Strona 4 z 11 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 102

Wątek: obiektywy na wakacje

  1. #31
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Matick7 Zobacz posta
    ... a do portretów czasami za długie ...
    Czasem tak, w pomieszczeniach, ale na wakacjach nie siedzi się cały czas w hotelu
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  2. #32
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Koriolan
    Dołączył
    Aug 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    4.666
    Siła reputacji
    292
    Moja galeria
    Dalej nie zabierał bym 75/1.8.
    Moje zdjęcia: http://forum.olympusclub.pl/showthre...938#post206938
    zabawki: E-M1 + 12-100/f4 + 8-25/f4+100-400/5.6-6.3+ 12/2 + 45/1.8 . Czasem S 23Ultra

  3. #33
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Oczywiście, jak ktoś lubi zdjęcia w smartfonowej stylistyce, to nawet zakup 45/1,8 nie jest specjalnie sensowny. Każdy kit da sobie z tym radę.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  4. #34

    Dołączył
    Jun 2013
    Mieszka w
    Belgia
    Posty
    64
    Siła reputacji
    14
    Moja galeria
    Ja chyba pozbede sie swojego Olka 25 mm 1.8, zakupie 45 mm 1.8 + do tego kit ktory juz mam i bedzie elegancki zestaw na streety, widoczki wakacyjne + portretowy bokeh kiedy zajdzie potrzeba

    25 mm 1.8 naprawde swietna jakosc obrazka ale brakuje bardzo czesto szerokiego. Niby fajnie focic streety ale duzo sie trzeba nachodzic zeby wszystko uchwycic. Najczesciej fotki robilem kitowym na 14 mm. Jakby sie dalo wylupac jeszcze szerszy kat i bardziej jasny obiektyw byloby super, bo fotki w jakichs zabytkach czy zamczyskach, grotach bedzie juz ciezej focic z takim swiatlem.

    Ma ktos jakies fajne propo do 45 mm 1.8 + jakies jasne zastepstwo zamiast KIT?
    [=-::.. Olympus OMD E-M 10 ..::-=]

  5. #35

    Dołączył
    Jun 2013
    Mieszka w
    Belgia
    Posty
    64
    Siła reputacji
    14
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez apa-sf Zobacz posta
    Właśnie byłem w podobnej okolicy (Kreta). Pojechałem z zestawem PL 8-18 .....
    Nie to ze nie stac, ale nie bede tyle wydawac na wakacyjne szkielko 4800 zl hmmm...

    Cytat Zamieszczone przez cissic Zobacz posta
    Ja bym jeszcze zabrał coś z większą ogniskowa. Jakiś tania stałka z dobrą optyką, jak olympus om zuiko mc 135mm f2.8, którego można kupić za kilka stówek. Wersja ze światłem 3.5 aktualnie jest na Allegro za 185 zł, to pewnie tamten będzie miał cenę max x2 + przejściówki. ....
    Pomysle bardzo solidnie.

    Chcialbym tym obiektywem robic tez wnetrza, wiec fajne jasne swiatlo + szeroki kat mile widziany.
    Juz prawie zdecydowane o sprzedazy 25 mm. Zamienie na 45 mm od Oly + wlasnie jakis obiektyw wakacyjny + ten od cissic i co wtedy mi straszne. Moze tez byc tez cos z przejscioweczka, czemu nie.
    [=-::.. Olympus OMD E-M 10 ..::-=]

  6. #36
    Cytat Zamieszczone przez FuRiOn Zobacz posta
    Chcialbym tym obiektywem robic tez wnetrza, wiec fajne jasne swiatlo + szeroki kat mile widziany.
    Tanio i jasno to Samyang 12/F2...

  7. #37

    Dołączył
    Jun 2013
    Mieszka w
    Belgia
    Posty
    64
    Siła reputacji
    14
    Moja galeria
    Bardzo ciekawa propozycja, widzialem tez sample xD Chyba do srody bedzie klikniety + 45 mm od Oly + 135 mm (ale ten jeszcze musze obadac czy sie przyda do tego co ja chce)
    [=-::.. Olympus OMD E-M 10 ..::-=]

  8. #38
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar szafir51
    Dołączył
    Aug 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.818
    Siła reputacji
    214
    Moja galeria
    Ja wziąłem na wakacje 12-40 i niczego mi nie brakowało

  9. #39

    Dołączył
    Jun 2013
    Mieszka w
    Belgia
    Posty
    64
    Siła reputacji
    14
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez cube007 Zobacz posta
    Tanio i jasno to Samyang 12/F2...
    Teraz dopiero sie doszukalem ze obiektyw nie ma AF, wszystko manual. W tej ogniskowej - 12 mm - nie ma za duzego wyboru. Jest tylko Oly 12 mm z AF f 2.0 i wlasnie ten Samyang 12 mm i super drogi Panas 12 mm F 1.4. Oly idzie wyrwac na allegro uzywke juz za 1400 zl wiec chyba calkiem spoko. Zamiast tego Samyanga chyba bede polowac na okazje z Olympusem. Jest mniejszy niz 12-40 Oly i nie potrzebuje zmiany ogniskowych. Raz na jakis czas podepne swietny 45 mm i tyle

    Chyba to najrozasdniejsze w tej calej kombinacji szkielkami
    [=-::.. Olympus OMD E-M 10 ..::-=]

  10. #40
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    We wnętrzach wykorzystaj stabilizację, a wtedy nie będziesz musiał szukać jasnych obiektywów. Byle kit Panasa zaczynający się od 12 mm da radę.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

Podobne wątki

  1. Wakacje z e30+14-45 VS. xz2
    By robros1 in forum Korpusy 4/3
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 17.07.15, 14:24
  2. wakacje
    By Pio 69 in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 16.07.05, 12:22

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.