Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 24

Wątek: Zestaw dla amatorki.

  1. #11

    Dołączył
    Dec 2017
    Posty
    5
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Wielkość w tym wypadku również ma znacznie. Ze względu na to, że zazwyczaj siostra ma zazwyczaj sporo do dźwigania dobrze by było gdyby było to jak najmniejsze ustrojstwo.

    Czyli z Olympusa wychodzi E-M10 Mark II + 12-40 2.8 Pro.

    Jeśli to nie tabu to co polecicie z innych systemów, jeśli na forum olka spytać o to można w ogóle
    Ostatnio edytowane przez rmk ; 29.12.17 o 18:42

  2. #12
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Zaczynam mieć wrażenie, że siostra liczy na cud, a z tymi cudami, to jednak lipa... Może jakiś jednocalowy kompakt?
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  3. #13

    Dołączył
    Dec 2017
    Posty
    5
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    To nie siostra liczy na cud tylko ja. I to ja sprowadzam ją na ziemię, bo inaczej już kupiłaby lustro, które wcisnąłby ktoś jej w fotojokerze albo innym sklepie.

  4. #14
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.793
    Siła reputacji
    382
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez rmk Zobacz posta
    Wielkość w tym wypadku również ma znacznie. Ze względu na to, że zazwyczaj siostra ma zazwyczaj sporo do dźwigania dobrze by było gdyby było to jak najmniejsze ustrojstwo.

    Czyli z Olympusa wychodzi E-M10 Mark II + 12-40 2.8 Pro.
    Z jakości i możliwości zestawu powinna być zadowolona, zwróć tylko uwagę na rozmiary i ciężar tego obiektywu - to niestety może być problem. Jeżeli obiektyw ma być mały, lekki i jasny - to niestety musi być stałoogniskowy. Jasne zoomy są ciężkie i duże.
    Ostatnio edytowane przez wyszomir ; 29.12.17 o 19:29
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  5. #15
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    Gx80 + 12-35 albo 12-60 będzie dobrą alternatywą.

  6. #16
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    A ja tak sobie kombinuję, że śp XZ-2 byłby ok. Szkoda, że Olek nie kontynuuje tej serii. Mały, jakość obrazka porównywalna do bezlustra z cienozoomem. Może właśnie był za dużą konkurencją dla bezluster?
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  7. #17
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar szafir51
    Dołączył
    Aug 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.818
    Siła reputacji
    214
    Moja galeria
    hmm... w cenie E-M10 II + 12-40 to już można szukać A7II z 28-70. Gabaryty i ciężar podobny.

  8. #18
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Mam pewne obawy, że amatorce nie spodoba się duży obiektyw, a brnięcie w ciemnozoomy jest moim zdaniem bez sensu, lepiej kupić jakiś fajny 1" kompakt. Będzie mniejszy i da lepszy obrazek. Ew. Olek i dwie stałki, np. 20 i 45. 20 jako uniwersalna i 45 na szczególne okazje do lepszej separacji od tła. Tu z kolei jest pytanie, czy amatorka zechce zmieniać szkła? Stałki są o tyle bezbolesne w tym przypadku, że w ajfonie zooma chyba też nie było i amatorka nie ma złych, rozleniwiających nawyków
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  9. #19
    Zwycięzca popRAWki Awatar ogc13
    Dołączył
    May 2017
    Mieszka w
    Wieliczka
    Posty
    952
    Siła reputacji
    132
    Moja galeria
    Z doświadczenia powiem, że 12-40 rzeczywiście jest masywny i ciężkawy.
    Stosowanie go w aparacie bez wyraźnego gripa jest trochę niebezpieczne - strach że wypadnie z łapki.

  10. #20
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar szafir51
    Dołączył
    Aug 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.818
    Siła reputacji
    214
    Moja galeria
    to kwestia preferencji, ja mam 12-40 z E-M10 pierwszym i gripa praktywnie nie przykręcam.

Podobne wątki

  1. Zestaw do 10k
    By Pucy in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 52
    Ostatni post / autor: 19.02.17, 21:05
  2. Rozterki życiowe kompletnej amatorki
    By usmiechnieta in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 25.03.07, 20:25

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.