Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: E-M 5 II czy E-M 1 II

  1. #1

    Dołączył
    May 2018
    Posty
    6
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    E-M 5 II czy E-M 1 II

    Witam,

    Chciałbym zrobić prezent żonie i proszę o poradę.
    Na dzień dzisiejszy pojawiło się wiele promocji dla serii OMD, byliśmy na ostatnich targach w Łodzi i zdecydowała się aby pójść w OMD. Główny wpływ na to miał obiekty 12-40 PRO z stałą jasnością.
    Zdecydowała się na następujący zestaw:

    BODY: E-M 5 mark II
    Dwa obiektywy M.Zuiko: 12-40mm 1:2.8 PRO + 60 mm 1:2.8 Premium, Makro
    + Gratis przedłużenie gwarancji do 5 lat

    Zastanawiam się teraz czy nie dopłacić jej do:

    BODY: E-M 1 mark II
    1x obiekty M.Zuiko: 12-40mm 1:2.8 PRO
    + Gratis Grip ( raczej nie będzie używać)

    W związku z obecnymi promocjami zestaw z E-M 1 Mark II i 12-40mm będzie droższy o 1150 zł.
    Nie ma gwarancji na 5 lat, a grip raczej nie będzie używany a z racji tego iż jest to mało chodliwy produkt to może sprzeda się za 700 zł ( może). Tym samym środki zostały by przeznaczone na dokupienie gwarancji.
    Więc różnica wyniosłą by około 1000 zł i brak obiektywu makro ( będziemy ciułać na używany )

    Co sądzicie ?

    ps. obecnie ma Nikon 5200 i parę obiektywów do zmiany systemu przymierza się drugi rok. Fotografia amatorska, podróże.

    Proszę o pomoc.

  2. #2
    Moderator Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar nightelf
    Dołączył
    Sep 2009
    Mieszka w
    Olsztyn/Warszawa
    Posty
    5.765
    Siła reputacji
    182
    Moja galeria
    Osobiście brałbym E-M5 MKII.
    Nie masz obiektywów z dużego 4/3 tak więc zysk z lepszej obsługi tych szkieł nie będzie Tobie potrzebny.
    Równie dobre zdjęcia zrobisz oboma aparatami.
    "Bez muzyki życie byłoby pomyłką." ~ Wilhelm Friedrich Nietzsche
    E-M5 + Pen E-P3 + Lumix 20/1.7 + Oly 12-40/2.8 + 45/1.8 + 40-150 + manualne macro +7.5/3.5
    moja galeria: http://nightelf.org Prawa Ręka Egzekutora-Skarbnika TWA

  3. #3
    Animator
    Dołączył
    Oct 2014
    Mieszka w
    Pszczyna
    Posty
    872
    Siła reputacji
    66
    Moja galeria
    Ja bym wziął EM5MkII.
    Jest mniejszy, lżejszy, bardziej poręczny, nie wygląda na pro-aparat (mniej rzuca się w oczy), do tego ma fajny retro-design.
    Podejrzewam, że różnicy w jakości zdjęć noe zauważycie znaczącej.
    Lepiej mieć więcej dobrych szkieł, np. jakąś jasną stałke (klasyk MFT, czyli 45mm 1.8 szczerze polecam).

  4. #4

    Dołączył
    May 2018
    Posty
    6
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    To już wiem co zamawiać, dziękuje.

    Ps. przeglądam właśnie oferty i fajnie widać jak niektóre sklepy podbijają atrakcyjność swoich ofert. Foto joker daje przedłużenie gwarancji o 3 lata za 1 zł, jednocześnie podając link do swojej strony gdzie kosztuje ono 999zł. To samo przedłużenie na innych stronach około 450 .

    jeszcze raz dziękuje i pozdrawiam,

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.