Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: Olympus M10 III czy M5 II

  1. #1

    Dołączył
    Jun 2018
    Posty
    7
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Olympus M10 III czy M5 II

    Cześć,
    przymierzam się do kupna aparatu i zastanawiam się pomiędzy M10 III a M5 II . I na początku wybór był dla mnie oczywisty - M5 II, jednak M10 III jest nowszy, ma trochę plusów nad M5 (na papierze przynajmniej) i zacząłem się wachać...

    Z tego co wyczytałem to największe różnice są takie, że M10 ma filmy w 4k (M5 - 1080p), ma nowszy procesor obrazu (co to daje w praktyce?), 121 pół AF (M5 ma 81), do 8 klatek na sek. (M5 ma 10kl./s), oprócz tego M10 NIE MA wyjścia na mikrofon zew i ma uchylny ekran, zaś M5 ma wyjście na zew mikrofon i ma całkowicie obracany ekran.

    Tak więc dla mnie te różnice są niejednoznaczne, trochę na plus dla M10 (który jest przecież amatorską linią) a trochę na plus dla M5... Cenowo oczywiście M10 jest znacznie tańszy, ale powiedzmy, że mogę sobie pozwolić na kupno M5, więc na cenę nie patrzmy.

    Ktoś używa te modele, może się wypowiedzieć z praktycznego punktu widzenia? Był podobny wątek, ale tam ktoś porównywał używka vs nowy i do tego M10 II...

    Z góry dzięki za pomoc.

  2. #2
    Animator
    Dołączył
    Oct 2014
    Mieszka w
    Pszczyna
    Posty
    872
    Siła reputacji
    66
    Moja galeria
    Z tych dwóch wybrałbym zdecydowanie E-M5 MkII.
    Choć rozważyłbym poważnie E-M10 MkII, który moim zdaniem jest lepszy i tańszy od MkIII.

    P.S i pamiętaj, że do M5 musisz mieć także uszczelniany obiektyw, żeby wykorzystać fakt, że body jest uszczelniane. A to tanie rzeczy nie są
    Ostatnio edytowane przez stpman ; 18.06.18 o 09:47

  3. #3

    Dołączył
    Jun 2018
    Posty
    7
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez stpman Zobacz posta
    Z tych dwóch wybrałbym zdecydowanie E-M5 MkII.
    A chociaż 2 słowa, czemu M5, skoro "zdecydowanie"?
    Sorry, że dopytuję, ale kupuję nowy aparat raz na parę lat i chcę mieć pewność, że wybrałem (dla siebie) najlepiej

  4. #4
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez atari Zobacz posta
    ...chcę mieć pewność, że wybrałem (dla siebie) najlepiej
    To dlaczego rozpatrujesz akurat te dwa aparaty?
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  5. #5
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.003
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez atari Zobacz posta
    ... Cenowo oczywiście M10 jest znacznie tańszy, ale powiedzmy, że mogę sobie pozwolić na kupno M5, więc na cenę nie patrzmy.
    To może E-M1 v.2 - spełni wszystkie Twoje oczekiwania.
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  6. #6
    Animator
    Dołączył
    Oct 2014
    Mieszka w
    Pszczyna
    Posty
    872
    Siła reputacji
    66
    Moja galeria
    E-M10MkIII na obudowę z plastiku, co raczej nie jest synonimem trwałości, ponadto wykastrowano go trochę względem MkII. Niby lepszy procesor i autofocus w testach nie dają mu w zasadzie przewagi. Do tego jest droższy. Jedynie co to MkIII ma lepszy grip.
    E-M5 jest uszczelniony, ma fajny grip, i kilka bardziej zaawansowanych funkcji (np. hi-res), fajniejszy ekran, ale nie ma wbudowanej lampy...
    Zresztą ja bym kupił E-M10MkII a zaoszczędzone pieniądze wydał na fajne szkła

  7. #7

    Dołączył
    Jun 2018
    Posty
    7
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    To dlaczego rozpatrujesz akurat te dwa aparaty?
    Szukałem aparatu który będzie miał możliwości/potencjał, żeby robić b.dobre zdjęcia, do tego możliwość kręcenia filmów z pewnymi opcjami. Ważne są dla mnie też - ergonomia, jakość wykonania, w miarę małe gabaryty i masa.
    No i takim sposobem trafiłem na Olympusa...
    Kolega ma Panasonica micro 4/3, więc mam możliwość pożyczania szkieł. Testowałem jego G80, ale jakoś się nie przekonałem. Sprawdzałem też parę lustrzanek, ale masa i gabaryty od razu mnie odrzuciły - jestem tylko fotoamatorem, szukam kompromisu między możliwościami foto/video a właśnie gabarytami i masą.

  8. #8
    Animator
    Dołączył
    Oct 2014
    Mieszka w
    Pszczyna
    Posty
    872
    Siła reputacji
    66
    Moja galeria
    Video w Olympusach szału nie robi, choć są ludzie, którzy udowadniają, że jak się chce to się da. Bardzo dobre zdjęcia zrobisz i E-M10 MkII i MkIII, i E-M5 MkII.
    Oczywiście najbardziej rozwojowy będzie E-M5 i myślę że Olympus jest dobrym kompromisem.
    Choć pomyślałbym jeszcze nad Sony A6500.

  9. #9
    Awatar Roberto73
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.087
    Siła reputacji
    181
    Moja galeria
    to weź pod uwagę Panasonic GX80 , ma wszystko czego szukasz

  10. #10

    Dołączył
    Jun 2018
    Posty
    7
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    To może E-M1 v.2 - spełni wszystkie Twoje oczekiwania.
    Niezbyt precyzyjnie się wyraziłem może z tą ceną... Chodziło mi o róźnice w cenie pomiędzy M10 III a M5 II (aktualnie jest cashback i body M5 II w praktyce kosztuje 3100zł, a budżet miałem założony na body 3k).

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.