Strona 1 z 13 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 130

Wątek: Tymczasem w Afryce

  1. #1

    Dołączył
    Dec 2015
    Mieszka w
    PE RPA
    Posty
    78
    Siła reputacji
    52
    Moja galeria

    Tymczasem w Afryce

    Witajcie,

    W tym wątku chciałbym podzielić się z wami odrobiną naszej przygody z RPA, zamieszczając zdjęcia o tematyce wszelakiej z otaczającej nas na codzień rzeczywistości.

    Jako absolutny amator i samouk fotografii, temat zakładam dość nieśmiało acz z rozmysłem licząc na to, że znajdą się dobre dusze na tym forum, które pomogą wycisnąć jeszcze więcej ze świetnego narzędzia w moich rękach jakim jest OMD E-M5 II...

    1. Beachview
    d-8261851 by Marcin Klimczak, on Flickr

    2. Kapsztad Pingwiny
    d-1290872 by Marcin Klimczak, on Flickr

    3. Koczkodan
    PC280640 by Marcin Klimczak, on Flickr

    4. Stado bawołów
    d-1030154 by Marcin Klimczak, on Flickr

    5. Nosorożec czarny
    d-1030280 by Marcin Klimczak, on Flickr
    Ostatnio edytowane przez Blacklude ; 5.01.18 o 22:38

  2. #2
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.786
    Siła reputacji
    377
    Moja galeria
    Zdjęcia całkiem przyjemne, tylko... dlaczego na polskojęzycznym forum podpisy po angielsku? Rozumiem, że mogłeś nie wiedzieć, jak się ta małpka po polsku nazywa, ale pingwiny, bawoły i nosorożca chyba znasz?
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  3. #3
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Zdjęcia się podobają, liczę na kontynuację
    Jedna uwaga tylko, wygodniej by się oglądało gdyby były zamieszczone na hostingu forumowym.
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  4. #4

    Dołączył
    Dec 2015
    Mieszka w
    PE RPA
    Posty
    78
    Siła reputacji
    52
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez wyszomir Zobacz posta
    dlaczego na polskojęzycznym forum podpisy po angielsku?
    Słuszna uwaga, poprawione.

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    Zdjęcia się podobają, liczę na kontynuację
    Jedna uwaga tylko, wygodniej by się oglądało gdyby były zamieszczone na hostingu forumowym.
    Fotek jest cała masa więc jeśli się podoba i jest zainteresowanie to będę uzupełniał

    Co do hostingu forumowego, to nie próbowałem więc muszę wpierw ogarnąć co i jak... A z ciekawości, jaka jest przewaga i zaleta takiego rozwiązania dla przeglądającego względem flickr?

  5. #5
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Blacklude Zobacz posta
    ... A z ciekawości, jaka jest przewaga i zaleta takiego rozwiązania dla przeglądającego względem flickr?
    Ano użytkownicy forum nie za bardzo lubią jak po kliknięciu na zdjęcie otwiera się nowa karta w przeglądarce i tam również trzeba klikać aby powiększyć zdjęcie (później trzeba kartę zamknąć, znów klik). Druga sprawa to pewność, że zdjęcia po jakimś dłuższym czasie nie zginą i zostaną tylko same komentarze do nich. Tak bywa niestety. Nawet po latach jak ktoś zajrzy do tego wątku zdjęcia będą, chyba że forum przestanie istnieć...
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 5.01.18 o 23:09
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  6. #6
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2004
    Posty
    5.023
    Siła reputacji
    147
    Moja galeria
    Dawaj linki do flicka, ale bezpośrednio do zdjęcia, a nie strony. Ja tak robię. Przykład:


    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Mozesz dać tutaj też link w lepszej rozdz. Przeglądarka dopasuje :

    Moje fotografie: www.beluch.pl | Grupa dyskusyjna M43 Polska

  7. #7
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Krakman
    Dołączył
    Mar 2010
    Mieszka w
    Polana Żywiecka
    Posty
    6.627
    Siła reputacji
    293
    Moja galeria
    Ciekawe.... Co dalej?
    Dzień bez uśmiechu - dzień stracony!
    Wszystkim smętnym, nie mającym poczucia humoru, tudzież agresywnie reagującym na nasze wspaniałe i pogodne wpisy, zwane dalej oftopami - MÓWIĘ STANOWCZE NIE ! KRAKMAN - Uczestnik i Użytkownik czego się da..., nawet TWA


  8. #8

    Dołączył
    Dec 2015
    Mieszka w
    PE RPA
    Posty
    78
    Siła reputacji
    52
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez luc4s Zobacz posta
    Dawaj linki do flicka, ale bezpośrednio do zdjęcia, a nie strony. Ja tak robię. Przykład:

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Mozesz dać tutaj też link w lepszej rozdz. Przeglądarka dopasuje :
    Ok, a jak to zrobić? "insert image" -> "from URL" i tam link po otwarciu foto w flickr?

  9. #9
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2004
    Posty
    5.023
    Siła reputacji
    147
    Moja galeria
    Dokładnie. Tylko odznacz, żeby nie kopiował na forumowy serwer, a ładował bezpośrednio. Link do zdjęcia flicka bierzesz z https://www.flickr.com/photos/158322...899801/sizes/l poprzez Skopiuj link do zdjęcia.

    A co robisz w RPA? Byłem w Namibii, marzy mi się RPA, może na jesień się by udało.
    Moje fotografie: www.beluch.pl | Grupa dyskusyjna M43 Polska

  10. #10

    Dołączył
    Dec 2015
    Mieszka w
    PE RPA
    Posty
    78
    Siła reputacji
    52
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez luc4s Zobacz posta
    Dokładnie. Tylko odznacz, żeby nie kopiował na forumowy serwer, a ładował bezpośrednio. Link do zdjęcia flicka bierzesz z https://www.flickr.com/photos/158322...899801/sizes/l poprzez Skopiuj link do zdjęcia.

    A co robisz w RPA? Byłem w Namibii, marzy mi się RPA, może na jesień się by udało.
    Ok jasne, dzięki za podpowiedź. Jeszcze tylko w temacie wyboru "size" dla photo URL we Flickr, jaki wybierać najlepiej? -> rozumiem, że dla jakości najlepiej "original", ale czy forum idopasuje do właściwego dla wyświetlania?

    W RPA mieszkam od ponad roku, Port Elizabeth/ Beachview (fotka nr "1"), a wakacyjnie marzy mi się Namibia ale brakuje czasu . Na wizytę w RPA polecam listopad najwcześniej ze względu na pogodę...

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Krakman Zobacz posta
    Ciekawe.... Co dalej?
    Dalej spanie, ale wrzuce coś jeszcze dziś do wątku o samolotach z hangaru naszego obecnego sąsiada

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.