Strona 1351 z 1353 PierwszyPierwszy ... 35185112511301134113491350135113521353 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 13,501 do 13,510 z 13528

Wątek: Na co sie ostatnio wkurzylas/es?

OlyJedi
    Siła reputacji
    27
    Galeria klubowicza
    Węgiel znów podrożał ale chyba przestanę już o tym pisać bo to już robi się nudne. Ciekawy jestem gdzie jest granica ludzkiej chciwości. Jak bardzo można cieszyć się dużymi zyskami wiedząc, że to na ludzkim nieszczęściu zdobyte.

OlyJedi Awatar easy_rider
    Mieszka w
    Rybnik
    Siła reputacji
    49
    Galeria klubowicza
    Co tam węgiel... takie przyziemne sprawy - a dokładniej podziemne

Ja się wkurzam na firmy remontowo budowlane - od trzech lat szukam wykonawcy do remontu dachu

Tester | OlyJedi Awatar Krakman
    Mieszka w
    Polana Żywiecka
    Siła reputacji
    203
    Galeria klubowicza
    Ja odprowadzam pewnie i nie żałuję.....
    Dzień bez uśmiechu - dzień stracony!
    Wszystkim smętnym, nie mającym poczucia humoru, tudzież agresywnie reagującym na nasze wspaniałe i pogodne wpisy, zwane dalej oftopami - MÓWIĘ STANOWCZE NIE ! KRAKMAN - Uczestnik i Użytkownik czego się da..., nawet TWA

Administrator Tester | OlyJedi Awatar Saboor
    Mieszka w
    Markach
    Siła reputacji
    241
    Galeria klubowicza
    I no, że tak, no...
    |popRAWka: 3|SKARBNIK TWA wątek Moje foty :::: Nie ma prawdziwego szczęścia :::: wątek IR'iotyczne EGZEKUTOR TWA|Zloty: 6|
    wątek kulinaria :::: bez prawdziwych potrzeb :::: wątek tutoriale
    wątek Photoshop :::: <-- Volter --> :::: wątek DITL

OlyJedi
    Mieszka w
    Wawa
    Siła reputacji
    138
    Galeria klubowicza
    Cytat Zamieszczone przez tyrkand Zobacz posta
    Węgiel znów podrożał ale chyba przestanę już o tym pisać bo to już robi się nudne. Ciekawy jestem gdzie jest granica ludzkiej chciwości...
    Jak węgiel taniał, to też tyle pisałeś? Ciekawy jestem, gdzie jest granica różnych innych ludzkich cech...
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.

OlyJedi
    Siła reputacji
    27
    Galeria klubowicza
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Jak węgiel taniał, to też tyle pisałeś? Ciekawy jestem, gdzie jest granica różnych innych ludzkich cech...
    Jak węgiel taniał to się nie wkurzałem. To chyba zrozumiałe. Atak w ogóle to o co ci chodzi? Handlujesz węglem czy szukasz zaczepki?

OlyJedi
    Mieszka w
    Wawa
    Siła reputacji
    138
    Galeria klubowicza
    Cytat Zamieszczone przez tyrkand Zobacz posta
    Jak węgiel taniał to się nie wkurzałem. To chyba zrozumiałe. Atak w ogóle to o co ci chodzi? Handlujesz węglem czy szukasz zaczepki?
    W wątku "co cię ucieszyło" też się nie udzielałeś. Bardzo jednostronne są Twoje reakcje. Węgiel kosztuje z grubsza tyle, co w 2012. Może teraz nie jest drogi, tylko przez kilka lat był tani? Jak był tani, to przejmowałeś się losem górników tracących pracę w nierentownych kopalniach? Widzisz tylko czubek swojego nosa, to zrozumiałe, ale nie oczekuj na oklaski.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.

