Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 32

Wątek: Nowy OM-D EM10 MK2 czy używka OM-D EM5 MK2

  1. #21
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    Co do argumentu o oszczędzaniu energii - ekran można wyłączyć i korzystać z samego wizjera też w em10

  2. #22
    | OlyJedi Awatar wtw
    Dołączył
    Oct 2015
    Mieszka w
    Otwock
    Posty
    394
    Siła reputacji
    71
    Moja galeria
    Bardzo dziękuję za tak silny odzew. Cały już jestem w siniakach o tego bicia się z myślami. Może napiszę do czego potrzebuję Olka. Jego główne zadanie miałoby polegać na fotografowaniu sarenek i innych zwierzątek wałęsających się po polach, ptaszków, samolotów itp. Chciałem do kompletu dokupić używkę Lumixa 100-300 i z tym ekwipunkiem raz na 2-3 tygodnie połazić po polach. Jeśli chodzi o uszczelnienie, to mam Fuji X-T1, który niby jest uszczelniony, ale co z tego jeśli i tak nie mam żadnego uszczelnionego obiektywu. Tele od Fuji dające taki sam ekwiwalent ogniskowej co w M4/3 to wydatek ponad 7,5 k PLN i alternatywy nie ma na chwilę obecną . Olek czy to nowa 10 czy używana 5 nawet z nowym Lumixem 100-300 to i tak dużo mniej niż samo tele Fuji.
    W błocie i wodzie po uszy nie zamierzam się taplać, więc to uszczelnienie mógłbym odpuścić. Pytanie jak jest z tą stabilizacją matrycy i AF, w tych dwóch Olkach, czy ta różnica w stabilizacji o której piszecie jest aż tak zauważalna?
    "Biedny, kto gwiazd nie widzi bez uderzenia w zęby"
    Stanisław Jerzy Lec

  3. #23
    Awatar Roberto73
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.087
    Siła reputacji
    181
    Moja galeria
    Akurat przy takiej parze z panasem 100-300 to nie ma znaczenia , i tak będziesz korzystał ze stabilizacji w obiektywie.

  4. #24
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Ostrzeszów
    Posty
    142
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez grizz Zobacz posta
    Co do argumentu o oszczędzaniu energii - ekran można wyłączyć i korzystać z samego wizjera też w em10
    Kolega pisze, że głównie pstrykanie w terenie. Też to robię, często jakieś chaszcze, las. Jednak uważam, że obrócenie ekranu to najlepsza jego ochrona. Jak się człowiek czasem zapomni to różnie bywa. O dokupieniu grip'a do zestawu z długim szkłem nie wspomnę :P Wszystko zależy jak pewne jest źródło OM-D EM5 markII
    Ostatnio edytowane przez Jamsborg ; 7.02.18 o 00:13
    OMD-EM5 II + M. ZD 12-40mm f/2,8 und M.ZD 25 f1,8 + HLD8 oraz nadal E-30... ZD14-54, ZD50 Macro, ZD50-200SWD, ZD 9-18, ZD 14-45, EC-14, EC-20, EX-25, Sigma 30mm f/1,4 EX DC HSM, FL-50, 055X PRO B + 322RC

  5. #25
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Jamsborg Zobacz posta
    Kolega pisze, że głównie pstrykanie w terenie. Też to robię, często jakieś chaszcze, las. Jednak uważam, że obrócenie ekranu to najlepsza jego ochrona. Jak się człowiek czasem zapomni to różnie bywa. O dokupieniu grip'a do zestawu z długim szkłem nie wspomnę :P Wszystko zależy jak pewne jest źródło OM-D EM5 markII
    Szkło hartowane kosztuje 10zł

