Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Mały korpus dla nastolatka

  1. #1

    Mały korpus dla nastolatka

    Cześć. Fotografią zajmuje się amatorsko od kilku lat. Używam lustrzanki APS-C Pentaxa. Niedawno nieśmiało wszedłem w system micro 4/3 kupując dodatkowo, jako fotograficzne EDC, Lumixa GX80 i obiektyw Lumix G 20mm f/1.7. Ponadto posiadam obiektyw Lumix G 12-32 mm f/3.5-5.6, który był w zestawie z aparatem ale jego używam sporadycznie. Częściej zdarza mi się podpiąć, któryś z posiadanych i lubianych przeze mnie manualnych obiektywów (kilka Pentax-M i jeden M42). Decyzja była przemyślana, poprzedzona odpowiednim rozeznaniem, analizą potrzeb i z perspektywy kilku miesięcy jestem bardzo zadowolony z wyboru.

    No dobra... pomału dochodzimy do pytania Otóż mój szesnastoletni syn zaczyna przejawiać zainteresowanie fotografią. Póki co udowadnia mi, że to zainteresowanie jest autentyczne fotografując moim starym aparatem analogowym ale pomału zaczynamy myśleć o cyfrowym. Chciałbym, żeby na początek był to tani używany aparat (500 PLN max do 1 000 PLN). Mały i lekki tzn. wielkości kompakta. Oczywiście koniecznie z trybami półautomatycznymi i manualnym. Pomyślałem, że może to być jakiś zaawansowany kompakt (Fujifilm X20 / X30) albo sam korpus micro 4/3 zaś ja oddałbym młodemu prawie nie używany przeze mnie obiektyw Lumix G 12-32 mm f/3.5-5.6. Po wstępnej analizie doszedłem do wniosku, że odpowiedni będzie Panasonic Lumix GF1. Niestety młodemu zależy na wizjerze Trochę kwękam na to wymaganie ale w sumie mu się nie dziwię... też nie chciałbym aparatu bez wizjera. Nie mam dobrego rozeznania w systemie a szczególnie w starszych modelach. Podpowiecie coś? Napierać na tego GF1 czy jest jakieś kompromisowe rozwiązanie?

    Z góry dziękuję za pomoc i serdecznie pozdrawiam. Dobrej niedzieli

  2. #2
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar easy_rider
    Dołączył
    Jan 2012
    Mieszka w
    Rybnik
    Posty
    1.193
    Siła reputacji
    106
    Moja galeria
    Skoro ma być z wizjerem - to jakikolwiek OMD załatwia sprawę...

  3. #3
    Myślisz, że znajdę coś rozsądnego z OMD w tych pieniądzach?

  4. #4
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Koriolan
    Dołączył
    Aug 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    4.665
    Siła reputacji
    292
    Moja galeria
    Poszukaj Panasonica z serii G/GX. Nie musi być najnowszy. Jakieś G5?
    Moje zdjęcia: http://forum.olympusclub.pl/showthre...938#post206938
    zabawki: E-M1 + 12-100/f4 + 8-25/f4+100-400/5.6-6.3+ 12/2 + 45/1.8 . Czasem S 23Ultra

  5. #5
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.005
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Za małe pieniądze to kup Pena E-PL5 za psi piniądz kupisz. Całe lata tym fociłem.
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  6. #6
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar szafir51
    Dołączył
    Aug 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.818
    Siła reputacji
    214
    Moja galeria
    Z wizjerem to używany G6 znajdziesz i to z obiektywem. Tylko on nie jest taki mały. Albo GX7. Albo E-M10 w pierwszej wersji. Cokolwiek byś nie kupił to i tak przewyższy znacznie umiejętności szesnastolatka.

  7. #7
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    E-PL5 nie ma wizjera, G5 ma, ale nie jest taki kompaktowy. Na początek zabawy w fotografie w zupełności wystarczy.
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  8. #8
    Awatar Roberto73
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.087
    Siła reputacji
    181
    Moja galeria
    GX7 albo EM10

  9. #9
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.005
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    E-PL5 nie ma wizjera, G5 ma, ale nie jest taki kompaktowy. Na początek zabawy w fotografie w zupełności wystarczy.
    Ma nakładany. Mogę oddać za grosze. No za 3 stówki (897 kosztuje w Cyfrowych)
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  10. #10
    Koledzy, bardzo dziękuję za odzew. Ten G5 mi się podoba ale najważniejsze, że zainteresowanemu także . Jak sprawdziłem wymiary, to nie jest on taki duży. Chyba bryła podobna do lustrzanki sprawia, że wydaje się większy niż na papierze. Obiektyw 12-32 mm będzie wystawał akurat tyle, co grip więc bryła będzie taka akuratna myślę. Nie spodziewałem się także, że w tym budżecie znajdzie się coś, nie dość, że z wizjerem to jeszcze z gibanym wyświetlaczem. GX7 wydaje się równie dobrym, jeżeli nie lepszym wyborem. Zobaczymy, co ciekawego uda się nam znaleźć. Poszukiwania uważam za otwarte Dzięki Panowie jeszcze raz za pomoc.
    Ostatnio edytowane przez ObSztetke ; 19.02.18 o 00:06

Podobne wątki

  1. Aparat dla nastolatka.
    By Tryglaw in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 5.12.15, 11:32
  2. drugi korpus OMD...
    By jagger in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 21.10.14, 22:55
  3. połączenie lampa-korpus
    By pinezka in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 7.07.11, 18:48
  4. e3 / e30 jako korpus reporterski?
    By tatomarcela in forum Korpusy 4/3
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 13.05.10, 23:13
  5. Jaki korpus M42?
    By Czaroz in forum Analogi Olympus i nie tylko
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 9.05.10, 10:21

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.