Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 32 z 32

Wątek: Nowy OM-D EM10 MK2 czy używka OM-D EM5 MK2

  1. #31
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2005
    Mieszka w
    Gdynia
    Posty
    173
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    @wtw: mogę Ci pogonić nówka body EM10 MkII za 1750pln + wysyłka DHL 20pln Gwarancja 24msc realizowana w UK (paczka kilka dyszek) od 17.01.2017.

    Odnośnie modeli (mam i EM10II i EM5II) to co mogę powiedzieć:
    - w EM5 czasami brakuje mi mimo wszystko zmiany punktu AF przez dotyk (strzałeczkami jest zauważalnie wolniej).
    - Osobiście również preferuję sposób uchylania ekranu w EM10II (ekran nie musi wystawać 'z boku' aparatu, a w 99% osobiście potrzebuję uchylania góra/dół).
    - Stabilizacja w obydwu puszkach w moim odczuciu jest na bardzo zbliżonym poziomie (teorytecznie EM5 wyciąga 1EV więcej chyba?).
    - Hires w EM5II fajny bajer, osobiście używam tylko do statycznych zdjęć makro. Jeżeli cokolwiek w kadrze się porusza (np. z powodu wiatru) - powstają artefakty.
    - EM5 fajnie, że uszczelniane (zawsze lepiej to mieć niż nie ).

    Osobiście uważam, że zawsze lepiej kupić słabsze nadal nam odpowiadające body i zaoszczędzony pieniądz wpakować w szkło. Ja em5 dokupiłem potem, bo potrzebowałem drugiego body i stwierdziłem 'po co dwa takie same?'.

    Tak więc stawiam Ciebie przed wyborem: nowe body em10ii na gwarancji 24msc UK za 1750 lub EM5 używka bez gwarancji za 2000

    https://forum.olympusclub.pl/threads...warancja-24msc

  2. #32
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Ostrzeszów
    Posty
    142
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez wyszomir Zobacz posta
    Owszem, to dobra ochrona, ale... kij ma dwa końce. Obrócenie ekranu o z pozycji 'ochronnej' do pozycji umożliwiającej korzystanie z niego wymaga dość intensywnego wyginania przegubu na którym ekranik jest zamocowany. Przez ten przegub przechodzą jakieś kabelki, które wytrzymują zapewne znaczną, ale jednak skończoną liczbę gięć. Jeśli będziemy bardzo często ekranik obracać może się okazać, że kiedyś w końcu te kabelki się okręcą.
    Odniosę się jeszcze tylko do kwestii uchylnego ekranu na ramieniu. Jednak będę bronił tego rozwiązania. Przez 7 lat dosyć intensywnego użytkowania E-30, wachlowania tym ekranem w różne strony działa bez zająknięcia. Tak samo było w jeszcze bardziej zamierzchłych czasach Canona S2IS, którego nie oszczędzałem, potrafił spędzać ze mną np. kilka godzin na mrozie. Nie wiem skąd taki strach przed tym rozwiązaniem Bardzo wygodne i praktyczne.
    OMD-EM5 II + M. ZD 12-40mm f/2,8 und M.ZD 25 f1,8 + HLD8 oraz nadal E-30... ZD14-54, ZD50 Macro, ZD50-200SWD, ZD 9-18, ZD 14-45, EC-14, EC-20, EX-25, Sigma 30mm f/1,4 EX DC HSM, FL-50, 055X PRO B + 322RC

Podobne wątki

  1. Obiektyw m42 do omd em10
    By DamianS82 in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 12.02.24, 22:09
  2. Lampa do OMD EM10 lub EM1
    By jacekzaw in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 6.08.17, 07:56
  3. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 13.07.16, 00:38

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.