Strona 9 z 13 PierwszyPierwszy ... 7891011 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 130

Wątek: Tymczasem w Afryce

  1. #81
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Krakman
    Dołączył
    Mar 2010
    Mieszka w
    Polana Żywiecka
    Posty
    6.627
    Siła reputacji
    293
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez henry1 Zobacz posta
    Te w B/W można do wątku Helmuta wrzucić w celu podkolorowania.

    No, jestem za
    Dzień bez uśmiechu - dzień stracony!
    Wszystkim smętnym, nie mającym poczucia humoru, tudzież agresywnie reagującym na nasze wspaniałe i pogodne wpisy, zwane dalej oftopami - MÓWIĘ STANOWCZE NIE ! KRAKMAN - Uczestnik i Użytkownik czego się da..., nawet TWA


  2. #82

    Dołączył
    Dec 2015
    Mieszka w
    PE RPA
    Posty
    78
    Siła reputacji
    52
    Moja galeria
    Ehhh nie odpuszczą... Dobra dobra zanim mi zaczniecie fotki kolorować to wrzucam na szybko Meduzy z Oceanarium w Kapsztadzie.

    54 Na żółto-czerwono

    55 Na fioletowo-niebiesko

    56 Na pomarańczowo-zielono

  3. #83
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.864
    Siła reputacji
    384
    Moja galeria
    Najbardziej do mnie przemawia fioletowo-niebieska. Na drugim miejscu pomarańczowo-zielona, na żółto czerwonej przeszkadzają mi przepalenia.
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  4. #84

    Dołączył
    Dec 2015
    Mieszka w
    PE RPA
    Posty
    78
    Siła reputacji
    52
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez wyszomir Zobacz posta
    Najbardziej do mnie przemawia fioletowo-niebieska. Na drugim miejscu pomarańczowo-zielona, na żółto czerwonej przeszkadzają mi przepalenia.
    Serdeczne dzięki za komentarz.

    Mimo że wszystkie własne i powinienem darzyć je równą sympatią to mnie najbardziej jednak urzekła pomarańczowo-zieloną. Co do przepaleń na żółto-czerwonej to faktycznie można by je w PP spróbować wygasić... wrzuciłem trochę niechlujnie jedynie po przycięciu.

  5. #85
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Krakman
    Dołączył
    Mar 2010
    Mieszka w
    Polana Żywiecka
    Posty
    6.627
    Siła reputacji
    293
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Blacklude Zobacz posta
    Serdeczne dzięki za komentarz.

    wrzuciłem trochę niechlujnie jedynie po przycięciu.
    OK, wybaczamy bo fajne kolory...
    Dzień bez uśmiechu - dzień stracony!
    Wszystkim smętnym, nie mającym poczucia humoru, tudzież agresywnie reagującym na nasze wspaniałe i pogodne wpisy, zwane dalej oftopami - MÓWIĘ STANOWCZE NIE ! KRAKMAN - Uczestnik i Użytkownik czego się da..., nawet TWA


  6. #86

    Dołączył
    Dec 2015
    Mieszka w
    PE RPA
    Posty
    78
    Siła reputacji
    52
    Moja galeria
    Cześć, po dłuższej przerwie podrzucam kolejną porcję fotek!

    Już trzeci rok z rzędu udało nam się na żywo dopingować sportowców na IRONMAN African Championships (na pełnym dystansie) w Nelson Mandela Bay RPA. Jest to absolutnie rewelacyjne wydażenie, przyciągające zawodników oraz kibiców z każdego konynentu a odbywa się na jednej z bardziej spektakularnych tras w tej serii zawodów na świecie.

    W zeszłym roku odwiedził nas znajomy z kraju i startował w tych właśnie zawodach po raz pierwszy i wtedy naocznie dotarło do mnie jaki to nadludzki, godny podziwu wysiłek. Stąd też mój fotograficzny entuzjazm w tym roku a że pogoda dopisała i lekkie ułatwienie z uwagi na to, że trasa etapu rowerowego przebiegała dosłownie pod nadzymi oknami to chwyciłem za Em1mk2 + 40-150 f4-5,6 i oto rezultat... Ja jestem zadowolony, ale ocencie sami i czekam na uwagi / wskazówki bo to dla mnie nowy rodzaj fotografii.

    Zapełniłem karte 64gb, a to tylko kilka sztuk nawet nie do końca przesortowanych, zgranych przez Ol.Share na telefon w slabszej jakości plus delikatnie podkadrowanych bez kolorowania. Może w kolejnej wrzucie, dam coś bardziej finalnego z pp.

    58. Morderczy podjazd!


    59. Ben Hoffman - 2019 PRO man category winner


    60. Lucy Charles-Barclay - 2019 PRO woman category winner


    61.


    62.


    63.


    64.


    65.


    66.


    67.


    68.


    69.


    70.


    71.


    72.
    Ostatnio edytowane przez Blacklude ; 8.04.19 o 17:44

  7. #87
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar Ola_Olga
    Dołączył
    Sep 2011
    Mieszka w
    Trójmiasto
    Posty
    2.889
    Siła reputacji
    297
    Moja galeria
    Może warto (było) zastosować technikę panoramowania, żeby bardziej podkreślić dynamikę ruchu przejeżdżających sportowców.
    W pięknym miejscu mieszkasz (przynajmniej póki co).
    Mądrzy ciągle się uczą, głupcy wszystko umieją (Apolinary Despinoix).

  8. #88

    Dołączył
    Dec 2015
    Mieszka w
    PE RPA
    Posty
    78
    Siła reputacji
    52
    Moja galeria
    Dziekuje za komentarz! Fakt piękne miejsce.

    Rozumiem, że chodzi o technikę gdzie staramy się podążać za ruchem poruszającego się obiektu utrzymując jednakową prędkość ruchu obiektywu względem poruszającego się obiektu i nie przerywając ruchu naciskamy spust migawki? Tak właśnie starałem się czynić ale może migawka 1/500 zbyt szybka? Robiłem na trybie CAF z elektroniczną migawką w trybie seryjnym L pracując też zoomem w trakcie panoramowania bo byłem dość blisko drogi. Spróbowałem kilka razy z migawką 1/160 i 1/250 Ale wstępnie stwierdziłem że %ostrych ujęć się znacznie zmniejsza... Może to kwestia wprawy?

    Tak czy inaczej są jakieś zalecane szybkości migawki do takich celów?
    Ostatnio edytowane przez Blacklude ; 8.04.19 o 19:13

  9. #89
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.015
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Z tej serii 71 super
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  10. #90
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar Ola_Olga
    Dołączył
    Sep 2011
    Mieszka w
    Trójmiasto
    Posty
    2.889
    Siła reputacji
    297
    Moja galeria
    W internecie znajdziesz sporo poradników dot. panningu, przypuszczam, że jesteś anglojęzyczny, więc zakres jeszcze większy. Ale niezależnie od tego co przeczytasz - dobry efekt końcowy to na pewno kwestia wprawy Good luck!
    Mądrzy ciągle się uczą, głupcy wszystko umieją (Apolinary Despinoix).

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.