Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 57

Wątek: Czy warto "wbić" się w M43 czyli prośba o poradę

  1. #21
    Animator
    Dołączył
    Oct 2014
    Mieszka w
    Pszczyna
    Posty
    872
    Siła reputacji
    66
    Moja galeria
    Mówimy o APS-C kontra M4/3 czy kontra FF? Bo w drugim przypadku musi być różnica, wszak matryca 4x większa.
    Ale znów kwestia kosztów i rozmiaru sprzętu.
    Wszystko jest wypadkową budżetu i indywidualnych potrzeb.

  2. #22
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez stpman Zobacz posta
    Mówimy o APS-C kontra M4/3 czy kontra FF?
    To dotyczy i jednego i drugiego przypadku.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  3. #23
    | OlyJedi Awatar Fisher7811
    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    502
    Siła reputacji
    40
    Moja galeria
    Mam Olka E-M5 (pierwsza wersja), Sony Nex-5N i krótko używałem Sony A6000. Różnica w obrazku jest zauważalna na korzyść Sony, choć nie jest to różnica przytłaczająca. Sam akurat rozważam przesiadkę na Sony choć powstrzymuje mnie (na razie) brak stabilizacji, dotykowego ekranu, migawki elektronicznej, Olka 12-40 2.8 i sensownego tele

  4. #24
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Przy czym zaznaczam, że to, że w niektórych warunkach różnicę widać, nie znaczy jeszcze, że nie należy w m4/3 "wbijać" Gdyby zawsze i wszędzie chodziło o jak najlepszą jakość obrazu, to sprzęt zmienialibyśmy co roku, pakując w niego równowartość średniej klasy samochodu, a drugie tyle inwestując w ultrajasne szkła. W angielskim jest fajne słowo, którego odpowiednika nie ma w polskim: sustainable - możliwy do utrzymania w sposób zrównoważony. I taką zasadą radzę się kierować w wyborze sprzętu. Lepsza mniejsza matryca niż nowy kredyt...
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  5. #25
    | OlyJedi Awatar Fisher7811
    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    502
    Siła reputacji
    40
    Moja galeria
    Święte słowa, choć akurat Sony wpasowuje się w to jak dla mnie całkiem nieźle, z mojego punktu widzenia najlepszy w relacji koszt-efekt, choć to każdy musi ocenić samodzielnie

  6. #26
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    HJeju! Jaki zestaw sony wpasowuje Ci się w dobra relację koszt/efekt?

  7. #27
    Moderator Awatar FreddieChopin
    Dołączył
    Nov 2017
    Posty
    102
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Fisher7811 Zobacz posta
    Święte słowa, choć akurat Sony wpasowuje się w to jak dla mnie całkiem nieźle, z mojego punktu widzenia najlepszy w relacji koszt-efekt, choć to każdy musi ocenić samodzielnie
    O ile body od Sony ma w miarę akceptowalna cenę, to obiektywy są bardzo drogie - nawet porównując do niezbyt taniego m43.

    Zdanie takie nie jest odosobnione i podobny wniosek można wysnuć z tabelek porównujących ceny obiektywów do różnych systemów
    https://photographylife.com/evaluati...camera-systems

  8. #28
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Relacja koszt-efekt też wcale nie jest najważniejsza. Moim zdaniem chodzi o relację koszt-doświadczenie, a na doświadczenie składa się wiele subiektywnych kwestii, w tym efekt końcowy.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  9. #29
    | OlyJedi Awatar Fisher7811
    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    502
    Siła reputacji
    40
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez grizz Zobacz posta
    HJeju! Jaki zestaw sony wpasowuje Ci się w dobra relację koszt/efekt?
    Sony A6000, Sigma 30 1.4, 16 1.4, 50 1.4 (ma być w tym roku i myślę, że cena będzie zbliżona do innych szkieł Sigmy), Sigma 8-16 (używki są całkiem tanie), Sony 18-105, Samyang 12 2.0, Sony 85 1.8, bezpośrednie odpowiedniki w m4/3 są albo droższe albo ich nie ma. Dodatkowo A6000 ma działający AF-C,no i mam już Nexa 5, jako drugi korpus na wycieczkę.
    Ostatnio edytowane przez Fisher7811 ; 6.03.18 o 18:40

  10. #30

    Dołączył
    Mar 2018
    Posty
    3
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Moim M4/3 wraz z korpusami i szkłami Olympusa to świetny system. Fotografowałem E-M10, E-M5 II, 9-18, 25 1.8 i 12-40 2.8 w przeróżnych sytauacjach na całym świecie. Niemniej jednak, czas biegnie nieubłaganie i ostatnie premiery zwłaszcza Sony i Fuji pokazują, że ten system będzie coraz bardziej niszowy. Konkurencja zaczyna oferować więcej możliwości za porównywalną cenę, zwłaszcza Fuji wraz z wprowadzeniem stabilizowanej matrycy w X-H1. Po premierze i pierwszych testach X-H1 sam zdecydowałem o zmianie systemu na Fuji. Jeśli ktoś jest zainteresowany E-M5 II wraz z 12-40 2.8 w dobrej cenie to proszę o kontakt.

Podobne wątki

  1. "Blachy, płatki i inne przypadki" czyli robtor love story
    By robtor in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 2681
    Ostatni post / autor: 15.04.16, 20:04
  2. Przykładowe zdjęcia "Olumpusa C-4000" - prośba do
    By ŁUKASZ_GAJER in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 18.05.03, 20:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.