Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Drugie body do pary z EM1 MkII

  1. #1

    Dołączył
    Dec 2015
    Mieszka w
    PE RPA
    Posty
    78
    Siła reputacji
    52
    Moja galeria

    Drugie body do pary z EM1 MkII

    Jak to mówią od przybytku głowa boli no i tak jak już gdzieś wcześniej na forum pisałem, w dość nie typowych okolicznościach i bez związanego z tym bardziej konkretnego planu stałem się posiadaczem Em5 mkII + Em1 mkII, no i co dalej z tym fantem?

    Przez kilka lat miałem jedynie 5tke/II i bylem bardzo zadowolony. Niby teraz super extra komfortowa sytuacja z dwoma body bo szkieł u mnie więcej niż kilka ale z drugiej strony, z praktycznego podejścia do uprawianej przezemnie fotogragii oraz faktu starzejacego sie co dzien i tracacego na wartosci sprzetu foto, zaczynam zastanawiac sie nad sensem trzymania u siebie dwoch tak podobnych aparatow :/

    Dylemat przed jakim stoje jest niby prosty ale nie moge zdecydowac sie na ostateczne rozwizanie. Sprzedac em5 II (ktore kocham niezmiennie od pierwszego wejzenia)? Zostawić bo nic mu zupełnie nie dolega? Czy może wymienic na m43 body ale o innym profilu czy tez przeznaczeniu? Poki co luźno rozważałem:

    PEN-F - bo korci mnie pstrykac jpgi w B&W bez dalszej PP a coraz wiecej tego typu fotek staram sie robic i później slecze w lightroomie godzinami na co mam obecnie coraz mniej czasu.

    GM1 - lub cos podobnych gabarytow aby zupelnie nie rzucało sie w oczy jak chodze po średnio bzpiecznych ulicach RPA... Z tym, że boli mnie potencjalna utrata jakości i stabilizacji jesli takiej mogę się spodziewać.

    Ewentualnie sprzedać i czekac na coś w najbliższej przyszłosci co małe a dobre i ciekawe? Jest coś na choryzoncie o czym nie wiem?

    Z góry dziękuje za wasze sugestie.

    Em1 mkII zostaje bo to kosmicznie dobry aparat i potrzebuje jego szybkiego CAF/seryjnych oraz uszczelnień.

  2. #2
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.002
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Dajesz im jeść ?
    Masz sporo obiektywów ?
    To siedź na tyłku, a ewentualnie za nadwyżkę kasy kup sobie dobrą wódkę.
    Mnie został stary E-30 i czasami z przyjemnością po niego sięgam.
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  3. #3

    Dołączył
    Dec 2015
    Mieszka w
    PE RPA
    Posty
    78
    Siła reputacji
    52
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    ewentualnie za nadwyżkę kasy kup sobie dobrą wódkę.
    Dzięki za opinię choć moim pomysłem nie konicznie jest dodatkowy wydatek w przpadku zamiany. Celuje raczej w sprzęt z rynku wtórnego o +/- podobnej wartości.

  4. #4
    Awatar Roberto73
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.087
    Siła reputacji
    181
    Moja galeria
    Body micro o innym profilu hmmmm nie wiem o czym piszesz . Może chciałeś napisać o różnej wielkości korpusu. To tu można się zastanowić nad zmianą, jeśli ten em5 jest taki za duży. Ale raczej to będzie zamiana dla samej zamiany.A czekanie na coś nowego nie ma sensu , ewentualnie popatrz na panasa gx9, ale jakość zdjęć nie będzie lepsza.

  5. #5

    Dołączył
    Dec 2015
    Mieszka w
    PE RPA
    Posty
    78
    Siła reputacji
    52
    Moja galeria
    Ok, sprawdze tego gx9 i co on oferuje.. A co do pomyslow z GM1 (jest jakis jego miniaturowy nastepca?) i PEN-F? Jakies opinie co strace/ zyskam na takiej zmianie?

  6. #6
    Awatar Roberto73
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.087
    Siła reputacji
    181
    Moja galeria
    Miałem gm1 calkiem przyjemny aparacik. Strasznie malutki jeśli to dla kogoś problem. Matryca gorzej oprogramowana niż w nowszych modelach, większy szum w cieniach, dynamika też słabsza ciute. A może gx80 możesz uzywke korpus wyrwać za 1500-1600. Nie miałem, ale bardzo pozytywne opinie.

