Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 41

Wątek: Dysk zewnętrzny, przenośny.

  1. #21
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez artart Zobacz posta
    Dokładnie tak.
    To kwestia wygody i kosztów.
    "teoretycznie "rodziców miałbym za free" ale tam jest słabe łącze. Bardziej opłacałoby mi się wsadzić jeden dysk do NASSa u znajomego, tylko nie wiem, czy chciałbym by miał dostep do moich zdjęć.
    Do tej pory nie przenalizowałe ile by mnie rocznie kosztowała chmura na poziomie 2 TB lub mniej.

    Inna sprawa, że pewnie to by dopiero wymusiło wyczyszczenie archiwum ze zdjęć "śmieci/zbędnych" i rzeczywiste archiwum by mocno się zmniejszyło. To samo z wykasowaniem zbędnych RAWów.

    Macie jakieś dobre propozycje co do chmury (z własnego doświadczenia - poza flckr) ?
    pzdr
    1. U znajomego - patrz poprzedni post - duplicati. Na dysku będzie miał zaszyfrowane pliki
    2. Bardzo korzystnie wychodzi chmura MS. Masz 1TB za 300zł, albo 5TB za 429zł (5x1TB)- a w tym cały office w najnowszych wersjach. Co więcej można poszukać wersji w sklepach, bo tam często ceny są jeszcze atrakcyjniejsze.

  2. #22
    Awatar Roberto73
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.087
    Siła reputacji
    181
    Moja galeria
    Kup zewnętrzny 2,5" i nie róbmy scen . To przecież dla amatorskiego , domowego użytku.

  3. #23
    +++ ZASŁUŻONY +++ Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar hades
    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    Dolny Śląsk
    Posty
    5.312
    Siła reputacji
    150
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez grizz Zobacz posta
    Synchronizacja to nie backup Do backupu dobrze jezt użyć czegoś do tego przeznaczonego np. duplicati - wtedy do chmury lecą podzielone na małe pakiety i zaszyfrowane pliki, mamy też wersje historyczne.
    Chmura zamiennie za lokalny NAS jako lustro tego co mamy na dysku w trakcie pracy. Poza tym w chmurach mamy też historie.

  4. #24
    | OlyJedi Awatar Marek61
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    RYBNIK
    Posty
    670
    Siła reputacji
    147
    Moja galeria
    Odpowiadając na pytanie podstawowe: „Dysk zewnętrzny, przenośny”
    Używam Transcend StoreJest 1TB. Dobra wydajność cena około 250zł.
    Co do innych / dodatkowych sposobów zabezpieczenia danych to pytanie podstawowe ile kasy chcesz na ten cel przeznaczyć?
    Dodatkowo jeżeli posiadacz router z wejściem USB i funkcją serwera można mieć dobrą konfiguracje do wykonywania kopii bezpieczeństwa używając oprogramowania np. w Win10 funkcji „Historia plików” albo oprogramowania alternatywnego np. „GoodSync”
    Funkcjonalność używanego oprogramowanie -według mnie - jest bardzo istotna przy tworzeniu reguł wykonywanych kopii i odzyskiwaniu.

  5. #25
    +++ ZASŁUŻONY +++ Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar hades
    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    Dolny Śląsk
    Posty
    5.312
    Siła reputacji
    150
    Moja galeria
    Faktem jest, że jest tak jak przy każdym problemie: zaczynamy brnąć w komplikowanie rozwiązania, odkrywanie kolejnych problemów i stawianie wymagań .

    Z mojej strony dwa dyski zewnętrze wystarczą. Są najtańszym i pewnym rozwiązaniem.

  6. #26
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.787
    Siła reputacji
    377
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez grizz Zobacz posta
    No,a jakby poszło przepięcie, to padłby i komp i Nas. Zewnętrzne dyski nie - bo nie podpinasz i non stop, a tylko na czas backupu.

    Jeszcze raz - to nie są rozwiązania konkurencyjne, ale uzupełniające się.
    Dokładnie tak. A oprócz przepięcia może się zdarzyć atak hackerów, zawirusowanie lub np. awaria kontrolera dysków w NAS powodująca utratę danych (spotkałem się kiedyś z taka sytuacją w przypadku teoretycznie superbezpiecznej macierzy RAID). Kopia bezpieczeństwa dla danych które tylko przyrastają (a z taka sytuacją mamy do czynienia w przypadku zdjęć) powinna być podłączana do prądu tylko na czas robienia backupu. Jeśli dane są bardzo cenne warto mieć dwie kopie przechowywane w różnych miejscach - jest to trudniejsze logistycznie, ale zabezpiecza też przed takimi wydarzeniami jak pożar lub wizyta włamywaczy.
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  7. #27
    | OlyJedi Awatar Marek61
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    RYBNIK
    Posty
    670
    Siła reputacji
    147
    Moja galeria
    Dobra, to z wyłączonymi komplikatorami.

    Kupujemy obudowę „Unitek Kieszeń USB 3.1 2x HDD 2.5" (Y3371)” do tego dwa dyski np. WD Black 1TB i gotowe. Możliwość łączenia dysków w rożnych kombinacjach, mobilność.

  8. #28
    +++ ZASŁUŻONY +++ Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar hades
    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    Dolny Śląsk
    Posty
    5.312
    Siła reputacji
    150
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Marek61 Zobacz posta
    Dobra, to z wyłączonymi komplikatorami.

    Kupujemy obudowę „Unitek Kieszeń USB 3.1 2x HDD 2.5" (Y3371)” do tego dwa dyski np. WD Black 1TB i gotowe. Możliwość łączenia dysków w rożnych kombinacjach, mobilność.
    Ale to dwa dyski w jednej obudowie, czyli w sumie jedno, a nie dwa niezależne urządzenia. Trochę jednak trochę komplikacja . Ale, poważnie, to jednak krok naprzód.

    Tak naprawdę, jeśli zrobimy jakąkolwiek kopie swoich danych na przyzwoitym nośniku (dysk zewnętrzny, komercyjna chmura), wyznaczymy sobie harmonogram backupu (nawet ręcznego), i ten nośnik będziemy przechowywać w bezpiecznych warunkach poza zainteresowaniem innych, to możemy mówić, że mamy backup. Te podstawowe środki powinny być jednak rozwijane. Dróg rozwoju jest co najmniej kilka, i wymieniliśmy je tutaj.

  9. #29
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2009
    Mieszka w
    Ziemia Zawkrzeńska.
    Posty
    2.601
    Siła reputacji
    186
    Moja galeria
    Tak dróg czy też sposobów jest kilka trzeba coś wybrać. Nie pytam tu o producentów bo nie chcę robić im reklamy, ale ....
    Najważniejsza jest historia.
    "Narody tracąc pamięć tracą życie" C. K. Norwid

  10. #30
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    Weź po prostu to co ma najdłuższą gwarancję

Podobne wątki

  1. Dysk zewnętrzny 2,5 czy 3,5 cala?
    By Rabbit in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 1.10.16, 23:44
  2. Tablet + dysk zewnętrzny do zgrywania zdjęć
    By pers in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 11.01.13, 16:30
  3. Przenośny Dysk twardy
    By kazil in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 21.04.09, 19:53

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.