    Cytat Zamieszczone przez wtw Zobacz posta
    Bardzo dziękuję za tak silny odzew. Cały już jestem w siniakach o tego bicia się z myślami. Może napiszę do czego potrzebuję Olka. Jego główne zadanie miałoby polegać na fotografowaniu sarenek i innych zwierzątek wałęsających się po polach, ptaszków, samolotów itp. Chciałem do kompletu dokupić używkę Lumixa 100-300 i z tym ekwipunkiem raz na 2-3 tygodnie połazić po polach. Jeśli chodzi o uszczelnienie, to mam Fuji X-T1, który niby jest uszczelniony, ale co z tego jeśli i tak nie mam żadnego uszczelnionego obiektywu. Tele od Fuji dające taki sam ekwiwalent ogniskowej co w M4/3 to wydatek ponad 7,5 k PLN i alternatywy nie ma na chwilę obecną . Olek czy to nowa 10 czy używana 5 nawet z nowym Lumixem 100-300 to i tak dużo mniej niż samo tele Fuji.
    W błocie i wodzie po uszy nie zamierzam się taplać, więc to uszczelnienie mógłbym odpuścić. Pytanie jak jest z tą stabilizacją matrycy i AF, w tych dwóch Olkach, czy ta różnica w stabilizacji o której piszecie jest aż tak zauważalna?
    Ale jak chcesz 100-300 to nie bierz Olka, tylko Panasa - będziesz mial współprace stabilizacji szkla i puchy.

  6. #26
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.793
    Siła reputacji
    377
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Jamsborg Zobacz posta
    Jednak uważam, że obrócenie ekranu to najlepsza jego ochrona.
    Owszem, to dobra ochrona, ale... kij ma dwa końce. Obrócenie ekranu o z pozycji 'ochronnej' do pozycji umożliwiającej korzystanie z niego wymaga dość intensywnego wyginania przegubu na którym ekranik jest zamocowany. Przez ten przegub przechodzą jakieś kabelki, które wytrzymują zapewne znaczną, ale jednak skończoną liczbę gięć. Jeśli będziemy bardzo często ekranik obracać może się okazać, że kiedyś w końcu te kabelki się okręcą.

    Cytat Zamieszczone przez Jamsborg Zobacz posta
    Wszystko zależy jak pewne jest źródło OM-D EM5 markII
    I to jest podstawowa kwestia. Jeżeli aparat nie ma jakichś ukrytych wad technicznych lub prawnych to przy tym przebiegu i cenie zdecydowanie wybrałbym EM5II. Mimo, że niektóre cechy bardziej mi odpowiadają w EM10II EM5II jest obiektywnie oceniając aparatem znacznie lepszym.
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  7. #27
    | OlyJedi Awatar wtw
    Dołączył
    Oct 2015
    Mieszka w
    Otwock
    Posty
    394
    Siła reputacji
    71
    Moja galeria
    Nie znam sprzedawcy. Człowiek prowadzi działalność gospodarczą, handluje na allegro, ma same pozytywne opinie. Czy to jest wystarczająca rekomendacja - nie wiem.
    - Sprzedający daje mi kilkudniową gwarancję na sprawdzenie aparatu.
    - Problem w tym, że na chwilę obecną nie mam żadnego szkła pod system M43.
    - Jeśli aparat jest obarczony jakąś wadą ukrytą, to mogę jej nie wychwycić w ciągu tych kilku dni gwarancji.
    Z drugiej strony
    - Aparat ma mały przebieg.
    - Cena jest dość atrakcyjna.
    - Oszczędzam w stosunku do nowego ponad 2K PLN, patrząc po cenach na Ceneo.
    Kurcze same dylematy.
    "Biedny, kto gwiazd nie widzi bez uderzenia w zęby"
    Stanisław Jerzy Lec

  8. #28
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    Prowadzi DG i nie ma papierów na zakupiony sprzęt. Acha...

  9. #29
    Awatar Roberto73
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.087
    Siła reputacji
    181
    Moja galeria
    Rzuc monetą

  10. #30
    | OlyJedi Awatar wtw
    Dołączył
    Oct 2015
    Mieszka w
    Otwock
    Posty
    394
    Siła reputacji
    71
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez grizz Zobacz posta
    Prowadzi DG i nie ma papierów na zakupiony sprzęt. Acha...
    No właśnie dla mnie to też jest dziwne. Nawet jeśli kupiłby jako osoba prywatna, no to i tak dla gwarancji trzyma się papiery. Dziwi mnie też że np nie ma lampy błyskowej, a ona chyba powinna być w komplecie z body. Chyba jednak odpuszczę. Jak to się mówi - co nagle to po diable.
    "Biedny, kto gwiazd nie widzi bez uderzenia w zęby"
    Stanisław Jerzy Lec

Podobne wątki

  1. Obiektyw m42 do omd em10
    By DamianS82 in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 12.02.24, 22:09
  2. Lampa do OMD EM10 lub EM1
    By jacekzaw in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 6.08.17, 07:56
  3. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 13.07.16, 00:38

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.