Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 32

Wątek: Nowy OM-D EM10 MK2 czy używka OM-D EM5 MK2

  1. #11
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.875
    Siła reputacji
    384
    Moja galeria
    Na pewno za EM-5MKII przemawia lepszy wizjer. Natomiast sposób odchylania ekranu zdecydowanie wolę z EM-10MKII. Kadrów pionowych robię mało, a aby spojrzeć z góry na ekranik muszę go w Em-5MKII obrócić w lewo i dopiero później odchylić w górę. Aparat zawsze noszę na pasku na szyi (przy kadrowaniu bez korzystania z wizjera lekko napięty pasek ułatwia utrzymanie stabilnej pozycji aparatu) i po obróceniu ekranika w bok albo mam pasek nad ekranikiem - wtedy przesłania mi widok - albo muszę go przeciągnąć pod ekranikiem i wtedy musi zwisać luźno nie poprawiając stabilności (nie ryzykowałbym napinania paska przechodzącego pod przegubem ekranika).

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez jkr Zobacz posta
    G80, gx80
    GX-8 też ma stabilizację matrycy, ale trzeba przyznać, ze znacznie mniej skuteczną niż w Olympusach EM-5 czy EM-10II (tej z EM-5II ponoć jeszcze lepszej nie miałem okazji testować).
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  2. #12
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    Gx8 ma 3osiową. G80 i Gx95 - 5 osiową - taką jak w olkach + dodatkowo ma współpracę stabilizacji z puszki ze stabilizacją szkła.

  3. #13
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.015
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Właśnie miałem doradzić M10
    ... co jeden to inaczej - idzie się pochlastać Nazwa:  rotfl.gif
Wyświetleń: 239
Rozmiar:  3,8 KB
    Weź dołóż i kup GX-80. Grizz to kupił i chwali.
    Wracając do M10 II - mam wyskakującą lampę, którą mogę sterować zewnętrzną dużą Metz. No i focus peaking, którym się jaram jak ciotka na weselu. Wszystkie manualne obiektywy są moje. Jeszcze nigdy tak na manualu nie ustawiłem ostrości.
    No i stabilizacja. Popatrz, zrobiłem sobie żyda (ot, temat na topie ) 1/20 s przy 135 mm

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P2030540.jpg
Wyświetleń:	81
Rozmiar:	403,2 KB
ID:	198204
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  4. #14
    Awatar Roberto73
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.094
    Siła reputacji
    181
    Moja galeria
    W gx8 stabilizacja jest bardzo słaba. A jak ktoś chce używać manulanych obiektywów, to lepiej ją wyłączyć.

  5. #15
    | OlyJedi Awatar wtw
    Dołączył
    Oct 2015
    Mieszka w
    Otwock
    Posty
    394
    Siła reputacji
    72
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    Właśnie miałem doradzić M10
    ... co jeden to inaczej - idzie się pochlastać Nazwa:  rotfl.gif
Wyświetleń: 239
Rozmiar:  3,8 KB
    Weź dołóż i kup GX-80. Grizz to kupił i chwali.
    Wracając do M10 II - mam wyskakującą lampę, którą mogę sterować zewnętrzną dużą Metz. No i focus peaking, którym się jaram jak ciotka na weselu. Wszystkie manualne obiektywy są moje. Jeszcze nigdy tak na manualu nie ustawiłem ostrości.
    No i stabilizacja. Popatrz, zrobiłem sobie żyda (ot, temat na topie ) 1/20 s przy 135 mm

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P2030540.jpg
Wyświetleń:	81
Rozmiar:	403,2 KB
ID:	198204
    No ale to M5mk2 nie ma funkcji focus peaking?
    "Biedny, kto gwiazd nie widzi bez uderzenia w zęby"
    Stanisław Jerzy Lec

  6. #16
    Moderator Awatar FreddieChopin
    Dołączył
    Nov 2017
    Posty
    102
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    Ma (;

    Z tego co mi wiadomo, jedną (może i jedyną?) funkcjonalnością którą ma E-M10 II a nie ma E-M5 II jest możliwość zmiany palcem na touchpanelu pola na którym działa AF podczas patrzenia przez wizjer (LCD jest wtedy oczywiście wyłączony). Poza tym więcej bajerów jest w E-M5 (np. tryb Hi-Res).

