Strona 5 z 14 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 134

Wątek: Sport

  1. #41
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar kowal73
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    2.223
    Siła reputacji
    140
    Moja galeria
    FAjne,

    z ciekawości przymykasz obiektyw?
    ISO ustawiasz na auto?

    z jakiej odległości fotografujesz
    sprzedam - ZD40-150 f3,5:4,5 (stan sklepowy) - 550
    sprzedam - Klapki zabezpieczające Karty CF do E330 - ostatnie 3 szt w Polsce

    www.k2-stal.pl

  2. #42
    | OlyJedi Awatar waruga
    Dołączył
    Apr 2009
    Mieszka w
    50 05,3 N 018 33,2 E
    Posty
    12.556
    Siła reputacji
    305
    Moja galeria
    Widać duże napięcie zawodników.
    Fajna seria zdjęć.
    Moja przygoda z morzem Kapitan I , II , V rejsu PBO

  3. #43
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez kowal73 Zobacz posta
    FAjne,
    z ciekawości przymykasz obiektyw?
    ISO ustawiasz na auto?
    z jakiej odległości fotografujesz
    Tu chyba zawarta jest odpowiedź na powyższe pytania:
    Cytat Zamieszczone przez dawid_gaszynski Zobacz posta
    Canon 5D Mark IV + Canon EF 300mm 2.8 L IS USM
    ISO 320-400
    Super zdjęcia, profesjonalizm w każdym calu.
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  4. #44

    Dołączył
    Apr 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    51
    Siła reputacji
    27
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez kowal73 Zobacz posta
    FAjne,
    z ciekawości przymykasz obiektyw?
    W reporterce i sporcie nie przymykam obiektywu. Może nie "nigdy", ale praktycznie "nigdy". Fotografując z bardzo daleka kibiców, na wprost, takie "legitymacyjne" zdjęcie całej trybuny kibiców - przymykam, żeby wszystkie rzędy ludzi były w miarę ostre, ale to chyba jedyna sytuacja. Po prostu takie zdjęcie z definicji wygląda dobrze, kiedy cały kadr jest ostry...

    Czasem zdarza mi się hobbystycznie zrobić zdjęcia architektury i tylko chyba tam przymykam obiektyw.

    Na sporcie moim zdaniem nie ma to sensu. Priorytetem jest dla mnie odseparowanie tła. Im mniejsza GO tym lepiej. Fakt, czasem, kiedy zawodnicy są blisko tylko jeden z nich jest ostry, ale w moim odczuciu to nie przeszkadza. O ile zawodnik z piłką jest idealnie ostry to - jak dla mnie - wszystko w porządku.
    W sprzęcie tej klasy nie ma problemu z ostrością przy świetle 2.8. Co najwyżej otwartą kwestią pozostaje wybranie z serii idealnie ostrego zdjęcia, bo tu nawet 5D Mark IV nie jest nieomylny. Przy tak małych GO i moim bziku na punkcie ostrości - nie jest łatwo

    Cytat Zamieszczone przez kowal73 Zobacz posta
    ISO ustawiasz na auto?
    To zależy. Przy sztucznym świetle, kiedy znam salę albo stadion wygodniej pracuje mi się na całkowitym manualu. Nie wiem, ponad 10 lat jak się siedzi na tej samej sali to wiesz już, która żarówka miga, a która świeci słabiej ...

    Na słońcu raczej auto ISO. Po prostu wygodniej, bo warunki są zmienne.

    Cytat Zamieszczone przez kowal73 Zobacz posta
    z jakiej odległości fotografujesz
    Zazwyczaj na piłce dosłownie parę metrów od linii końcowej boiska.
    Staram się łapać zawodników tylko, kiedy są na "mojej" połowie, najlepiej idealnie na wprost. Wtedy GO jest najmniejsza, zawodnicy w miarę blisko. Teoretycznie można i wykadrować bramkarza z przeciwnego końca, ale wtedy GO jest kiepskie, a wycinek mały. To jednak jest 300, a nie 400 czy 600 milimetrów.

  5. #45
    | OlyJedi Awatar Jakaranda
    Dołączył
    Apr 2008
    Mieszka w
    Śląsk
    Posty
    198
    Siła reputacji
    46
    Moja galeria
    dawid_gaszyński - Zdjęcia piękne jak marzenie. Sprawdziłam ile waży zestaw, którym fotografowałeś - czy fotografujesz z ręki? Ze statywu chyba nie bardzo. Z monopoda?
    Może głupie pytanie ale jestem z urodzenia blondynką, po wypadkach mam problemy ortopedyczne a moja ulubiona tematyka to psy na torze agility i utrzymanie o połowę lżejszego zestawu sprawia mi trudność. Stąd taka dociekliwość.
    Miłego dnia.

  6. #46

    Dołączył
    Apr 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    51
    Siła reputacji
    27
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Jakaranda Zobacz posta
    dawid_gaszyński - Zdjęcia piękne jak marzenie. Sprawdziłam ile waży zestaw, którym fotografowałeś - czy fotografujesz z ręki? Ze statywu chyba nie bardzo. Z monopoda?
    Może głupie pytanie ale jestem z urodzenia blondynką, po wypadkach mam problemy ortopedyczne a moja ulubiona tematyka to psy na torze agility i utrzymanie o połowę lżejszego zestawu sprawia mi trudność. Stąd taka dociekliwość.
    Z 300mm 2.8 używam monopodu, ale zdarzyło mi się go zapomnieć i wtedy fotografowałem z ręki. Nie jest to wielki problem, ale po prostu o wiele wygodniej jest mieć monopod.
    Z ręki trzeba co chwilę podnosić obiektyw i opuszczać, a mając monopod można mieć już go obiektyw gdzieś tam wycelowany ciągle w zawodników. Szybciej się reaguje, aczkolwiek monopod trochę krępuje ruchy.

