Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 40

Wątek: Jaki obiektyw a w zasadzie zmienić czy nie zmienić?

  1. #11

    Dołączył
    May 2018
    Posty
    38
    Siła reputacji
    6
    Moja galeria
    Tu się mogę zgodzić. Ale z drugiej strony będzie bardzo mi brakować światła 1.7. Jak mam ten aparat i te dwa obiektywy, najpierw jeden, później drugi chyba ani razu nie musiałem używać lampy błyskowej. Sam już nie wiem. Zaczynam nawet rozważać zmianę aparatu na jakiś inny, albo Sony A6000 albo wejść w jakiś system lustrzanek ale tu gabaryty bardzo mi nie pasują.

  2. #12
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2009
    Mieszka w
    Ziemia Zawkrzeńska.
    Posty
    2.601
    Siła reputacji
    186
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez gotterdammerung Zobacz posta
    Tu się mogę zgodzić. Ale z drugiej strony będzie bardzo mi brakować światła 1.7. Jak mam ten aparat i te dwa obiektywy, najpierw jeden, później drugi chyba ani razu nie musiałem używać lampy błyskowej. Sam już nie wiem. Zaczynam nawet rozważać zmianę aparatu na jakiś inny, albo Sony A6000 albo wejść w jakiś system lustrzanek ale tu gabaryty bardzo mi nie pasują.
    W innym systemie też będą dylematy.
    Najważniejsza jest historia.
    "Narody tracąc pamięć tracą życie" C. K. Norwid

  3. #13

    Dołączył
    May 2018
    Posty
    38
    Siła reputacji
    6
    Moja galeria
    Sam nie wiem. Gdzie indziej mówią, że lepiej było wejść w jakieś lustrzanki a nie micro4/3. Tyle, że lustrzanki już lata temu skreśliłem ze względu na gabaryty.

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Sam nie wiem. Gdzie indziej mówią, że lepiej było wejść w jakieś lustrzanki a nie micro4/3. Tyle, że lustrzanki już lata temu skreśliłem ze względu na gabaryty.

  4. #14
    Awatar Roberto73
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.087
    Siła reputacji
    181
    Moja galeria
    Dobrze kombinujesz z tymi stalkami. Byłeś zadowolony z efektów , lubisz ich używać, to kup stalke z ogniskowa jaką Ci brakuje najbardziej teraz . Lustrzanki miałeś, świadomie z nich zrezygnowałes więc nie kombinuj z powrotem. Chyba że masz większą gotówkę i wejdziesz odrazu w ff.

  5. #15

    Dołączył
    May 2018
    Posty
    38
    Siła reputacji
    6
    Moja galeria
    Nigdy nie miałem lustrzanki, mając alternatywę w postaci bezlusterkowca nigdy nie wszedłem w lustrzanki.
    Powiedzmy, że obecny obiektyw mi pasuje pomijając dość ślamazarny autofocus. Z 25mm miałem w drugą stronę, ostrzył błyskawicznie ale z kątem było mi nie po drodze.

  6. #16
    Animator
    Dołączył
    Oct 2014
    Mieszka w
    Pszczyna
    Posty
    872
    Siła reputacji
    66
    Moja galeria
    Jak chcesz robić portrety chrześnicy to Olympus 45mm 1.8 fajnie się nada. No i jest bardzo ostry i szybki.
    Druga sprawa... 5mm różnicy to krok do tyłu... Chyba jednak wolę szybki autofocus niż minimalnie szerszy kąt.

    P.S co ci da kupno A6000 albo lustrzanki? Moim zdaniem NIC! Lepiej te pieniądze przeznacz na dobre obiektywy... Uzyskasz o niebo lepsze rezultaty niż Sony z kitem albo tania lustrzanka z kitem...
    Ostatnio edytowane przez stpman ; 6.05.18 o 22:52

  7. #17

    Dołączył
    May 2018
    Posty
    38
    Siła reputacji
    6
    Moja galeria
    Po co?? Nie wiem, myślałem, że przy lustrzance większy zasób obiektywów. No i chyba "teoretycznie" lepsza jakość zdjęć. A Sony A6000 z tego co czytam to lepszy sprzęt od mojego.

  8. #18
    Animator
    Dołączył
    Oct 2014
    Mieszka w
    Pszczyna
    Posty
    872
    Siła reputacji
    66
    Moja galeria
    Brakuje ci obiektywów na micro 4/3? Przecież wybór jest ogromny... Dwóch dostawców systemowych, plus niezależni... Jedyną przeszkodą może być cena...

    Tania lustrzanka wcale nie robi super zdjęć, to taki mit... Powiem więcej... Tanie lustrzanki często są tak na prawdę kiepskimi aparatami...
    A Sony A6000 to też żaden cud nie jest...

    Mówię ci, kup 45mm Olka, zostaw póki co 20mm i ciesz się robieniem zdjęć.
    Nie podejmuj nerwowych decyzji...

  9. #19

    Dołączył
    May 2018
    Posty
    38
    Siła reputacji
    6
    Moja galeria
    Albo albo. Sprzedaż 20 i dołożenie paru miedziaków miało sfinansować inny obiektyw. Poza tym spojrzałem na szybko na optyczne na test i z jednej strony fajny obiektyw ale z drugiej strony wydaje mi się, że bardziej opłacalna jest 25mm 1.7 Panasa.

  10. #20
    Animator
    Dołączył
    Oct 2014
    Mieszka w
    Pszczyna
    Posty
    872
    Siła reputacji
    66
    Moja galeria
    Generalnie 25mm 1.7 to całkiem fajny obiektyw, do tego za niewielkie pieniądze (750zł). Z kolei 20mm to typowy naleśnik, także jeśli rozmiar ma znaczenie...

Podobne wątki

  1. Zostać czy zmienić?
    By Kamol3 in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 3.04.15, 08:59
  2. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 3.02.12, 23:10
  3. Na co zmienić E-510 ?
    By maestro in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 81
    Ostatni post / autor: 25.05.09, 09:53
  4. Czy warto zmienić E-300 na D 70s?
    By sliwka in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 4.01.07, 22:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.