Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy ... 23456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 51

Wątek: Micro4/3 kontra reszta świata

  1. #31
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Nic, tylko czekać na coraz więcej szkieł za 1500-2500 zł. Ucieszę się, jak pojawi się choćby jedno na tyle jasne, aby pozwoliło wykorzystać zalety pełnej klatki. Bo póki co to albo drożyzna, albo ciemnica.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  2. #32
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.569
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Roberto73 Zobacz posta
    ... A jak tylko Nikon wypuści swoje blezlustro, i zaprezentuje jeszcze ciekawy adapter pod obecny bagnet , to klientów będzie mnóstwo....
    Hmm..., czy ja wiem...Nikon już swoje bezlustro wypuścił (Nikon 1), ale chyba rynku tym modelem nie podbił i nie wiem czy mnóstwo klientów na to się skusiło.
    Jeśli nowe bezlustro od Nikona z matrycą FF, miałoby być super ekstra aparatem, to niejako producent sam sobie by strzelił w kolano bo kto chciałby wtedy kupować lustrzanki z ich "wadami" BF, FF, elementy ruchome, które bardziej są narażone na potencjalne usterki i jak to w lustrach Nikona często są problemy z zabrudzeniami matrycy.
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  3. #33
    Awatar Roberto73
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.091
    Siła reputacji
    181
    Moja galeria
    Hahaha no to podałeś faktycznie przykład Nikon 1, systemu, który nigdy nie miał wakczyc lustrami ani ich zastępować. Był faktycznie nieudana próba zaistnienia na rynku bezluster wtedy gdy one jeszcze raxzkowaly . system Sony FE ma znacznie większe ambicje, już wykroil sobie znaczny kawałek rynku, i nie poprzestanie na tym. N i C nie musiały się oczywiście tak spieszyć jak Sony w wejściem w bezl., ale widzą, że tracą coraz bardziej . Znam wielu canoniarzy, którzy z utęsknieniem czekają na bezl. FF od canona i kupiło w końcu Jakiś model Sony a7, często jako dodatkowy korpus pod ich szkła. Nikon w końcu w tym roku pokaże podobno dość mocny model i zrobi się spore zamieszanie. No a Olympus cóż, żeby mieli setki ambasadorów, wypuszczali co roku nowe cudne szkło 1.2 i wmawiali wszystkim, że da się tym robić zdjęcia pro...... to rzeczywistości nie zmienią

    A to co piszesz o strzelaniu sobie w kolano to zupełnie nie rozumiem, i co ma piernik do wiatraka z tym ff i bf i brudną natryca.
    Ostatnio edytowane przez Roberto73 ; 27.05.18 o 23:59

  4. #34
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.569
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Roberto73 Zobacz posta
    ...Nikon w końcu w tym roku pokaże podobno dość mocny model i zrobi się spore zamieszanie.
    Pożyjemy, zobaczymy.

    Cytat Zamieszczone przez Roberto73 Zobacz posta
    .A to co piszesz o strzelaniu sobie w kolano to zupełnie nie rozumiem, i co ma piernik do wiatraka z tym ff i bf i brudną natryca.
    Ja tam się nie znam, ale wydaje mi się, że bezlustra nie mają takiej przypadłości jak BF, FF i są mniej narażone na zabrudzenie matrycy (albo Nikon ma z tym problem w lustrzankach):

    "BF i FF – zmora użytkowników lustrzanek, ponieważ tak naprawdę problem powstaje na styku obiektyw – korpus i dotyczy współpracy obu elementów. O tym, że BF/FF może być dużym problemem, przekonał się już niejeden użytkownik lustrzanek zwłaszcza wtedy, gdy posiada kilka obiektywów"

    To ma tylko tyle wspólnego, że raczej Nikon nie zrobi lepszego bezlusterkowca od swoich lustrzanek (to ten "strzał w kolano"), tak mi się wydaje, a może tylko wydaje
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 28.05.18 o 00:28
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  5. #35
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.015
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Wydaje mi się, że w lustrzankach problem "BF/FF" rozwiązali konstruktorzy wstawiając mikroregulację do body. De'facto zwalili to na użytkownika. Ale rozwiązanie jest.
    W Olku od modelu E-30. Wiem bo sam korzystałem przy regulacji Sigmy 150.
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  6. #36
    Moderator Awatar FreddieChopin
    Dołączył
    Nov 2017
    Posty
    102
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Roberto73 Zobacz posta
    A to co piszesz o strzelaniu sobie w kolano to zupełnie nie rozumiem, i co ma piernik do wiatraka z tym ff i bf i brudną natryca.
    Ze swojego doświadczenia - BF i FF to powód dla którego już nigdy nie chcę mieć do czynienia z jakąkolwiek lustrzanką - była to dla mnie główna motywacja żeby kupić sobie bezlusterkowca. Przy okazji pamiętam, że na forum nikoniarze jest temat na milion postów o problemach z AF w D7000 (ponoć jakaś wada konstrukcyjna mechanizmu machania lustrem). Tak wiec problemy z ostrością to jest jeden z głównych problemów użytkowników lustrzanek.

