Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19

Wątek: Kurs fotograficzny - czy warto?

Siła reputacji
    12
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fotozawodowiec Zobacz posta
    głośno nie powiem, powiedz czego chcesz się nauczyć?
    Możesz zawsze napisać PM, w sumie to trochę mnie to ciekawi.

@hades wątek mam już dawno, link w stopce, zapraszam do komentowania i krytyki

Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Eddie
    Mieszka w
    Warszawa
    Siła reputacji
    62
    Moja galeria
    Przede wszystkim powinien być dostępny program kursu, żeby każdy wiedział czego spodziewać się po nim. Jeśli po zapoznaniu się z programem uznasz, że niczego nowego Cię nie nauczą lub nowości będzie nie wiele, to sprawa jest jasna.
    Z własnego doświadczenia Ci powiem, że dawno temu przeglądałem różnego rodzaju oferty kursów, bo chciałem się czegoś nauczyć. I za każdym razem wychodziło, że lepiej poświęcić ten czas na praktykowanie i rozwijanie już posiadanych umiejętności, bo te kursy niczego nowego by nie wniosły. Tak więc moja rada, to dwie - trzy dobre książki, bardziej ku inspiracji niż dla zdobycia wiedzy, aparat w garść i do przodu.
    Wg Karola najlepsza stopka na OC: Canonizacja św. Bernarda z Olympu AD 2011

[...]Nie patrzę na to jak na efekt pracy z aparatem cyfrowym i oprogramowaniem, dzięki któremu wszystko mogę idealnie wyczyścić i obrabiając zdjęcie też nie myślę w ten sposób, że skoro mam takie narzędzia, to powinienem wszystko doprowadzić do stanu sterylnego.[...]

BernArt - Moje zdjęcia

Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar A56
    Mieszka w
    Rybnik
    Siła reputacji
    74
    Moja galeria
    Wszystko zależy od tego jak długo taki kurs trwa.
    Mam znajomą, która prowadzi taki kurs od września do czerwca (tak jak rok szkolny) dwie godz. w tygodniu. Na taki kurs warto się zapisać. Tam nauczysz się wszystkiego, bo jest czas na to.
    Jeżeli taki kurs to kilka lekcji, to szkoda czasu i pieniędzy.

Mieszka w
    Przed Dolinką Będkowską
    Siła reputacji
    67
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Eddie Zobacz posta
    Przede wszystkim powinien być dostępny program kursu, żeby każdy wiedział czego spodziewać się po nim. Jeśli po zapoznaniu się z programem uznasz, że niczego nowego Cię nie nauczą lub nowości będzie nie wiele, to sprawa jest jasna.
    Z własnego doświadczenia Ci powiem, że dawno temu przeglądałem różnego rodzaju oferty kursów, bo chciałem się czegoś nauczyć. I za każdym razem wychodziło, że lepiej poświęcić ten czas na praktykowanie i rozwijanie już posiadanych umiejętności, bo te kursy niczego nowego by nie wniosły. Tak więc moja rada, to dwie - trzy dobre książki, bardziej ku inspiracji niż dla zdobycia wiedzy, aparat w garść i do przodu.
    Święte słowa, popieram
    "Skoro nie można wiedzieć wszystkiego co się da wiedzieć o wszystkim, to piękniej jest wiedzieć coś ze wszystkiego, niż wiedzieć wszystko o jednym" - B.Pascal 1854
    Olympus Stylus 1 + Sony A6000+kit 16-50

Siła reputacji
    12
    Moja galeria
    To jaką książkę polecacie?
    Ja się uczyłem podstaw z książki Ross'a Hoddinotta, ale chętnie bym się doszkolił.

Moderator Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar hades
    Mieszka w
    Dolny Śląsk
    Siła reputacji
    138
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez stpman Zobacz posta
    @hades wątek mam już dawno, link w stopce, zapraszam do komentowania i krytyki
    Sorry, nie zauważyłem.
    A B C

Moderator Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar hades
    Mieszka w
    Dolny Śląsk
    Siła reputacji
    138
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez stpman Zobacz posta
    To jaką książkę polecacie?
    Ja się uczyłem podstaw z książki Ross'a Hoddinotta, ale chętnie bym się doszkolił.
    Każda traktująca o fotografii. I nie mam na myśli tylko nowych pozycji z ery cyfrowej. Przez to poznasz różne aspekty rzemiosła, ale poznasz też podejście do tworzenia obrazów przez autorów.
    A B C

Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Myślę, że dziś jest tyle możliwości i propozycji, że nie ma co narzekać Byłem ostatnio w znanej sieciowej ksiegarni i widzę, ze jest już nawet mała bo mała, ale półeczka na fotografię własnie

Siła reputacji
    12
    Moja galeria
    W sobotę idę do miejskiej biblioteki, z ciekawości zobaczę czy mają tam cokolwiek o fotografii