Strona 10 z 10 PierwszyPierwszy ... 8910
Pokaż wyniki od 91 do 98 z 98

Wątek: RAW vs JPEG - decydujące starcie

Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Mieszka w
    Poznań
    Siła reputacji
    149
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    Wygląda, że bez komputera trzeba się mocno nakombinować, bo zdjęcia się tu nie pojawiły. Mniejsza z tym, ale w sumie jak znajdziesz prosty sposób to możesz się podzielić informacją jak to zrobić.

Edit.
    Jeśli nie ma prostej metody zamieszczenia zdjęć na forum z smartfona to przeczy poniekąd temu co napisałeś...
    Metoda jest, taka sama jak w przeglądarce na komputerze. Na Nikoniarzach udało mi się te zdjęcia wyrzucić bez problemu, a tu je chciałem tylko podlinkować z tamtego forum, co się nie udało. To nie wina smartfona, tylko forum, które blokuje udostępnianie załączników na zewnątrz.

Dodatkowo mam pewność jak zdjęcie będzie wyglądało (głównie kolorystyka i ostrość) po wstawieniu, a takiej zupełnie bym nie miał obrabiając na ekranie smartfona.
    Nie masz takiej pewności, bo każdy będzie oglądał to zdjęcie na innym urządzeniu, które nie będzie skalibrowane tak samo, jak Twój monitor.
    Ostatnio edytowane przez epicure ; 12.05.18 o 12:03
    www.epicure.pl | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | daj lajka

Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar andtor2
    Siła reputacji
    180
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    ...To nie wina smartfona, tylko forum, które blokuje udostępnianie załączników na zewnątrz.
    Wcale nie rzadko można spotkać na forum zdjęcia linkowane z zewnętrznych serwerów, więc nie wiem czy tu jest problem...
    (Jeśli już wina / przyczyna forum to raczej nie Olka tylko N )

Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Nie masz takiej pewności, bo każdy będzie oglądał to zdjęcie na innym urządzeniu, które nie będzie skalibrowane tak samo, jak Twój monitor.
    Mam pewność, że zdjęcie będzie wyglądało na moim monitorze tak jak je wstawiłem. Pewnie, że u kogoś innego może sie różnić mniej czy więcej, ale to już jakby nie mój problem. Gorzej gdybym wstawił z smartfona i się zdziwił oglądając później zdjęcie na swoim monitorze.
    Ostatnio edytowane przez andtor2 ; 12.05.18 o 12:41
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Mieszka w
    Poznań
    Siła reputacji
    149
    Moja galeria
    Moim monitorem jest smartfon. Czasem korzystam jeszcze z laptopa, telewizora i ekranu LCD aparatu. Na każdym z tych urządzeń zdjęcia wyglądają trochę inaczej i nie dziwi mnie to. Nawet mi to nie przeszkadza, bo i tak nie ingeruję w kolory.
    www.epicure.pl | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | daj lajka

Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Koriolan
    Mieszka w
    Gdańsk
    Siła reputacji
    179
    Moja galeria
    Dlatego ja, wchodząc na forum z telefonu, korzystam z Tapatalk. Nawet jeśli zdjęcia są masakrowane kompresją - a są- to jest to szybsze niż zabawa przez przeglądarkę
    Moje zdjęcia: http://forum.olympusclub.pl/showthre...938#post206938
    Nowa Zelandia w moim obiektywie http://forum.olympusclub.pl/threads/...C5%82ej-Chmury
    zabawki: E-M1 + 12-100/f4 + 45/1.8 + 9-18 + 100-300

Siła reputacji
    180
    Moja galeria
    Wejście na forum z smartfona przez przeglądarkę z zaznaczeniem "Wersja na komputer" zajmuje mi, nie kłamiąc, ok. 5 sekund.
    (Na komputerze stacjonarnym to pewnie u mnie z 2 minuty.)
    Z tapatalkiem nigdy nie miałem do czynienia i raczej nie będę miał.

Moderator Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar hades
    Mieszka w
    Dolny Śląsk
    Siła reputacji
    141
    Moja galeria
    Wcale nie rzadko można spotkać na forum zdjęcia linkowane z zewnętrznych serwerów, więc nie wiem czy tu jest problem...
    (Jeśli już wina / przyczyna forum to raczej nie Olka tylko N )
    Ta blokada to hotlink. Niektóre serwisy blokują linkowanie ich treści na zewnątrz. W obrębie serwisu działają, a poza nim nie. Ogranicza to zużywanie przepustowości serwisu. Jeśli masz serwis ze zdjęciami, a używany hosting ma przycięte, rozsądne parametry dla strony domowej, to trzeba pilnować by "nie wypstrykać" limitu transferu na niepotrzebne operacje.

Mam pewność, że zdjęcie będzie wyglądało na moim monitorze tak jak je wstawiłem. Pewnie, że u kogoś innego może sie różnić mniej czy więcej, ale to już jakby nie mój problem. Gorzej gdybym wstawił z smartfona i się zdziwił oglądając później zdjęcie na swoim monitorze.
    Niedoskonałość monitorów irytuje mnie już od dłuższego czasu. Edytuje zdjęcia, np. do popRAWki, na ekranie komputera wygląda (wg. mnie) tak jak trzeba, na telefonie też (ekrany IPS mają zbliżone obrazowanie). Ale już na jakieś starszej matrycy łagodne przejścia tonalne, nad którymi pracowałem 30 minut zostają rozdeptane. Mam taki podgląd na wersje z ekranu IPS i zwykłej matrycy TN. Staram się już tym nie przejmować .
    A B C

Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Mieszka w
    Ziemia Zawkrzeńska.
    Siła reputacji
    48
    Moja galeria
    O co chodzi z tym monitorem z IPS. Andtor2 wcześniej zwracał na to uwagę.
    Najważniejsza jest historia.
    "Narody tracąc pamięć tracą życie" CKN

Siła reputacji
    180
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez jkr Zobacz posta
    O co chodzi z tym monitorem z IPS. Andtor2 wcześniej zwracał na to uwagę.
    @jkr , w największym skrócie to technologia wykonania matrycy ekranu (nie tylko monitora). Są różne typy np. IPS, TN, MVA, PVA i jeszcze inne. Matrycę TN charakteryzuje np. krótki czas reakcji (dobre dla graczy), ale gorzej odwzorowuje kolory (zazwyczaj nie pokrywa palety sRGB) i ma gorsze kąty (patrząc pod katem na monitor następuje spora utrata w jakości obrazu, kolorów, kontrastu). Musiałbyś sobie poczytać, takich informacji jest od groma w internecie.