  7. #17
    | OlyJedi Awatar viruuss
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.320
    Siła reputacji
    230
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez FreddieChopin Zobacz posta
    Ma (;

    Z tego co mi wiadomo, jedną (może i jedyną?) funkcjonalnością którą ma E-M10 II a nie ma E-M5 II jest możliwość zmiany palcem na touchpanelu pola na którym działa AF podczas patrzenia przez wizjer (LCD jest wtedy oczywiście wyłączony). Poza tym więcej bajerów jest w E-M5 (np. tryb Hi-Res).
    nie tylko palcem, nosem też to dobrze działa
    Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły

  8. #18

    Dołączył
    Feb 2018
    Posty
    24
    Siła reputacji
    7
    Moja galeria
    Ja bym zbierał na M5 i kupił nowy. Staram się używanych rzeczy nie kupować, choć nie twierdzę, że są złe
    "Denerwować się to znaczy mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych"

  9. #19
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Ostrzeszów
    Posty
    142
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Też bym wziął E-M5MarkII Przebieg 2000kl, to w zasadzie żaden przebieg, to nawet nie rozgrzewka A za 2tys hmm, chyba uczciwa cena. Właśnie zakupiłem od forumowego kolegi EM10 mkI, z zamiarem zmasakrowania matrycy pod IR , za 2tys. za korpus rozważyłbym taką przeróbkę 5-ki mkII :P Ktoś poruszył temat gibanego ekranu, że woli sposób gibania EM10. Co do tego mam akurat odmienne zdanie. W mojej praktyce E-M5 ekran daje dużo większą elastyczność i nawet nie chodzi o pionowe kadry. Przede wszystkim również oszczędniejsze gospodarowanie energię. Przy ekranie 5-ki można go odwrócić, co raz że go chroni, dwa praca na samym wizjerze bez automatyki przełączającej z wizjera na ekran oszczędza nam akumulator, trzy praca na samym wizjerze, bez częstego przełączania na ekran i jego świecenia, jest w pewnych sytuacjach mniej rzucająca się w oczy
    Tak naprawdę nie wiesz kiedy, gdzie i w jakiej sytuacji takie udogodnieni okaże się nieocenione. Z mojego doświadczenia np. przy pejzażach i wysoko wysuniętym ramieniu statywu (180cm przy moim 055X PRO B) to zbawienie dla wygodnego podglądu Również przy bardzo niskim kadrowaniu. Natomiast uszczelnienia E-M5MarkII dają mi komfort świadomości, że z równie odpowiednim szkłem sprzęt jest bezpieczny. Ponieważ lubię teorię popartą praktyką, przykład z wczorajszego pleneru, kiedy to całkowicie pochłonięty kadrowaniem, zapomniałem nie chuchać na aparat w kilkustopniowym mrozie :P Część głowicy statywu i fragment aparatu zabielił się szronem :P
    Dodam jeszcze, że do takiej wygody można bardzo szybko się przyzwyczaić. Osobiście doceniłem je już w serii "A" Canona Power Shot, S2iS, brakowało mi w E330 choć częściowa uchylność trochę rekompensowała, brakowało całkowicie w E510, ucieszyłem się gdy pojawił się E30 i bardzo ceniłem. Wiedziałem, że jeśli wejdę w OM-D to tylko model uszczelniany i z gibanym ekranem
    M5mk2 ma oczywiście funkcję focus peaking, rzadko używam. Mam MIR-1B do pewnych zadań specjalnych ale akurat wówczas, wolę ostrzyć w wizjerze z genialnym sposobem powiększania obrazu
    Ostatnio edytowane przez Jamsborg ; 6.02.18 o 23:34
    OMD-EM5 II + M. ZD 12-40mm f/2,8 und M.ZD 25 f1,8 + HLD8 oraz nadal E-30... ZD14-54, ZD50 Macro, ZD50-200SWD, ZD 9-18, ZD 14-45, EC-14, EC-20, EX-25, Sigma 30mm f/1,4 EX DC HSM, FL-50, 055X PRO B + 322RC

  10. #20
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    Ale moi drodzy. 2k kłapnięć, korzystna cena i brak papierów...
    Omd10 i spokojna głowa... Ja bym się nie zastanawiał

Podobne wątki

  1. Obiektyw m42 do omd em10
    By DamianS82 in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 12.02.24, 22:09
  2. Lampa do OMD EM10 lub EM1
    By jacekzaw in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 6.08.17, 07:56
  3. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 13.07.16, 00:38

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.