OlyJedi
    Siła reputacji
    27
    Galeria klubowicza
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    W wątku "co cię ucieszyło" też się nie udzielałeś. Bardzo jednostronne są Twoje reakcje. Węgiel kosztuje z grubsza tyle, co w 2012. Może teraz nie jest drogi, tylko przez kilka lat był tani? Jak był tani, to przejmowałeś się losem górników tracących pracę w nierentownych kopalniach? Widzisz tylko czubek swojego nosa, to zrozumiałe, ale nie oczekuj na oklaski.
    W 2012 roku kupowałem węgiel o 150zł taniej niż teraz. Nie pisz bredni jak nie wiesz. Aktualne podwyżki są następstwem tego o czym pisałem wcześniej ale pewnie nie przeczytałeś. Cena opału na składach nic nie poprawi losu górników. Gdybym widział tylko czubek własnego nosa to bym o tym nie pisał bo ja już węgiel kupiłem ale wiem,że dla tysięcy osób ta zima będzie bardzo ciężka i to nie z powodu siarczystych mrozów (oby ich nie było) ale z powodu decyzji ludzi na szczeblu województwa. Nie pisz o rzeczach o których nie masz pojęcia, zaczepki szukaj gdzie indziej.

Tester | OlyJedi Awatar Koriolan
    Mieszka w
    Gdańsk
    Siła reputacji
    149
    Galeria klubowicza
    @tyrkand
    a węgiel ekogroszek klasy 25 w ubiegłym roku w sierpniu trzeba było płacić w hurcie 475 zł za tonę - w bieżącym roku jest to już około 530 zł. Wszystko to wzięło się z sytuacji na rynku międzynarodowym.

W portach Amsterdam-Rotterdam-Antwerpia cena tony węgla w ciągu roku wzrosła z 62 do 89 dol. Decyduje zwiększony popyt z sektora stalowego.

Co więcej, oprócz rosnących cen, kłopot będą miały osoby, które paliły dotąd tanim węglem niskiej jakości (m.in. muły węglowe). Od sierpnia nie mogą go kupić od największego producenta węgla energetycznego w Polsce, czyli PGG. Sprzedawany będzie tylko odbiorcom przemysłowym, którzy mogą odpowiednio filtrować przy spalaniu substancje powodujące smog.
    Moje zdjęcia: http://forum.olympusclub.pl/showthre...938#post206938
    Nowa Zelandia w moim obiektywie http://forum.olympusclub.pl/threads/...C5%82ej-Chmury
    zabawki: E-M1 + 12-100/f4 + 45/1.8 + 9-18 + 100-300

OlyJedi
    Siła reputacji
    27
    Galeria klubowicza
    Cytat Zamieszczone przez Koriolan Zobacz posta
    @tyrkand
    a węgiel ekogroszek klasy 25 w ubiegłym roku w sierpniu trzeba było płacić w hurcie 475 zł za tonę - w bieżącym roku jest to już około 530 zł. Wszystko to wzięło się z sytuacji na rynku międzynarodowym.

W portach Amsterdam-Rotterdam-Antwerpia cena tony węgla w ciągu roku wzrosła z 62 do 89 dol. Decyduje zwiększony popyt z sektora stalowego.

Co więcej, oprócz rosnących cen, kłopot będą miały osoby, które paliły dotąd tanim węglem niskiej jakości (m.in. muły węglowe). Od sierpnia nie mogą go kupić od największego producenta węgla energetycznego w Polsce, czyli PGG. Sprzedawany będzie tylko odbiorcom przemysłowym, którzy mogą odpowiednio filtrować przy spalaniu substancje powodujące smog.
    Na pewno to o czym piszesz też ma wpływ na ceny węgla ale i to o czym ja piszę też. Jest okazja zarobić to zarabiają tylko jest to kosztem tych najmniej zamożnych. Dla wielu ludzi koszt opału na zimę to znaczący wydatek nawet na ten najgorszy sort czyli muł. Teraz nie wiem jak sobie poradzą. Pewnie będą palić wszystkim co wpadnie w rękę i zmieści się do pieca. Na pewno nie poprawi to czystości powietrza. Atak swoja droga zastanawiam się dla czego zabronili palić również flotę skoro flot ma o połowę mniej siarki i popiołu niż groszek.