Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 41

Wątek: Dysk zewnętrzny, przenośny.

  1. #1
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2009
    Mieszka w
    Ziemia Zawkrzeńska.
    Posty
    2.604
    Siła reputacji
    186
    Moja galeria

    Dysk zewnętrzny, przenośny.

    Witam. Nadszedł czas przeniesienia zasobów graficznych z kompa na coś zewnętrznego i bezpiecznego. Chciałbym kupić dwa dyski (dwie kopie) bo niektóre mapy są bardzo cenne w tym dwie jedyne w kraju, a już nie mówię o kasie jaką wydałem. I tu moje pytane co polecacie sprawdzonego.
    Najważniejsza jest historia.
    "Narody tracąc pamięć tracą życie" C. K. Norwid

  2. #2
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    WD z seri przenośnej czy Segate Expansion są ok.

    Taniej i teoretycznie bezpieczniej wyjdzie Ci zakupienie na dyskach 3,5, ale to jest uciążliwe, bo dodatkowy kabelek do zasilania trzeba podłączać. z 2,5 jest łatwiej, no i mniej miejsca zajmują. Różnice w wytrzymałości dysków przy zastosowaniu jako podłączany od czasu do czasu backup są pomijalne.

  3. #3
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.793
    Siła reputacji
    382
    Moja galeria
    A muszą być przenośne? Bo jeśli masz te dyski trzymać w domu bardziej ekonomicznym rozwiązaniem jest zewnętrzna stacja dokująca na USB3 i 3.5 calowe dyski twarde. (sugeruję zewnętrzną stację a nie kieszeń w komputerze, gdyż w zewnętrznej stacji dyski mają dużo lepsze warunki chłodzenia). Oczywiście wszystko zależy od ilości danych które chcesz przechowywać - przy kilkuset GB koszt będzie podobny, jak się zrobi z tego kilkanaście TB różnica w cenie stanie się wyraźna.
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  4. #4
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2009
    Mieszka w
    Ziemia Zawkrzeńska.
    Posty
    2.604
    Siła reputacji
    186
    Moja galeria
    Oczywiście dane będą przechowywane w domu, jeśli zajdzie potrzeba wyniesienia to posłuży mi do tego coś mniejszego.
    Najważniejsza jest historia.
    "Narody tracąc pamięć tracą życie" C. K. Norwid

  5. #5
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez jkr Zobacz posta
    Oczywiście dane będą przechowywane w domu.
    Tak przy okazji, zdajesz sobie sprawę, że to takie trochę kulawe podejście do backupu. Przepięcie w złym momencie/pożar/złodziej i pa pa backupie.

  6. #6
    | OlyJedi Awatar viruuss
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.312
    Siła reputacji
    230
    Moja galeria
    nie baw się w dyski przenośne, kup serwer dyskowy , synology/qnap, model w zależności od zasobności kieszeni- konfiguracja banalnie prosta na "+" dostęp do danych z każdego miejsca na ziemi
    https://www.euro.com.pl/chmura-osobi...ez-dysku.bhtml - demonem szybkości to nie jest ale do domu nadaje się w 100 % ( link przykładowy)
    Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły

  7. #7
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2009
    Mieszka w
    Ziemia Zawkrzeńska.
    Posty
    2.604
    Siła reputacji
    186
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez grizz Zobacz posta
    Tak przy okazji, zdajesz sobie sprawę, że to takie trochę kulawe podejście do backupu. Przepięcie w złym momencie/pożar/złodziej i pa pa backupie.
    Tak szczerze mówiąc to ja jestem w tym zielony i bardziej bym się skłaniał do rozmowy telefonicznej bo podejrzewam, że z mojej strony padnie niejedno pytanie.
    Najważniejsza jest historia.
    "Narody tracąc pamięć tracą życie" C. K. Norwid

  8. #8
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez viruuss Zobacz posta
    nie baw się w dyski przenośne, kup serwer dyskowy , synology/qnap, model w zależności od zasobności kieszeni- konfiguracja banalnie prosta na "+" dostęp do danych z każdego miejsca na ziemi
    https://www.euro.com.pl/chmura-osobi...ez-dysku.bhtml - demonem szybkości to nie jest ale do domu nadaje się w 100 % ( link przykładowy)
    NAS nie jest zamiast dysków zewnętrznych Nas jest Obok.
    Codzienny, stały backup na NAS. - szybko przywrócisz małe pliki i zmniejsza się prawdopodobieństwo, ze przepadnie jakaś świeża robota, którą nie zgrało się w inne miejsca.
    Dodatkowo okresowy backup na zewnętrzne dyski - bo nas może paść. A dodatkowo przywracanie dużych zbiorów szybsze jest z dysków.
    A najlepiej jeszcze niech NAS wysyła swoją kopię do chmury - bo nas może paść, dyski też. A wysyłanie do chmury z NASu nie obciąża kopmpa i jest niezależne od jego pracy.

    Ew. jak ma się łącze z dobym wysyłaniem, to można nas pominąć i robić bezpośrednio do chmury.

  9. #9

    Dołączył
    Oct 2015
    Mieszka w
    Mazowieckie
    Posty
    81
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Cześć
    Zasadniczo ja zdecydowałem się na modyfikacje wersji z dyskami zewnętrznymi 2x2TB 2.5".
    Wykonuje to mniej więcej tak:
    - co jakiś czas (po większej imprezie) zgrywam zdjęcia na pierwszy dysk.
    - średni raz w miesiącu synchronizuje dyski
    - dopiero teraz mogę skasować pierwotne na kartach.
    Dyski podłączam tylko na moment zgrywania i synchronizacji.

    JAk jakiś dysk się "wysypie" - zakładam, ze wymienię na inny lub zakupię nowe.


    Zastanawiałem się nad NASSem i z jednej strony koszt mnie nie zachęcił oraz takie rozwiązanie z definicji jest podatne na wszelkie ataki ransmoware. (w takim wypadku moja jedyna i najcenniejsza kopia jest zaszyfrowana).
    Z przechowywaniem dysków - jeden jest w domu, drugi w pracy lub często mam go ze sobą.(takie średnie rozwiązanie co do bezpieczeństwa, ale lepsze niż żadne)

    Zastanawiałem się, czy nie trzymać kopii u Rodziców, ale to już inny poziom komplikacji

    pzdr

  10. #10
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2009
    Mieszka w
    Ziemia Zawkrzeńska.
    Posty
    2.604
    Siła reputacji
    186
    Moja galeria
    Jak przypuszczałem zaczyna mi się robić czarna magia.
    Najważniejsza jest historia.
    "Narody tracąc pamięć tracą życie" C. K. Norwid

Podobne wątki

  1. Dysk zewnętrzny 2,5 czy 3,5 cala?
    By Rabbit in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 1.10.16, 23:44
  2. Tablet + dysk zewnętrzny do zgrywania zdjęć
    By pers in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 11.01.13, 16:30
  3. Przenośny Dysk twardy
    By kazil in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 21.04.09, 19:53

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.