Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20

Wątek: Na co zwrócić uwagę kupując używany EM5MK2

  1. #11
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.234
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez wtw Zobacz posta
    Dzięki, już napisałem.
    tu znajdziesz dostęp do menu serwisowego: https://forum.olympusclub.pl/threads...je-og%C3%B3lne
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  2. #12
    | OlyJedi Awatar Jack
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Błonie
    Posty
    2.461
    Siła reputacji
    129
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez wtw Zobacz posta
    Sprzedający napisał mi że używał aparatu - jak to określił - do fotografii produktowej pod allegro. Jedyny minus tego interesu to fakt, że nie posiada dowodu zakupu. Aparat był kupiony w kwietniu 2016 i podobno jest na przedłużonej 3 letniej gwarancji, czyli do 04.2019. Aparat jest zarejestrowany na stronie Olympusa. Pytanie czy w przypadku braku dowodu zakupu, taka rejestracja i umowa kupna sprzedaży, wystarczy do realizacji ewentualnej naprawy gwarancyjnej?
    Odpowiadam z małym opóźnieniem, ponieważ wolałem się upewnić. Samo zarejestrowanie sprzętu w serwisie MyOlympus nie jest wystarczającą podstawą do uznania naprawy gwarancyjnej. W tym celu niezbędny jest dokument materialny potwierdzający rozpoczęcie okresu gwarancyjnego, np. poprawnie wypełniona karta gwarancyjna i/albo dowód zakupu/nabycia (paragon, faktura, protokół przekazania nagrody w konkursie). Przy sprzedaży dotychczasowy właściciel sprzętu może skasować wpis w MyOlympus, a nabywca może zakupiony sprzęt zarejestrować na siebie. Zatem w sytuacji nabywania sprzętu bez dokumentów należy liczyć się z brakiem naprawy gwarancyjnej.

  3. #13
    | OlyJedi Awatar wtw
    Dołączył
    Oct 2015
    Mieszka w
    Otwock
    Posty
    394
    Siła reputacji
    71
    Moja galeria
    Dziękuje za informację. Tak jeszcze tylko dopytam. Jak rozumiem sprzęt na My Olympus rejestruje się między innymi na podstawie nr seryjnego. Czy jeśli pierwszy właściciel usunie wpis z rejestracją, to znaczy że kompletnie ślad po danym sprzęcie ginie? Olympus wtedy nie ma wiedzy na temat danego nr seryjnego, gwarancji jaką jest objęty itp.?
    "Biedny, kto gwiazd nie widzi bez uderzenia w zęby"
    Stanisław Jerzy Lec

  4. #14
    | OlyJedi Awatar Jack
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Błonie
    Posty
    2.461
    Siła reputacji
    129
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez wtw Zobacz posta
    Dziękuje za informację. Tak jeszcze tylko dopytam. Jak rozumiem sprzęt na My Olympus rejestruje się między innymi na podstawie nr seryjnego. Czy jeśli pierwszy właściciel usunie wpis z rejestracją, to znaczy że kompletnie ślad po danym sprzęcie ginie? Olympus wtedy nie ma wiedzy na temat danego nr seryjnego, gwarancji jaką jest objęty itp.?
    To nie chodzi o ślad w MyOlympus. Zarejestrowanie w nim aparatu nie daje "z automatu" uprawnień gwarancyjnych ogólnych - udzielanych na podstawie dowodu zakupu. Rejestracja sprzętu następuje wyłącznie na podstawie deklaracji użytkownika i nie ma żadnej weryfikacji zakupu, a więc można wpisać do tabelki wszystko, co się zechce Zatem rejestracja w MyOlympus jest istotna dla wydłużenia gwarancji, jednak wpierw aparat musi posiadać tą podstawową dwuletnią gwarancję handlową. Zatem jeśli nie ma dokumentu potwierdzającego rozpoczęcie okresu gwarancyjnego (paragon, karta gwarancyjna i inne, jak pisałem), to okres gwarancyjny nie rozpoczął się. Chodzi cały czas o potwierdzenie rozpoczęcia się okresu gwarancyjnego.

