Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Wątek: Olympus OM-D E-M10 Mark II nowy obiektyw - jaki?

  1. #1

    Dołączył
    Jul 2018
    Posty
    2
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Olympus OM-D E-M10 Mark II nowy obiektyw - jaki?

    Witam Wszystkich, zwracam się do Wasz pytaniem a w zasadzie z prośbą o doradztwo. Ze dwa lata temu kupiłem Olympus OM-D E-M10 Mark II + ob. 14-42 (standardowy zestaw) , zrobiłem setki zdjęć, opanowałem aparat, nauczyłem się obróbki w PS i Lightroomie. Zapełniłem jeden album, ludziom się podoba czyli tragedii nie ma Ale ten kitowy obiektyw powoli mi nie starcza, co raz to nowe pomysły mam i czuje lekkie ograniczenie. Mam też dzieciaka i do póki był niemowlakiem nie było problemu, teraz gdy jest wszędzie i w miejscu stoi... tyle co dziecko.. sami rozumiecie. Nie potrzebuję nowego obiektywu, może być używany, zastosowanie - krajobraz, portret, architektura, żona czasem coś na bloga. Wpadł mi w oko Olympus M.ZUIKO DIGITAL 45 mm f/1.8 budżet ok 1000 zł czy to dobry wybór ? na co jeszcze zwrócić uwagę ? W tym budżecie też mieści się Sigma 30mm F2.8 ART mikro 4/3 ale... ? Proszę Was o pomoc i porady

  2. #2

    Dołączył
    Oct 2015
    Mieszka w
    Mazowieckie
    Posty
    81
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Pewnie nie będę odkrywczy, gdy powiem, że 45 mm to bardzo przyjemny obiektyw
    Posiadam 12-40mm i 45 mm i ten drugi mimo wszystko dość często jest założony (choć brak zooma bywa czasami "ograniczający"..

    Jeśli nie jesteś pewien zakupi -> może warto przejść się do jakiegoś sklepu klasy "MediaMarkt" - czasami sprzedawcy dopuszczają możliwość podłączenia do własnego body obiektywu lub zapisania sobie zdjęć na karcie.
    Ew. wypożyczalnia https://wypozycz.proclub.pl/produkty...igital-45mm-18

    Niestety nie znam Sigmy.

    pzdr

  3. #3

    Dołączył
    Jul 2018
    Posty
    2
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    W jakich sytuacjach brakuje Ci zooma ? osobiście oprócz 45 mm f/1.8 co jeszcze posiadasz ? Apropo czy warto inwestować w używane obiektywy z przejściówką na mikro 4/3 ? na popularnym serwisie aukcyjnym jest tego sporo.
    Ostatnio edytowane przez zajec ; 3.07.18 o 12:38

  4. #4
    Awatar Hiszpan63
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    634
    Siła reputacji
    122
    Moja galeria
    Inwestycje , to się robi w dobre , dedykowane , systemowe obiektywy. Jak już znasz aparat , to wiedząc czego Ci trzeba po prostu kupujesz najlepszy na jaki Cię stać lub też na taki na który teoretycznie Cię nie stać lub też używkę , byle był przeznaczony pod konkretne cele . Do dziecka wystarczy to co masz . Jak zacznie biegać szybko i dalej , to pomyślisz o tele . Ale portretówka jak najbardziej dla żony

    Natomiast wszelkie obiektywy z przejściówkami to nie inwestycja , a wydatek na zabawę , próby i tu im taniej tym lepiej . Zabawy przy tym sporo , ale jednak zawsze jest jakiś niedosyt . A to zbyt wolno ustawia się manualnie , albo zestaw jest zbyt ciężki/długi z przejściówką , a to nie ostrzy tak jak w oryginale . Bawię się od dawna w m42 z Heliosem czasem Porstem czy Raflectą ale ciągle wygodnie do wszystkiego, z bliska jest Helios , ale w terenie kit 40-150 Olympusa.


    Oczywiście , to jest moje zdanie jako kompletnego laika i ignoranta .

  5. #5

    Dołączył
    Oct 2015
    Mieszka w
    Mazowieckie
    Posty
    81
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Ad 1. Jak mam podpiętą 45mm to brakuje mi zooma w przedziale 12-25mm . Taka już uroda stałek.
    Ad.2. 60mm Macro + 14-150v II
    Ad.3. Nigdy nie miałem okazji sprawdzić jak to działa. Raczej bym wolał brać już coś dedykowanego do m4/3 (mniej potencjalnych problemów/powinna być też mniejsza waga/itd).

    pzdr

  6. #6

    Dołączył
    Mar 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    1
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Odświeżę temat, kupiłem OM-D E-M10 Mark II razem z kitowym obiektywem 14-42, ale nie mogę na nim osiągnąć ładnej fotografii np. portretu, lubrozmycia tła. Zdjęcia głównie rodzina i wyjazdy na piknik, w góry, nad morze i w domu / na działce, szukam czegoś używanego, w miarę uniwersalnego, co możecie polecić ?

  7. #7
    | OlyJedi Awatar Rysiek_O
    Dołączył
    Mar 2011
    Mieszka w
    47-364 Komorniki
    Posty
    4.149
    Siła reputacji
    306
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez RafalKk Zobacz posta
    Odświeżę temat, kupiłem OM-D E-M10 Mark II razem z kitowym obiektywem 14-42, ale nie mogę na nim osiągnąć ładnej fotografii np. portretu, lubrozmycia tła. Zdjęcia głównie rodzina i wyjazdy na piknik, w góry, nad morze i w domu / na działce, szukam czegoś używanego, w miarę uniwersalnego, co możecie polecić ?
    Do portretu (względnie) tani mZD 45/1,8 - używki ok 800 zł. By tło było rozmyte trzeba otworzyć przysłonę na te 1,8.
    Można też kupić mZD 40-150, ten da się trafić w dobrym stanie za ok 600 zł, tu rozmycie tła uzyskasz stawiając osobę na tle dalszego planu ( np w plenerze)
    Rysiek_______________
    Podstawowe elementy E 4/3 i m4/3

  8. #8
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Rysiek_O Zobacz posta
    ...Można też kupić mZD 40-150, ten da się trafić w dobrym stanie za ok 600 zł, tu rozmycie tła uzyskasz stawiając osobę na tle dalszego planu ( np w plenerze)
    Za 600 zł. to można już nówkę kupić (bo chyba o taki obiektyw chodzi), używki za 400 z groszami. Mam ten obiektyw kilka lat i całkiem dobrze się sprawuje. Optycznie jak za tą cenę jest przyzwoicie.
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  9. #9
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.002
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Do portretu... właśnie sobie sprawiłem za 1300 zł z natywnym mocowaniem do m4/3 -->> 85/1,5

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P3051214.jpg
Wyświetleń:	1219
Rozmiar:	635,5 KB
ID:	208998
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  10. #10
    | OlyJedi Awatar yac
    Dołączył
    Oct 2006
    Mieszka w
    k/3M
    Posty
    2.387
    Siła reputacji
    286
    Moja galeria
    Całkiem ładny portret obiektywu
    Jacek

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 21.04.18, 20:13
  2. Olympus OM-D E-M10 Mark II - jaki obiektyw?
    By balcerox in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 12.10.17, 10:06
  3. Olympus OM-D E-M1 oraz E-M5 Mark II - nowy firmware
    By DzejPi in forum System micro 4/3
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 5.02.16, 09:02

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.