Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: PEN-F EVF lag

  1. #1
    | OlyJedi Awatar erol
    Dołączył
    Jan 2011
    Mieszka w
    podkarpacie
    Posty
    230
    Siła reputacji
    15
    Moja galeria

    PEN-F EVF lag

    Zaobserwowałem podczas podglądu przez EVF lag. Nie jest to typowe spowolnienie trwające cały czas. Np ostrzę na przedmiot, aparat łapie ostrość, przesuwam aparat na inny punkt i wtedy widoczne jest spowolnienie obrazu trwające sekundę, dwie. Jeżeli nie ostrzę, tylko podglądam obraz to jest ok. Naciskam spust do połowy, lapię ostrość po czym przesuwam na inny punkt to wizjer łapie zadyszkę zanim "nadąży". Podobna sytuacja ma miejsce na wyświetlaczu, ale nie z takim natężeniem. To jest normalne? Dodam, że podczas naciśnięcia spustu do połowy aparat zaczyna szumieć ( IBIS? ). Puszczę spust aparat przestaje szumieć. Tak jakby ten szum był połączony z tym lagiem. Ktoś się spotkał z czymś takim? W OM-D E-M5 II nie ma takich jazd. Wizjer jak i wyświetlacz nie mają laga, nie słychać też szumu. Troche to upierdliwe i nie wiem czy taki urok Pena czy coś z nim nie halo
    Ostatnio edytowane przez erol ; 23.06.18 o 20:06
    PEN-F, PL 15/1.7, mZD 45/1.8

  2. #2
    | OlyJedi Awatar erol
    Dołączył
    Jan 2011
    Mieszka w
    podkarpacie
    Posty
    230
    Siła reputacji
    15
    Moja galeria
    Znalazłem przyczyne. Opcja Half Way Rls With IS.Przestawilem na off. Nie ma laga i nie szumi, czyli stabilizacja nie włącza się podczas nacisniecia spustu do połowy. Przekopac się przez menu Olympusa to golgota
    PEN-F, PL 15/1.7, mZD 45/1.8

  3. #3
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez erol Zobacz posta
    ... Przekopac się przez menu Olympusa to golgota
    Podobnoż jak twierdzi @epicure to menu w Olympusie jest całkowicie przyjazne dla użytkownika, a na pewno łatwiejsze, bardziej intuicyjne od tego w Panasonicu
    Takich przykładów (jak ten cytowany post) mógłbym mnożyć, gdybym je zapisywał...co do Menu Panasonica "problemów" sobie nie przypominam...
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 23.06.18 o 22:28
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  4. #4
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    W momencie wciskania spustu migawki do połowy aparat przymyka przysłonę do wybranej wartości. Jeśli jest mało światła, to wizjer zmniejsza klatkarz. Może w tym jest problem?
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  5. #5
    | OlyJedi Awatar erol
    Dołączył
    Jan 2011
    Mieszka w
    podkarpacie
    Posty
    230
    Siła reputacji
    15
    Moja galeria
    Nie wiem jak w panasie. Skończyłem z nim przygodę na LX3. Świetny aparacik, dużo mnie nauczył tak poza tematem. A wracając do tematu - w Olym po prostu można spersonalizowac wszystko. Plus to i minus. Trzeba mieć czas i zacięcie żeby te milion opcji przeklikac i przesprawdzac. A czasami zwyczajnie chce się iść i pstrykac a nie kopać w menu. Może za parę miesięcy ogarnę wszystkie opcje

    Epicure, problem rozwiązałem, patrz post nr 2
    PEN-F, PL 15/1.7, mZD 45/1.8

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.