Strona 2 z 11 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 102

Wątek: obiektywy na wakacje

  1. #11

    Dołączył
    Jul 2018
    Posty
    10
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

  2. #12
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    To zależy jakimi aparatami było to nagrywane i co rozumiesz przez podobna jakość.

    Podłączając szkła Panasonica do puszki Olka nie zawsze wykorzystasz ich możliwości np DFD czy podwójną stabilizację.

  3. #13

    Dołączył
    Jul 2018
    Posty
    10
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Np. Jest w necie nagrany film panasoniciem g85 z obiektywem 12-60. No i przekładam go teraz do olympusa i wyjdzie podobny obraz z niego? Chodzi mi o to czy panasonic jest typowo do filmu i olympusa nie ma co porównywać? Czy przy takim półamatorskim filmiku jakość będzie wystarczająca?

  4. #14
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Dobry "efekt" w wideo to w większości zasługa umiejętności, podobnie jak w zdjęciach. Ludzie oglądają filmy kręcone ziemniakiem, ale na gimbalu i zastosowaniem technik kinematograficznych, a później dziwią się, że ich wypasiony sprzęt za grube PLNy tak nie "kameruje".
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  5. #15

    Dołączył
    Jul 2018
    Posty
    10
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    No właśnie dlatego pytam jak to wyglada w praktyce bo nie znam się na tym. Wiec obiektyw narazie wystarczy ten 12-60 i kita w takim razie tego 12-42 olympusa będę mógł opchnac bo zakres będzie ten sam i większy?

  6. #16
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Będziesz miał trochę większy zakres ogniskowych, ale wideo Ci się nie zmieni.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  7. #17

    Dołączył
    Jun 2013
    Mieszka w
    Belgia
    Posty
    64
    Siła reputacji
    14
    Moja galeria
    Tak sie troche podepne do tematu Za 4 tygodnie lece na Zakynthos. Mam do tej pory w zestawie KIT-a i 25 mm olkowe 1.8 ktore nijak nie ma szerokiego kata. Mysle wlasnie cos na ten rok zmienic i kupic cos o szerokim kacie ale tez jasne jak co zeby odseparowac osobe od tla i do tego 45 mm olka do tluczenia bokehow tu i tam Nie jestem juz w temacie jakies 2,3 lata. Moze ktos cos poradzic ? Zdjecia na wakacjach jak to na wakacjach.
    [=-::.. Olympus OMD E-M 10 ..::-=]

  8. #18
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.002
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez FuRiOn Zobacz posta
    Tak sie troche podepne do tematu Za 4 tygodnie lece na Zakynthos. Mam do tej pory w zestawie KIT-a i 25 mm olkowe 1.8 ktore nijak nie ma szerokiego kata. Mysle wlasnie cos na ten rok zmienic i kupic cos o szerokim kacie ale tez jasne jak co zeby odseparowac osobe od tla i do tego 45 mm olka do tluczenia bokehow tu i tam Nie jestem juz w temacie jakies 2,3 lata. Moze ktos cos poradzic ? Zdjecia na wakacjach jak to na wakacjach.
    Nic nie kupuj. To co masz wystarczy aż nadto. Lepiej kup dodatkowe karty lub dysk przenośny.
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  9. #19
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar cissic
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    2.036
    Siła reputacji
    222
    Moja galeria
    Ja bym jeszcze zabrał coś z większą ogniskowa. Jakiś tania stałka z dobrą optyką, jak olympus om zuiko mc 135mm f2.8, którego można kupić za kilka stówek. Wersja ze światłem 3.5 aktualnie jest na Allegro za 185 zł, to pewnie tamten będzie miał cenę max x2 + przejściówki. Obiektyw nie jest duży, wagowo też jest całkiem ok. Chodzę z nim w Tatry i ogólnie we wszystkie góry. Ostatnio zaliczył ze mną wejście w Sierra Newada na prawie 3400 m.n.p.m. Na wakacje w Grecji jak znalazł

  10. #20
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2005
    Mieszka w
    Gdynia
    Posty
    173
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    Właśnie byłem w podobnej okolicy (Kreta). Pojechałem z zestawem PL 8-18 + Zuiko 100-300II + Zuiko 60mm. Powiem tak - 60mm przydało mi się może 2 razy jako 'pomost' pomiędzy szerokim i wąskim kątem. To czego mi jednego wieczoru zabrakło to okolice standardowych 40mm. Poza tym głównie używałem 8-18 w okolicach 12-18mm oraz tele bliżej 300m (detal, duża odległość).

    Na pewno dużym plusem była kompaktowość zestawu - ze sobą brałem tylko korpus na pasku + obiektywy i filtry upchane do małej torebki Nike. cieszyłem sie jak głupi, że w końcu nie muszę tachać większej torby/plecaka aby mieć kilka obiektywów przy sobie (pierwszy dłuższy urlop z m43).

Podobne wątki

  1. Wakacje z e30+14-45 VS. xz2
    By robros1 in forum Korpusy 4/3
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 17.07.15, 14:24
  2. wakacje
    By Pio 69 in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 16.07.05, 12:22

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.