Strona 4 z 8 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 73

Wątek: Olympus czy Sony

  1. #31
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Lustrzanki E-Systemu też długo "wisiały". Tamte systemy to już trupy od paru ładnych lat.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  2. #32
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2009
    Mieszka w
    Ziemia Zawkrzeńska.
    Posty
    2.627
    Siła reputacji
    188
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez stpman Zobacz posta
    Na stronach producenta wciąż "wiszą"...
    Może dlatego, że w magazynach są jakieś sztuki, tak tylko gdybam.
    Najważniejsza jest historia.
    "Narody tracąc pamięć tracą życie" C. K. Norwid

  3. #33

    Dołączył
    May 2018
    Posty
    16
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Witam po długiej przerwie wybrałem aparat Olympusa 10 II choć zastanawiałem się przez chwilę nad Olympusem 5 II ale cena zwyciężyła lepiej dokupić szkło i tu mam pytanie bo rozmawiając w sklepach o obiektywach różnie mówią jedni żeby brać z zestawem 14-42 R II że lepszy do fotografii a 14-42 EZ do filmu i co byście polecili zamierzam kupić też od razu 25mm /1.8 Olympusa.Pozdrawiam miło

  4. #34
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Nie znam się, nie mam Olka, więc wypowiem się w miarę obiektywnie W szkle w zasadzie liczą się trzy rzeczy: jakość, wielkość i uniwersalność. Jeśli myślisz o stałkach, to jakość i wielkość masz z głowy. Mistrzem uniwersalności jest 12-50. Ok, trochę długi i bez jakościowych szczytów, ale w prezencie dostajesz przyzwoite makro. Z czasem dokupisz sobie dłuższą stałkę (budżetowo 45/1,8, luksusowo 75/1,. Jeszcze bym się zastanowił, czy warto brać 25/1,8. Bardziej uniwersalna byłaby stałka z zakresu 17-20mm.
    Krótkie podsumowanie: gdybym wdeptywał dzisiaj w Olka w warunkach budżetowych, to 12-50 + jakaś stałka 17-20 i 45/1,8 (odrobina luksusu/wisienka na torcie dla miłośników portretów to 75/1,8 ).
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  5. #35
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar cissic
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    2.036
    Siła reputacji
    222
    Moja galeria
    Kitów bym nie brał. Szkła nie są fatalne i wiele osób na tym forum może to łatwo udowodnić, ale lepiej wziąć spacer zooma ze światłem 2.8 i ślimaczka 45mm f1.8. Szkoda tylko, że w 12-50mm światło zaczyna się od f3.5, bo szkła PRO kosztują

  6. #36
    Animator
    Dołączył
    Oct 2014
    Mieszka w
    Pszczyna
    Posty
    872
    Siła reputacji
    66
    Moja galeria
    Ja po lekturze forum, wielu testów i rozmowie ze sprzedawcą wybrałem kit Panasonica, naleśnik 12-32. Z tej trójki chyba najlepszy optycznie, choć nie ma manualnego ostrzenia.

    Jeszcze co do Olympusa 25mm to zastanów się czy warto dopłacać do niego 1000zł względem Panasonic 25mm 1.7.
    Za zaoszczędzonego tysiaka bym dokupił do zestawu 45mm 1.8 Olka.

  7. #37
    Awatar solnaAlicja
    Dołączył
    Feb 2017
    Posty
    96
    Siła reputacji
    28
    Moja galeria
    Eeee tam używany Olympus 25 na gwarancji poniżej 1k http://allegro.pl/obiektyw-olympus-2...395116560.html
    Mam 25 używam z e-m10, jest ok ale, w pomieszczeniach może byś Ci troszkę ciasno, tam ja się przywykłem i mi nie przeszkadza.
    Olympus 40-150 f/4-5,6 R miałem i jest bardzo ok. Używany można kupić za 400-450pln
    Teraz jak bym kupował to, bardzo możliwe że, zamiast 25 wziąłbym olympus 17/2,8 https://allegro.pl/olympus-m-zuiko-1...365329947.html
    Ale to ja a wybrać musisz Ty.
    Z podanych linków nie znam sprzedających

  8. #38

    Dołączył
    May 2018
    Posty
    16
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Czyli 25 może być ciasna do pomieszczeń i patrzyłem na Optyczne ten panas jest bardzo ciekawy cenowo i ma dobre recenzje , te linki ciekawe warte zastanowienia .

  9. #39
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez miko36 Zobacz posta
    Czyli 25 może być ciasna do pomieszczeń...
    Zależy od pomieszczenia i od zdjęć. Do żony z dzieckiem na ręku 25 będzie ok. U cioci na imieninach będzie wąsko, ale wtedy wystarczy zoom. Stałkę i tak byś musiał przymykać, żeby wszystkie babcie i ciocie były ostre. Nie ma uniwersalnych recept.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  10. #40
    Animator
    Dołączył
    Oct 2014
    Mieszka w
    Pszczyna
    Posty
    872
    Siła reputacji
    66
    Moja galeria
    Jeśli chcesz kupić na początek jedną stałkę, to wg mnie 25mm (ekwiwalent 50mm) jest najlepszy. Nada się do wielu zastosowań i daje już ładny bokeh.
    Jak biorę aparat i mam wybrać jedno szkło to prawie zawsze jest to 25mm.

    Co do Panas vs. Olek, to Panas jest ciut większy, bardziej plastikowy, ale optycznie minimalnie lepszy i ma w cenie osłonę przeciwsloneczną.
    Olek jest ładniejszy i bardziej stylowy

Podobne wątki

  1. Sony A7 II i Olympus FL-50?
    By janek222 in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11.10.16, 18:13
  2. Sony NEX czy Olympus PEN?
    By Kamol3 in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 239
    Ostatni post / autor: 7.02.12, 13:30
  3. Olympus E 20 Sony 828?
    By cezarywis in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16.06.05, 23:32
  4. SONY CZY OLYMPUS
    By mateusz004 in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 2.06.05, 14:15

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.