Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 75

Wątek: Zestaw dla amatora (zwierzęta)

  1. #11

    Dołączył
    Feb 2018
    Posty
    24
    Siła reputacji
    7
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez grizz Zobacz posta
    Mamy na myśli olka/panasa nie nikona.

    Przycz czym tc to tylko do szkieł 2,8 od biedy 4.
    Aha A czemu nie Nikona ? Można wiedzieć ? To nie forum dla niego ?

  2. #12
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    Bo nikon jest do systemu nikona… nie będzie działał z m43

  3. #13

    Dołączył
    Dec 2015
    Mieszka w
    PE RPA
    Posty
    78
    Siła reputacji
    52
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez cudak Zobacz posta
    Wiem, że wszystkiego nie można mieć i muszę znaleźć złoty środek jak dla mnie Myślałem o tym M.Zuiko 75-300 f4.8-6.7 II ale mówicie, że za ciemny :/
    Ależ kto mówi, że nie można właśnie można! Wystarczy kupic cały plecak szkieł

    Mi osobiście w 75-300 światła nie brakuje ale fakt, u nas raczej narzeka sie na brak deszczu a nie brak słońca

  4. #14
    Awatar Roberto73
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.087
    Siła reputacji
    181
    Moja galeria
    U panie , do lasu to większość to będzie ciemnica, no chyba że to las subtropikalny . Jak już się upierasz przy micro , i budżet jak piszesz , to obstawiałbym E-M5II albo panasa G80 . Co do szkieł to rozmachu w tej kwocie nie ma, albo Oly 75-300 II , albo Panas 100-300 . No i tyle , będziesz dysponował kasą dwukrotnie większą , to można myśleć o Oly 300 pro (używka) piękne szkło , albo panas 100-400 , jest dobry , ale to nie stałka, nie ta klasa. Trzeba pamiętać , że w micro z dużym ISO nie poszalejesz , tak więc skupić się trzeba na świetnej stabilizacji , zarówno wtedy korpus (pięcioosiowa), jak i obiektyw. No i praktyka , pewna ręka , końcowa obróbka.
    Ostatnio edytowane przez Roberto73 ; 1.02.18 o 19:05

  5. #15
    | OlyJedi Awatar piasbog
    Dołączył
    May 2009
    Mieszka w
    Łomża
    Posty
    944
    Siła reputacji
    184
    Moja galeria
    Ja na początek zdecydowanie polecam Ci EM-5 II z panasem 100-300 II. Zestaw w całości uszczelniony, stabilizacja w body i w szkle, akceptowalne światło.
    Co do lustrzanek, kilka lat chodziłem z 50D i Lką 100-400. Był to niezły zestaw, ale ciężki. Kiedyś zrobiłem porównanie tego zestawu z m43, przeczytaj pooglądaj i sam podejmij decyzje.

    https://forum.olympusclub.pl/threads...MicroFotoŁowy
    XZ-1, OM-1, 12-40, 100-400

  6. #16
    Moderator Awatar FreddieChopin
    Dołączył
    Nov 2017
    Posty
    102
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez piasbog Zobacz posta
    Ja na początek zdecydowanie polecam Ci EM-5 II z panasem 100-300 II. Zestaw w całości uszczelniony, stabilizacja w body i w szkle, akceptowalne światło.
    No ale przecież z EM-5 II (w sumie to z żadnym Olympusem chyba) stabilizacja w obiektywie Panasonica nie będzie działać, tak więc jej obecność lub brak są w takim zestawie zupełnie bez znaczenia.

  7. #17

    Dołączył
    Feb 2018
    Posty
    24
    Siła reputacji
    7
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez grizz Zobacz posta
    Bo nikon jest do systemu nikona… nie będzie działał z m43
    Aha

    Cytat Zamieszczone przez Blacklude Zobacz posta
    Ależ kto mówi, że nie można właśnie można! Wystarczy kupic cały plecak szkieł

    Mi osobiście w 75-300 światła nie brakuje ale fakt, u nas raczej narzeka sie na brak deszczu a nie brak słońca
    Faktycznie A to Ty gdzie te zdjęcia robisz ?