  7. #7
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    To, co napiszę, jest mało popularne, ale co tam... Zostaw sobie jedną puszką (obojętnie jaką), sprzedaj połowę szkieł (nie będzie problemu z konieczności ich częstego zmieniania), a jak bardzo potrzebujesz wtopić jeszcze więcej siana, to kup sobie kieszonkowy kompakt albo wycieczkę.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  8. #8

    Dołączył
    Dec 2015
    Mieszka w
    PE RPA
    Posty
    78
    Siła reputacji
    52
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    To, co napiszę, jest mało popularne, ale co tam... Zostaw sobie jedną puszką (obojętnie jaką), sprzedaj połowę szkieł (nie będzie problemu z konieczności ich częstego zmieniania), a jak bardzo potrzebujesz wtopić jeszcze więcej siana, to kup sobie kieszonkowy kompakt albo wycieczkę.
    Dzięki za opinię. Jednak potraktuje ją trochę jako off-topic ponieważ możliwość posiadania szkła na każdą okazję zawsze postrzegałem jako zaletę a nie wadę. Konieczność ich zmian podczas focenia nigdy również nie sprawiała mi problemu. Ponadto przy cierpliwym podejściu do zakupu na promocjach producenta lub z drugiej ręki, dobre jakościowo obiektywy praktycznie nie tracą na wartości...

    Zupełnie przeciwnie jest z elektroniką no i stąd mój dylemat. Powoli kwestionuje sens posiadania dwóch body gdzie jedno z nich praktycznie nie ma żadnej zalety względem drugiego a jego używanie sprowadza się głównie do backupu lub sporadycznych sytuacji kiedy focimy równolegle z małżonką. Prędzej czy później ten aparat trafi na przysłowiowy "strych".

    Stąd mój post, i rozważania czy istnieje jakiś lepiej uzupełniający em1 mk2 aparat, który proponuje funkcje/narzędzia nie dostępne w tym pierwszym lub który przy znacznie mniejszych gabarytach daje nadal dobry obrazek. Raczej skupiam się na m43 a nie na kompaktach bo zawsze to wieksza elastyczność przy wyborze szkla na daną okazję.

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Roberto73 Zobacz posta
    Miałem gm1 calkiem przyjemny aparacik. Strasznie malutki jeśli to dla kogoś problem. Matryca gorzej oprogramowana niż w nowszych modelach, większy szum w cieniach, dynamika też słabsza ciute. A może gx80 możesz uzywke korpus wyrwać za 1500-1600. Nie miałem, ale bardzo pozytywne opinie.
    A jest coś w planie podobnych gabarytów jak GM1 a jednak z nowocześniejszą matrycą i procesorem obrazu?

    Gx80 i Gx9... generalnie Panasonic ma jakieś ciekawe rozwiązania i tryby nie dostępne w Oly?

    Tak teraz naszła mnie refleksja, że wątek powinienem jednak nazwać "twoja propozycja idealnego duetu body w m43 z przeznaczeniem 100% foto"

  9. #9
    Animator
    Dołączył
    Oct 2014
    Mieszka w
    Pszczyna
    Posty
    872
    Siła reputacji
    66
    Moja galeria
    Z tego co piszesz to wyłania mi się obraz osoby, której potrzebny jest Olympus PEN-F.
    Mały, bardzo stylowy, dający fajny obrazek. Z jasną stałką 17mm lub 25mm idealny na spacer po mieście

    Tak to jakoś widzę

Podobne wątki

  1. Drugie "Body" m 4/3
    By fifsztak in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 19.01.17, 14:03
  2. Jaki kieszonkowiec Olympusa do pary z OMD E-M10?
    By Careme in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 14.01.15, 00:54
  3. Drugie body, czy żonglerka obiektywami?
    By luc4s in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 31.12.12, 18:57
  4. tanie drugie body do m 4/3 - do 1000 zł
    By skrzynka97 in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 19.07.12, 13:27
  5. kondensacja pary wodnej w Exxx
    By dobas in forum E-System
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 17.11.07, 12:22

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.