Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Podatek od sprzedanych zdjęć

  1. #1

    Dołączył
    Apr 2018
    Posty
    2
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Podatek od sprzedanych zdjęć

    Czy ma ktoś doświadczenie w kwestii odprowadzania podatku od zdjęć sprzedanych w serwisach online?

    1. Jak zakwalifikować taką sprzedaż w PIT?

    2. Czy liczy się faktyczna data transakcji z serwisu, czy też data kiedy zdecydowałem się na przelew całości środków na moje konto?


    Będę wdzięczny za pomoc bardziej doświadczonych fotografów

  2. #2
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    Ter kwestie będą zależały od kilku czynników.

    Masz dg? Jaka jest umowa ze serwisem sprzedającym - kto jest stroną transakcji, kiedy uważa się ją za przeprowadzoną.

  3. #3
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Eddie
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    3.747
    Siła reputacji
    90
    Moja galeria
    Zależy jak wygląda Twoja umowa z serwisem. Jeśli serwis jest pośrednikiem i de facto umowa kupna/sprzedaży zawierana jest z nim, ma obowiązek wystawić Ci PIT zgodnie z zasadami, w którym zawarte są kwoty ze sprzedaży i zaliczka odprowadzona na poczet podatku.
    Jeśli to Ty jesteś częścią umowy jako sprzedający, kwota ze sprzedaży zdjęć powinna być zawarta w rubryce z przychodami z praw autorskich (to jeszcze do potwierdzenia). Obecnie istnieje coś takiego jak działalność nierejestrowana. Przy przychodach do 1050 pln nie musisz mieć DG.
    Wg Karola najlepsza stopka na OC: Canonizacja św. Bernarda z Olympu AD 2011

    [...]Nie patrzę na to jak na efekt pracy z aparatem cyfrowym i oprogramowaniem, dzięki któremu wszystko mogę idealnie wyczyścić i obrabiając zdjęcie też nie myślę w ten sposób, że skoro mam takie narzędzia, to powinienem wszystko doprowadzić do stanu sterylnego.[...]

    BernArt - Moje zdjęcia

  4. #4

    Dołączył
    Apr 2018
    Posty
    2
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Eddie Zobacz posta
    Zależy jak wygląda Twoja umowa z serwisem. Jeśli serwis jest pośrednikiem i de facto umowa kupna/sprzedaży zawierana jest z nim, ma obowiązek wystawić Ci PIT zgodnie z zasadami, w którym zawarte są kwoty ze sprzedaży i zaliczka odprowadzona na poczet podatku.
    Zdjęcia sprzedałem na 500px. To jest amerykański portal więc nie wystawią mi PITa. Kwota nie przekroczyła wskazanej przez Ciebie. To była pojedyncza transakcja.

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez grizz Zobacz posta
    Ter kwestie będą zależały od kilku czynników.

    Masz dg? Jaka jest umowa ze serwisem sprzedającym - kto jest stroną transakcji, kiedy uważa się ją za przeprowadzoną.

    Nie mam dg. To była pojedyncza transakcja nie przekraczająca kwoty 500 zł.

    Korzystam z 500px, więc nie wystawią mi PITa.

  5. #5
    Awatar fotozawodowiec
    Dołączył
    Apr 2018
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    10
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    zadzwoń do ministerstwa finansów na infolinię

Podobne wątki

  1. ilosc zdjec
    By john67 in forum E-System
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 5.02.07, 13:20

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.