Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: EM-5 II vs EM-1 II spostrzeżenia własne oraz porównania na życzenie

  1. #1

    Dołączył
    Dec 2015
    Mieszka w
    PE RPA
    Posty
    78
    Siła reputacji
    52
    Moja galeria

    EM-5 II vs EM-1 II spostrzeżenia własne oraz porównania na życzenie

    Witajcie,

    Moja przygoda z m43 rozpoczęła się od E-M5 mk2 w 2015/6 roku i trwała do dziś bez zmian. Naturalnie przez te kilka lat doszło pare szkiełek natomiast, nie widziałem póki co realnej potrzeby zmiany body na nowsze. Z 5-tki byłem ogromnie zadowolony choć nie powiem, żebym nie zauważał jej pewnych mniej lub bardziej kłopotliwych ograniczeń. Przypadek i fart trochę sprawił, że w dniu dzisiejszym stałem się posiadaczem drugiego body m43 a mianowicie E-M1 mk2 i jako gadgeciaż z natury nie podarowałbym sobie spędzić wielu godzin a pewnie nawet dni i tygodni na testch i porównaniach.

    Będę się tu skupiał na użytkowej stronie z nastawieniem na ogólnie pojętą fotografię przyrodniczą, która mnie pasjonuje. Zapraszam jednak do dyskusji i pytań, z chęcią przetestuje również aspekty z poza moich zainteresowań, które dla was są ciekawe.

    Zaczynajmy więc od podstaw:

    Mobilność/ wygląd/ wygoda użytkowania:
    - Rozmiar/waga - Dla mnie EM-1 mk2 to chyba max rozmiar w wydaniu spacerowego aparatu. Jest nadal poręczny ale wyraźnie już cieższy niż E-M5 mk2.Bateria wydaje się olbrzymia w porównaniu do młodszego brata i waży odpowiednio więcej, mam nadzieję że jej żywotność będzie tego warta.
    - Uchwyt - na pierwszy uścisk bardzo podobna wyhoda jak u E-M5 mk2 z dodatkowym gripem. Ja osobiście wolę mieć opcję z i bez więc tu preferuję 5-tkę.
    - Przyciski - Huuh dużo ich ale w młodszym bracie było dla mnie już aż za nadto. Na pierwszy strzał podoba mi się na pokrętle trybu C1,C2,C3 - pierwsze co skonfigurowałem po włączeniu.
    - Spasowanie z obiektywami - Piątka lepiej z małymi jeśli chodzi o wygląd i wyważenie, maluchy na jedynce wyglądają dość pokracznie. Natomiast wszelkie mega zoomy, stałki tele i seria PRO aż się prosi na E-M1.

    Użytkowanie:
    BIF/CAF - Pierwsze co mi doskwierało do tej pory w E-M5 i zwalałem to na mój wolny m.zuiko 75-300mm. Jakaż wielka była moja nieświadomość i brak obeznania w temacie. Dziś przez 10 minut zrobiłem więcej dobrych ujęc tym samym obiektywem z jedynką niż wszystkich do kupy od kiedy mam piątkę! I nie chodzi mi o kadry i piękne ujęcia a o prędkość i celność CAF. Szczerze, tego się nawet nie da porówać i jeśli ktoś by pierwszy raz do ręki wziął obydwa body i spróbował BIF stwierdziłby, że piątka do tego poprostu nie nadaje... E-M1 mk2 to 90% trafionych dziś strzałów mew i gołębi z czego te 10% to moje błędy. W E-M5 mk2 statystyki trafień nie przekraczły 30%. Przy priorytecie spustu na ostrość w czasie gdy piatka wystrzela 3 razy jedynka strzela 10-15-20 razy ... sam nawet nie wiem bo tak szybko napiernicza Jestem obecnie w szoku... !!!

    Tyle na dziś, fotki wstawie jutro.
    Ostatnio edytowane przez Blacklude ; 2.02.18 o 22:41

  2. #2
    | OlyJedi Awatar klikacz
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Warsaw, Poland, Poland
    Posty
    1.278
    Siła reputacji
    133
    Moja galeria
    A jak Ci się podoba matryca? Bo ta w piątce to cud miód

  3. #3
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.003
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Też będę Cię prosił o porównanie matryc na wyższym ISO. Nie wysokim, bez przesady, ale tak 3200 - 5000. Jaskiń ci u mnie... tfu na Słowacji dostatek
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  4. #4

    Dołączył
    Dec 2015
    Mieszka w
    PE RPA
    Posty
    78
    Siła reputacji
    52
    Moja galeria
    Nie ma sprawy, jutro ma być bezchmurnie będzie wiec okazja przetestować ISO i przy okazji pokazać wam drogę mleczną z połódniowej półkuli ,)

  5. #5
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2004
    Posty
    5.023
    Siła reputacji
    147
    Moja galeria
    Kiedy będziesz w PL? Pisaleś, że w lutym?
    Moje fotografie: www.beluch.pl | Grupa dyskusyjna M43 Polska

  6. #6

    Dołączył
    Dec 2015
    Mieszka w
    PE RPA
    Posty
    78
    Siła reputacji
    52
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez luc4s Zobacz posta
    Kiedy będziesz w PL? Pisaleś, że w lutym?
    Plan jest nadal ale termin jeszcze nie potwierdzony. Nie wykluczone, że się przesunie na Marzec.

    Wracając do wątku poniżej seria 10 strzałów z wczorajszej zabawy na gorąco. Było dość mało światła i dość skomplikowy zmieniający się dynamicznie kadr (ocean , skały, trwa i kamienie) wszystko bezbłędnie trafione. Najdłuższa seria 31 klatek z czego 25 trafionych, 4 nietrafione moje błędy - nie utrzymałem w centrum kadru, 2 nietrafione bez błędu w centrum kadru. Poskładam więcej i wrzuce porzy następnej okazji.


    Dodam jeszcze jedno z tej serii wybrane po delikatnym kadrowaniu i w wiekszym rozmiarze.
    Ostatnio edytowane przez Blacklude ; 3.02.18 o 12:13

  7. #7
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2004
    Posty
    5.023
    Siła reputacji
    147
    Moja galeria
    Robi wrażenie. Ja dzisiaj testowałem CAF z G9. Tak dobrze to nie jest, ale testowałem z 40-150 Olka, czyli bez DfD. Jak zakupię 100-400, to mam nadzieję, że będzie lepiej.
    Moje fotografie: www.beluch.pl | Grupa dyskusyjna M43 Polska

Podobne wątki

  1. OM-D E-M1 - bezpośrednie porównania obiektywów
    By WUJEK MARO in forum Obiektywy micro 4/3
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 30.12.13, 22:18
  2. Własne www
    By lessie in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 20.05.09, 18:33
  3. Sporo sprzętu do porównania
    By macpawel in forum E-System
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18.03.06, 15:56
  4. Kr4nkEd prezentuje - niepozowane spostrzezenia
    By Kr4nkEd in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 2.11.04, 00:37

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.