Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Wężyk spustowy do OMD-EM1 II

  1. #1
    | OlyJedi
    Dołączył
    Mar 2012
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.612
    Siła reputacji
    275
    Moja galeria

    Wężyk spustowy do OMD-EM1 II

    Mam pytanie do kolegów "znających sie na rzeczy". Olympus dla uprzyjemnienia życia swoim konsumentom zmienił gniazdo dla wężyka spustowego i pilotów radiowych w OMD-EM 1 Mark II w stosunku do poprzednika. Był RM-UC1 jest RM-CB 2. Na pierwszy rzut oka różnią sie wyłącznie wtykiem. I pytanie czy tylko.? Czy parametry elektroniki pozostały takie same jak w Mark.-1. Mam dobry i tani pilot radiowy Hahnela (swego czasu HIT Empiku), który działał z poprzednikiem bez najmniejszych problemów. Ma on możliwość wymiany przewodów dla różnych wtyczek . Czy zakup takiego przewodu synchronizacyjnego: https://fripers.pl/p/przewod-synchro...j2-do-olympus/ załatwi sprawę czy należy "zainwestować" w nowe. Nigdzie w opisach, instrukcjach tych dwóch modeli aparatów nie mogę znaleźć specyfikacji tych gniazd. Doświadczalne sprawdzanie może wywołać zawał, zapaść czy inne nieodwracalne dolegliwości u "starego człowieka" .

  2. #2
    | OlyJedi Awatar klikacz
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Warsaw, Poland, Poland
    Posty
    1.278
    Siła reputacji
    133
    Moja galeria
    A inna bateria nie irytuje Cie? Wciąż coś się zmienia, żeby konsumenci wyskakiwali z kasy.
    Nie wiem, czy Ci to pomoże, ale ja mam interwałometr Pixel, którym zmieniając kable synchronizacyjne, mogłam działać zarówno na Olku jak na Fuji

  3. #3
    | OlyJedi
    Dołączył
    Mar 2012
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.612
    Siła reputacji
    275
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez klikacz Zobacz posta
    A inna bateria nie irytuje Cie? Wciąż coś się zmienia, żeby konsumenci wyskakiwali z kasy.
    Nie wiem, czy Ci to pomoże, ale ja mam interwałometr Pixel, którym zmieniając kable synchronizacyjne, mogłam działać zarówno na Olku jak na Fuji
    Inna bateria mnie jeszcze nie irytuje. Za krótki czas i emocje z posiadania II-ki nie opadły zupełnie. Ale juz widziałem zamienniki jedne z możliwością ładowania w ładowarce oryginalnej i inny sprzedawany z ładowarką. Pewnie niedługo z tym nie będzie problemu.
    Co do pilota- wyzwalacza radiowego też nie ma problemu z kupnem za kilkanascie złotych przewodu synchronizacyjnego. I pewnie by załatwił sprawę. Problem w tym, że nikt nie potrafi mi powiedzieć (a wczoraj obdzwoniłem kilku sprzedawców) czy można podłączyć go do II-ki bez ryzyka uszkodzenia czegoś w elektronice. Nigdzie nie znalazłem parametrów wejściowych gniazd w jedynce i dwójce. Czy te parammetry są takie same. Jeżeli nie dostanę odpowiedzi to na razie kupię do MII za 33 zł wężyk spustowy z przewodem.
    Optymistycznie: Zawsze jest jakieś rozwiązanie! W końcu to ma dawać przyjemność a nie przyczynek do stresów! Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez DzejPi ; 15.02.18 o 10:42

  4. #4
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2004
    Posty
    5.023
    Siła reputacji
    147
    Moja galeria
    Masz jeszcze cudowną aplikację OL Share
    W Panasie tez mam takei wejście, zastanawiam się, czy takie same, bo też mi kabelek od EM1 nie pasuje.
    Moje fotografie: www.beluch.pl | Grupa dyskusyjna M43 Polska

  5. #5
    Moderator Awatar FreddieChopin
    Dołączył
    Nov 2017
    Posty
    102
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez DzejPi Zobacz posta
    Optymistycznie: Zawsze jest jakieś rozwiązanie!
    Można też użyć smarkfona i wifi - w programie Olympus Image Share jest opcja zdalnego wyzwalania migawki.

  6. #6
    | OlyJedi
    Dołączył
    Mar 2012
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.612
    Siła reputacji
    275
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez FreddieChopin Zobacz posta
    Można też użyć smarkfona i wifi - w programie Olympus Image Share jest opcja zdalnego wyzwalania migawki.
    Owszem jest nawet mam ją w swoim smartfonie

Podobne wątki

  1. Wężyk spustowy do G3
    By Antares in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 15.03.14, 22:02
  2. E-500 i el. wezyk spustowy
    By JoD in forum Akcesoria systemu 4/3
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 13.12.11, 18:45
  3. Wężyk spustowy
    By krop in forum Akcesoria systemu 4/3
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19.08.10, 16:35
  4. Wężyk spustowy do E-510
    By Rinho in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 31.08.09, 11:39

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.