    Cytat Zamieszczone przez Roberto73 Zobacz posta
    U panie , do lasu to większość to będzie ciemnica, no chyba że to las subtropikalny . Jak już się upierasz przy micro , i budżet jak piszesz , to obstawiałbym E-M5II albo panasa G80 . Co do szkieł to rozmachu w tej kwocie nie ma, albo Oly 75-300 II , albo Panas 100-300 . No i tyle , będziesz dysponował kasą dwukrotnie większą , to można myśleć o Oly 300 pro (używka) piękne szkło , albo panas 100-400 , jest dobry , ale to nie stałka, nie ta klasa. Trzeba pamiętać , że w micro z dużym ISO nie poszalejesz , tak więc skupić się trzeba na świetnej stabilizacji , zarówno wtedy korpus (pięcioosiowa), jak i obiektyw. No i praktyka , pewna ręka , końcowa obróbka.
    Cytat Zamieszczone przez piasbog Zobacz posta
    Ja na początek zdecydowanie polecam Ci EM-5 II z panasem 100-300 II. Zestaw w całości uszczelniony, stabilizacja w body i w szkle, akceptowalne światło.
    Co do lustrzanek, kilka lat chodziłem z 50D i Lką 100-400. Był to niezły zestaw, ale ciężki. Kiedyś zrobiłem porównanie tego zestawu z m43, przeczytaj pooglądaj i sam podejmij decyzje.

    https://forum.olympusclub.pl/threads...MicroFotoŁowy
    No jest tego trochę kurczę ciężko Ehh.....

    Cytat Zamieszczone przez FreddieChopin Zobacz posta
    No ale przecież z EM-5 II (w sumie to z żadnym Olympusem chyba) stabilizacja w obiektywie Panasonica nie będzie działać, tak więc jej obecność lub brak są w takim zestawie zupełnie bez znaczenia.
    To prawda ?

    Chyba będę musiał rozbić skarbonkę i kupić coś profesjonalnego Staram się byś zawodowcem w tym co mnie interesuje, itp. itd. Więc istnieje możliwość wydania większej ilości pieniędzy Co w takim razie proponujecie patrząc już na profesjonalny sprzęt ?

    P.S. Wiem, że powinienem szukać półśrodków, ale ja naprawdę bardzo szybko się uczę, tym bardziej czegoś co mnie mocno kręci Dlaczego bym nie miał kupić profesjonalnego sprzętu, zestawu dla początkującego ? Myślę, że po jakimś czasie będę umiał w pełni wykorzystać potencjał sprzętu. Największy nacisk na zdjęcia dzikiej dużej płochliwej zwierzyny i ptaki To tak na marginesie

  8. #18
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar easy_rider
    Dołączył
    Jan 2012
    Mieszka w
    Rybnik
    Posty
    1.193
    Siła reputacji
    106
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez FreddieChopin Zobacz posta
    No ale przecież z EM-5 II (w sumie to z żadnym Olympusem chyba) stabilizacja w obiektywie Panasonica nie będzie działać...
    Sam żeś to wymyślił?
    Całe szczęście że moje obiektywy o tym nie wiedzą...

  9. #19
    Awatar Roberto73
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.087
    Siła reputacji
    181
    Moja galeria
    No to zaszalej i E-M1 II + Oly 300mm 4 pro , będziesz mógł robić fotki z ręki z czasem 1/50s . To jeśli mówimy o sprzęcie micro , bo w końcu na tym forum pytasz. Ale ścieżek innych jest sporo uuuuu sporo

  10. #20

    Dołączył
    Feb 2018
    Posty
    24
    Siła reputacji
    7
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Roberto73 Zobacz posta
    No to zaszalej i E-M1 II + Oly 300mm 4 pro , będziesz mógł robić fotki z ręki z czasem 1/50s . To jeśli mówimy o sprzęcie micro , bo w końcu na tym forum pytasz. Ale ścieżek innych jest sporo uuuuu sporo
    No właśnie chciałbym coś profesjonalnego w systemie m3/4. Może tedy pójdę ? Oczywiście wiem, że istnieje profesjonalny sprzęt za o wiele grubszą kasę, ale to inna bajka

    Może właśnie to będzie mój złoty środek

Podobne wątki

  1. Statyw dla amatora
    By Belezo in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 28.10.10, 21:34
  2. Studio dla amatora
    By bdk in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 25.01.09, 22:38
  3. E-300 czy E-500 na start dla amatora
    By apa-sf in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 7.06.07, 12:57
  4. Dla amatora fotoreportera
    By makintosz in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 30.05.07, 23:12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.