Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 55

Wątek: Jaki kompakt 1500 do 2500 ?

  1. #21
    Animator
    Dołączył
    Oct 2014
    Mieszka w
    Pszczyna
    Posty
    872
    Siła reputacji
    66
    Moja galeria
    LX 100 to jednak większa matryca i wizjer elektroniczny. Za to brak odchylanego ekranu...

  2. #22
    | OlyJedi Awatar Mcarto
    Dołączył
    Oct 2009
    Mieszka w
    Irlandia
    Posty
    1.914
    Siła reputacji
    78
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Roberto73 Zobacz posta
    mają tą magię z logo na C
    No tak - jutro wywalę Pentaxa


    Canon to jak dla mnie fajne użytkowanie i genialna personalizacja - wszystko sobie ustawiłem prawie jak w lustrzance. Do tego obrazek pomimo, że często odrobinę odbiega od aparatów konkurencji to jest wg mnie bardziej naturalny a wysokie iso ma ciekawe analogowe ziarno - fajnie wygląda zwłaszcza przy konwersji B&W.
    Mógłbym jeszcze wspomnieć o filtrze szarym, alternatywnym oprogramowaniu CHDK a nawet dobrym auto jak aparat na chwilę trafia do miej zaawansowanego użytkownika...
    Zapraszam do mojego wątku
    P&P - Pentax i Panas (GX7)

  3. #23
    Awatar Roberto73
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.087
    Siła reputacji
    181
    Moja galeria
    Co do guzikologii i menu to fakt , canon podąża jedną , sprawdzoną ścieżką. Co do takiego Sony np. to miałem różne, i niektóre były świetne co do obsługi , inne znów porażka. Wczesna seria Sony A7 to np. tragedia jak dla mnie

  4. #24
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    Nie uważam jednak aby te w Panasonicu było jakoś znacząco trudniejsze.
    Właśnie wróciłem ze zdjęć, testowałem AF Panasa GX9, nagrywałem to Canonem G7XII. W pewnym momencie potrzebowałem zwiększyć jasność ekranu. W Canonie była to bułka z masłem - 3 główne zakładki: ustawienia foto, ustawienia ogólne i moje menu; "Jakość wyśw." jest oczywiście w tej drugiej, oznaczona wielką podziałką z symbolem słońca, jak w smartfonie. To samo chciałem zrobić w Lumiksie i męczyłem się kilka minut. 6 głównych zakładek, w jednej z nich widzę pozycję "Monitor/Wyświetlacz", a tam 3 karty ustawień i w żadnej z nich nic, co by dotyczyło jasności. Dopiero w innej zakładce głównej jest "Luminacja wyświetl." z małą ikonką nieprzypominającą kompletnie niczego.

    W menu Panasa zawsze czegoś szukam albo zastanawiam się, czemu jakąś funkcja jest nieaktywna. Właśnie w tym momencie wyrywam sobie włosy z głowy, bo menu wyboru maksymalnego progu migawki, z którego jeszcze godzinę temu korzystałem, teraz jest wyszarzone.

    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    Jeśli chodzi o Olka to takie opinie można spotkać, także zamieniłbym przynajmniej kolejność firm w tym podkreślonym tekście
    O nie, Olek ma przynajmniej ponumerowane zakładki i strony, więc jeśli coś jest w głupim miejscu, to wystarczy zapamiętać numer. Niestety z tych wymienionych Panas jest na szarym końcu.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  5. #25
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Właśnie wróciłem ze zdjęć, testowałem AF Panasa GX9, nagrywałem to Canonem G7XII. W pewnym momencie potrzebowałem zwiększyć jasność ekranu. W Canonie była to bułka z masłem - 3 główne zakładki: ustawienia foto, ustawienia ogólne i moje menu; "Jakość wyśw." jest oczywiście w tej drugiej, oznaczona wielką podziałką z symbolem słońca, jak w smartfonie. To samo chciałem zrobić w Lumiksie i męczyłem się kilka minut. 6 głównych zakładek, w jednej z nich widzę pozycję "Monitor/Wyświetlacz", a tam 3 karty ustawień i w żadnej z nich nic, co by dotyczyło jasności. Dopiero w innej zakładce głównej jest "Luminacja wyświetl." z małą ikonką nieprzypominającą kompletnie niczego. ...
    Powiem tak, nigdy nie zmieniałem (nie pamiętam w każdym razie) ustawień wyświetlacza w Panasonicu G5. Znalezienie tej funkcji zajęło mi kilka sekund.
    Wchodząc do Menu najpierw widać 5 dużych opisanych ikon. Fakt, ta dotycząca Zdjęć (ikona przedstawiająca aparat) mogłaby być lepiej przetłumaczona, a nazwali ją Nagr. następna to Film (ikona kamery), później Menu własne (ikona klucz uniwersalny tzw. francuz z literką C), czwarta to Konfig. (ikona sam klucz uniwersalny) i Odtwarz. (ikonka przedstawiająca zdjęcia).
    Zdjęcie podlinkowane z Optycznych:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	76325_g5menu.jpg
Wyświetleń:	159
Rozmiar:	89,7 KB
ID:	201953

    Logicznym mi się wydaje, że chcąc zmienić parametry wyświetlacza wybieram Konfigurację i następnie z dostępnych zakładek - Wyświetlacz.
    Oprócz Jasności jest tam: Kontrast - Nasycenie oraz odcień: Zieleń - Czerwień i Żółty - Niebieski. Intuicyjne i przejrzyste. Dlatego tak napisałem. Widać w nowszych modelach pokomplikowali to Menu.
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 22.06.18 o 21:09
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  6. #26
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2009
    Mieszka w
    Ziemia Zawkrzeńska.
    Posty
    2.601
    Siła reputacji
    186
    Moja galeria
    Jeżeli raz na długi czas zmienia się aparat to idzie się przyzwyczaić do jego menu, a nawet go pokochać
    Najważniejsza jest historia.
    "Narody tracąc pamięć tracą życie" C. K. Norwid

  7. #27
    Jd
    Gość
    Na placu boju zostały : RX100 III i LX100. Teraz dylemat który ??

  8. #28
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Jasand Zobacz posta
    Na placu boju zostały : RX100 III i LX100. Teraz dylemat który ??
    Masz jakąś monetę pod ręką?
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  9. #29
    Jd
    Gość
    Z tym nie problem . Gorzej z wyborem. Na temat LX100 mogę coś powiedzieć bo go miałem ale RX100 III to dla mnie czarna magia. Kiedyś jak wszedł na rynek i kosztował krocie oglądałem go w Sony Centre . Pamiętam tylko , że wizjer był maciupki i ja osobiście bym go chyba nie zaakceptował. Mi nawet muszla oczna w GX7 wydaje się za mała i przymierzam się do zakupu tej większej.

  10. #30
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Może pora odciąć pępowinę i niech chłopak sam coś wybierze. Ograniczenie wyboru do tych dwóch, to spora podpowiedź i dużego błędu nie popełni, niezależnie od decyzji.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

Podobne wątki

  1. Jaki aparat do filmowania do 1500 zł ?
    By rafrog in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 25.10.13, 13:47
  2. Jaki dobry kompakt ?
    By marecki in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 19.05.09, 20:14
  3. jaki kompakt do 1000 zł ??
    By ksb in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 17.12.08, 18:52
  4. Kompakt do 1500 zł
    By kuba_psk in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27.08.06, 02:40
  5. Jaki aparat? ~1500,- ?
    By Alex_DeLarge in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 27.04.05, 15:44

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.