    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    Wydaje mi się, że w lustrzankach problem "BF/FF" rozwiązali konstruktorzy wstawiając mikroregulację do body. De'facto zwalili to na użytkownika. Ale rozwiązanie jest.
    Nie wiem jak to wygląda teraz i jak jest w innych systemach, ale jakiś czas temu w Nikonach mikroregulacja byłą opcją dostępną jedynie w droższych seriach. Jeśli wiec ktoś nie miał ambicji posiadania stosunkowo drogiego aparatu to po prostu nie miał żadnego rozwiązania poza przesłaniem aparatu i obiektywu do serwisu, aby ten mógł go odesłać z adnotacją "odchyłki mieszczą się w normie". Sprawa jest o tyle bardziej żałosna, że funkcjonalność ta dostępną jest dla każdego - wystarczy odpowiednia zmiana w firmware aparatu, dla producenta jest to więc zerowy koszt. Nie chce mi się wczytywać, ale pewnie teraz jest podobnie - Nikon D3400 nie ma tej funkcji, tak samo brak jej w D5600. Dopiero seria D7xxx ją ma, ale to już jest droższy sprzęt.

    W tych najnowszych i najdroższych aparatach - z pięciocyfrową ceną - Nikon nawet wymyślił jak można zrobić taką mikroregulację automatycznie (aparat ostrzy na LV po kontraście, przełącza się na AF fazowy i sprawdza jakie są różnice), dla każdego pola AF i bardzo szybko. To również technologia która jest w 100% do zaimplementowania w firmware nawet najtańszych modeli (byle miały LV), ale oczywiście tak samo nie będzie tam wprowadzona, bo za co można by wtedy wyciągać kasę?

    Przy okazji z tego co słyszałem (załapałem się do grupy która nigdy nie miała mikroregulacji), że funkcjonalność ta często była zaimplementowana tak, że przy zoomie trzeba by to przestawiać przy każdej zmianie ogniskowej czy przy zmianie odległości między "obiektem" a aparatem.

  7. #37
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez FreddieChopin Zobacz posta
    Ze swojego doświadczenia ...
    Można gdzieś zobaczyć Twoje zdjęcia?
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  8. #38
    Awatar Roberto73
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.091
    Siła reputacji
    181
    Moja galeria
    Ja wiem co to jest bf i ff, tylko nie rozumiem co to ma do dyskusji o powiększającym się rynku bezluster FF.

  9. #39
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2009
    Mieszka w
    Ziemia Zawkrzeńska.
    Posty
    2.627
    Siła reputacji
    188
    Moja galeria
    Można dyskutować, a nawet trzeba, ale dla większości rolę gra cena.
    Przykład dla armatorów focenia ptactwa:
    Obiektyw Sony 500 mm f/4.0 G SSM - 50 tysięcy odjąć upust płacimy 45 tysięcy.
    W m4/3 za tę kasę mam 200 + 300 + konwerter + najdroższe body i jeszcze zostaje sporo kasy.
    To co mam kupić FF, no chyba sam bym się zastrzelił.
    Najważniejsza jest historia.
    "Narody tracąc pamięć tracą życie" C. K. Norwid

  10. #40
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez jkr Zobacz posta
    Można dyskutować, a nawet trzeba, ale dla większości rolę gra cena.
    Przykład dla armatorów focenia ptactwa:
    Obiektyw Sony 500 mm f/4.0 G SSM - 50 tysięcy odjąć upust płacimy 45 tysięcy.
    W m4/3 za tę kasę mam 200 + 300 + konwerter + najdroższe body i jeszcze zostaje sporo kasy.
    To co mam kupić FF, no chyba sam bym się zastrzelił.
    A w lustrach masz 400/5,6 za grosze (w porównaniu ze szkłami bezluster). Chyba sam bym się zastrzelił, gdybym miał kupi długie tele do mikrusa.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 1.12.12, 22:41
  2. 3d w micro4/3
    By Roba66 in forum System micro 4/3
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 2.03.10, 18:23
  3. Niedzielne focenie na działce - reszta zdjęć.
    By Olymp in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 20.04.07, 23:17

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.