm i 7-14 - generalnie polecam 20mm jako panaceum na większość bolączek - nawet portret da się nim jako tako zrobić. Przy stałych widoczkach wydaje mi się tez, że czasmi jest lepiej złożyć panorame z 20tki niż pstryknąć 1 zdjęćie z 7-14 - wychodzi inna perspektywa i zdjęcia są moim ciekawsze
    EM-1 II + Oly 7-14, Pan 20mm, Oly 60,75, Pan 100-300, Helios 58mm, Konica 40mm

  7. #57
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar szafir51
    Dołączył
    Aug 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.818
    Siła reputacji
    214
    Moja galeria
    dekielek 9mm można mieć przy sobie. Nie waży, miejsca nie zabiera, coś się da z nim zrobić
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20180831-P8310249_af_jpg.jpg
Wyświetleń:	250
Rozmiar:	993,0 KB
ID:	204083

  8. #58
    Awatar Makromaniak
    Dołączył
    Jul 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    748
    Siła reputacji
    100
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez szafir51 Zobacz posta

    Na wakacyjny obiektyw to jak dla mnie zoom i to najlepiej o dużej krotności ogniskowej - 14-150 albo Panasowy 14-140. Jasne, można jedną stałką jak ktoś potrafi, można też wziąć ze sobą worek obiektywów i zmieniać co chwilę mając nadzieję, że kompani będą na tyle wyrozumiali że nie pójdą w cholerę jak po raz n-ty będziemy przekręcać słoiki.
    W tym roku zakupiłem 14-150 II i zastąpiłem nim 12-50 i 40-150. Wygodne i poręczne, jakościowo porównywalne, a w środku zakresu jakieś 30-100 na pewno lepiej. Przede wszystkim mniej zmieniana obiektywów, więcej robię zbliżeń i szczegółów architektonicznych, bo poprzednio czasem nie chciało mi się sięgać do torby po dłuższy obiektyw...

    Pewnie ze zoomami PRO albo stałkami można ostrzej, ale jest pytanie, po co?
    1) bo potrzebujemy super ostrości do powiększeń A3 i większych
    2) bo "wszystko musimy mieć jak najlepiej" mimo że fotki zostają głównie na dysku, publikujemy miniaturki w necie, a odbitki robimy najwyżej 10x15....

    niech każdy sobie sam odpowie co potrzebuje

    Ja uważam że ten obiektyw to świetny kompromis jakości i wielkości. Do tego biorę malutki OLY 9-18 - jak potrzebuje naprawdę szeroko, tzn szerzej niż 14, to 12 i tak było za mało, trzeba szerzej....No i na zdjęcia nocne - Panaleica 25/1,4. Czasem jej brakuje szerzej, no ale jak się chce wersję "light" to z czegoś trzeba zrezygnować. No i czasem wspomagam się i-phone, szczególnie jak chcę zapamiętać dokładne położenie miejsca.....
    Ostatnio edytowane przez Makromaniak ; 12.09.18 o 13:29

  9. #59
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar cissic
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    2.036
    Siła reputacji
    222
    Moja galeria
    BTW jak wam działa 45mm f/1.8 na nowszych matrycach? Znajomy coś narzeka. Mam pierwsze EM-5 i mnie wszystko jest ok, ale on coś twierdzi, że mu kolory się sypią

  10. #60
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.015
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez cissic Zobacz posta
    BTW jak wam działa 45mm f/1.8 na nowszych matrycach? Znajomy coś narzeka. Mam pierwsze EM-5 i mnie wszystko jest ok, ale on coś twierdzi, że mu kolory się sypią
    M10 II i jest ok
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

Podobne wątki

  1. Wakacje z e30+14-45 VS. xz2
    By robros1 in forum Korpusy 4/3
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 17.07.15, 14:24
  2. wakacje
    By Pio 69 in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 16.07.05, 12:22

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.