    Nie wiem jaki masz sprzęt, ale jest trochę obiektywów, które mogą być dobrą alternatywą jeżeli chodzi o wagę i gabaryty.
    Wszyscy podniecają się 70-200mm 2.8, a canonowska stałka 200mm 2.8 waży połowę mniej niz wspomniane 70-200 2.8. Jeżeli komuś zależy na 200mm to nawet nie ma co się zastanawiać. Lepszy zestaw 85 1.8 + 200 2.8 niż zoom, który prócz tego, że jest biały nie daje nic specjalnie ciekawego.
    Canonowska 135mm 2.0 jest genialna jeżeli chodzi o rozmycie tła i gniecie w tym wspomnianego 70-200 2.8 - a waży również połowę jego wagi.
    W zależności od dystansu z jakiego byś fotografowała te psy - bo kompletnie nie mam pojęcia jak to wygląda - są obiektywy typu 85 1.8 albo 100 2.0 (znów canon) - które są bardzo lekkie i małe. Z dłuższych rzeczy jest 300mm 4 zarówno w Canonie i Nikonie (tu to bardzo mała konstrukcja), które jakkolwiek mają gorsze światło niż 2.8, ale są stosunkowo kompaktowe. Myślę, że zawsze coś można wykombinować.

  7. #47
    | OlyJedi Awatar Jakaranda
    Dołączył
    Apr 2008
    Mieszka w
    Śląsk
    Posty
    198
    Siła reputacji
    46
    Moja galeria
    dawid_gaszyński - bardzo dziękuję za obszerną odpowiedź. Od niedawna mam D7200 i Nikora 70-200mm f4. Dopiero raz na zawodach ale po raz pierwszy używałam AF-C, bo dawał radę. Wszystko poniżej 200mm jest za krótkie. Ostatnio, przed Nikonem, używałam Pentax K5II + Sigma 50-150 f2,8. Światło jest dobre nawet na hali ale ogniskowa za krótka. Oba zestawy ważą tyle samo (sprawdzałam - 40g różnicy) a pentaxowy wydaje mi się znacznie lżejszy.
    Wiem, że jest N 300mm z soczewką fresnela, waga całkiem niezła ale używki jakoś się nie trafiają, no i to też f4.
    Miejsce do fotografowania wybiera się w zależności od tego jak sędzia ustawi przeszkody, żeby mieć psa od frontu a nie od d(rugiej) strony. Te najlepsze psy osiągają na torze średnią szybkość powyżej 6m/sek, pokonując po drodze dwadzieścia kilka przeszkód. Z jednego miejsca można objąć jakoś sensownie najwyżej cztery przeszkody. Wieczorem wstawię coś do galerii i do psiego wątku.
    Miłego dnia.

  8. #48

    Dołączył
    Apr 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    51
    Siła reputacji
    27
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Jakaranda Zobacz posta
    dawid_gaszyński - bardzo dziękuję za obszerną odpowiedź. Od niedawna mam D7200 i Nikora 70-200mm f4. Dopiero raz na zawodach ale po raz pierwszy używałam AF-C, bo dawał radę. Wszystko poniżej 200mm jest za krótkie. Ostatnio, przed Nikonem, używałam Pentax K5II + Sigma 50-150 f2,8. Światło jest dobre nawet na hali ale ogniskowa za krótka. Oba zestawy ważą tyle samo (sprawdzałam - 40g różnicy) a pentaxowy wydaje mi się znacznie lżejszy.
    Wiem, że jest N 300mm z soczewką fresnela, waga całkiem niezła ale używki jakoś się nie trafiają, no i to też f4.
    Miejsce do fotografowania wybiera się w zależności od tego jak sędzia ustawi przeszkody, żeby mieć psa od frontu a nie od d(rugiej) strony. Te najlepsze psy osiągają na torze średnią szybkość powyżej 6m/sek, pokonując po drodze dwadzieścia kilka przeszkód. Z jednego miejsca można objąć jakoś sensownie najwyżej cztery przeszkody. Wieczorem wstawię coś do galerii i do psiego wątku.
    To chyba tylko ta najnowsza stałka 300mm 4.0 pozostaje, ale kosztuje niestety niewiele mniej niż używane 300mm 2.8 Na żywo to widziałem to jest wielkości chyba 24-70mm 2.8.


    Śląsk II Wrocław vs Zjednoczeni Żarów


    81

    82

    83

    84

    85

    86

    87

    88
    Ostatnio edytowane przez dawid_gaszynski ; 19.08.18 o 21:29

  9. #49
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar gulasz
    Dołączył
    Mar 2008
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    7.301
    Siła reputacji
    364
    Moja galeria
    kolejna fajna seria - emocje pierwsza klasa
    Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi, bo nie jesteś SAM...
    Życie jest zbyt krótkie by przejmować się porażkami..

    gulasz się szlaja - za królikami, po górach, Kambodża'17, Kolumbia'18, Islandia'22



  10. #50
    | OlyJedi Awatar Jakaranda
    Dołączył
    Apr 2008
    Mieszka w
    Śląsk
    Posty
    198
    Siła reputacji
    46
    Moja galeria
    Piękne zdjęcia, można tylko pozazdrościć.
    Miłego dnia.

Podobne wątki

  1. E-30, sport i ustawienia AF
    By dog_master in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 22.05.10, 15:32
  2. EP-1 a sport
    By snuffi in forum System micro 4/3
    Odpowiedzi: 46
    Ostatni post / autor: 2.02.10, 10:07
  3. Olympus a sport
    By Aisha in forum E-System
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 26.08.08, 19:44
  4. sport i koncentracja
    By juka in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 22.10.06, 18:15

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.