  5. #15
    | OlyJedi Awatar wtw
    Dołączył
    Oct 2015
    Mieszka w
    Otwock
    Posty
    394
    Siła reputacji
    71
    Moja galeria
    Przepraszam, że tak drążę ten temat, ale właśnie w tym przypadku gwarancja była wydłużona o dodatkowe 6 miesięcy i jest to odnotowane na stronie My Olympus, przynajmniej tak wynika z informacji i screen jakie otrzymałem od sprzedającego. Dlatego jestem taki dociekliwy, ponieważ to co od Was przeczytam pomoże mi podjąć decyzję, a chcę mieć też pewność, że próbowałem zasięgnąć informacji ze wszystkich mi dostępnych źródeł .
    Pozdrawiam i dziękuję za poświęcony mi czas.
    "Biedny, kto gwiazd nie widzi bez uderzenia w zęby"
    Stanisław Jerzy Lec

  6. #16
    Zwycięzca popRAWki Awatar ogc13
    Dołączył
    May 2017
    Mieszka w
    Wieliczka
    Posty
    952
    Siła reputacji
    132
    Moja galeria
    Ciekawe czy w przypadku wykorzystania cashback'u nie rejestrują sobie tych informacji w bazie.
    Z tego co kojarzę to do weryfikacji cashback potrzebują skanu faktury zakupu i numerów seryjnych - czyli byłaby informacja o rozpoczęciu okresu gwarancyjnego.

  7. #17
    | OlyJedi Awatar Jack
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Błonie
    Posty
    2.461
    Siła reputacji
    129
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez wtw Zobacz posta
    Przepraszam, że tak drążę ten temat, ale właśnie w tym przypadku gwarancja była wydłużona o dodatkowe 6 miesięcy i jest to odnotowane na stronie My Olympus, przynajmniej tak wynika z informacji i screen jakie otrzymałem od sprzedającego. Dlatego jestem taki dociekliwy, ponieważ to co od Was przeczytam pomoże mi podjąć decyzję, a chcę mieć też pewność, że próbowałem zasięgnąć informacji ze wszystkich mi dostępnych źródeł .
    Pozdrawiam i dziękuję za poświęcony mi czas.
    Właśnie zatoczyliśmy koło Sześć miesięcy gwarancji zostało dodane na podstawie deklaracji użytkownika nie popartej dokumentem zakupu. Zatem dla serwisu te 6 miesięcy dodatkowej gwarancji będzie obowiązywać, jeśli przedstawisz dokument (paragon, karta gwarancyjna, protokół przekazania nagrody rzeczowej, itp.), na podstawie którego serwis będzie wiedział od kiedy jest liczony zasadniczy dwuletni okres gwarancyjny.
    Cytat Zamieszczone przez ogc13 Zobacz posta
    Ciekawe czy w przypadku wykorzystania cashback'u nie rejestrują sobie tych informacji w bazie. Z tego co kojarzę to do weryfikacji cashback potrzebują skanu faktury zakupu i numerów seryjnych - czyli byłaby informacja o rozpoczęciu okresu gwarancyjnego.
    Nie ma takiej informacji. Promocjami zarządza firma marketingowa, z którą serwis nie ma żadnego punktu stycznego. Zatem chcąc skorzystać z ewentualnej ochrony gwarancyjnej przy kupnie z drugiej ręki, należy zadbać o posiadanie któregoś z dokumentów. Ewentualnie, co już pisałem, kupując sprzęt bez papierów, należny liczyć się z ewentualnością naprawy odpłatnej, o ile taka by nastąpiła (oby nigdy ).

  8. #18
    | OlyJedi Awatar wtw
    Dołączył
    Oct 2015
    Mieszka w
    Otwock
    Posty
    394
    Siła reputacji
    71
    Moja galeria
    No to chyba wszystko jasne.
    "Biedny, kto gwiazd nie widzi bez uderzenia w zęby"
    Stanisław Jerzy Lec

  9. #19
    | OlyJedi Awatar Jack
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Błonie
    Posty
    2.461
    Siła reputacji
    129
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez wtw Zobacz posta
    No to chyba wszystko jasne.
    Wybacz

  10. #20
    | OlyJedi Awatar wtw
    Dołączył
    Oct 2015
    Mieszka w
    Otwock
    Posty
    394
    Siła reputacji
    71
    Moja galeria
    Nie no, przecież to nie Twoja wina
    "Biedny, kto gwiazd nie widzi bez uderzenia w zęby"
    Stanisław Jerzy Lec

Podobne wątki

  1. OM-D E-M1 używany
    By jotka23 in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 2.05.17, 18:32
  2. 12-60 - na co zwrócić uwagę przy kupnie?
    By rah in forum Obiektywy 4/3
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 15.11.10, 00:40
  3. Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 27.08.10, 19:37
  4. C-765 na co zwrócić uwagę przy zakupie?
    By rademenez in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 28.09.04, 13:38

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.