Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: OM-D E-M10 Czyżby awaria płyty głównej?

  1. #1
    | OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Krakow
    Posty
    228
    Siła reputacji
    44
    Moja galeria

    OM-D E-M10 Czyżby awaria płyty głównej?

    Hej,

    wczoraj - wkładam naładowaną baterię (oryginalna), próbuję włączyć aparat i nic. Za którymś razem w końcu się udało. "Ufff" myślę. Ale kiszka. Włącza się w trybie "zdjęcia artystyczne", "M" lub "S", niezależnie od ustawienia kółka wyboru trybów. Ot tak, kompletnie losowo. W ogóle nie reaguje na guziki np. nie ma szans wejścia do menu. Czasem przy włączeniu miga symbol baterii, ale potem po kolejnym cyklu power off/on znowu jest dobrze. Tylny wyświetlacz i EVF czasem pokażą obraz jak po dobrych prochach

    Czyżby to padła płyta główna? Kurcze, kilka tyg. temu gwarancja straciła ważność...

    --
    Pozdrawiam,
    Paweł

  2. #2
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2004
    Posty
    5.023
    Siła reputacji
    147
    Moja galeria
    Mi to wygląda na zwarcie Nie zawilgotniał czasem ostatnio?
    Moje fotografie: www.beluch.pl | Grupa dyskusyjna M43 Polska

  3. #3
    | OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Krakow
    Posty
    228
    Siła reputacji
    44
    Moja galeria
    Aparat był "wietrzony" w zimowej scenerii pod Babią Górą 2 tygodnie temu, potem cały czas przebywał w temp. pokojowej. Trochę bawiłem się nim ja, trochę córka i nie było żadnych problemów. Do wczoraj

    Czy efekty sesji sprzed 2 tygodni mogłyby ujawnić się dopiero teraz?
    Ostatnio edytowane przez Paffcio ; 23.12.17 o 02:18

  4. #4
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.787
    Siła reputacji
    377
    Moja galeria
    Jeżeli wilgoć dostała się do wnętrza aparatu mogło nie dojść do zwarcia, ale z kolei mogły rozpocząć się procesy korozyjne - a te dają o sobie znać dopiero po pewnym czasie. Ale - czy w Twoim przypadku akurat to zaszło - trudno powiedzieć.
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  5. #5
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2005
    Mieszka w
    Gdynia
    Posty
    173
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    U mnie podobne problemy w EM10ii. Pewnego razu bateria niby, że naładowana, ale parat się po chwili wyłącza (wszystko działa). Potem bateria zaczęła normalnie działać, ale w aparacie przestało działać pokrętło trybów i wszystkie przyciski na tylnej ściance (poza OK). Teraz przy pracy aparatu czuć lekkie 'ciepełko' na wysokości joysticka, na niektórych zdjęciach zaczął siep ojawiać jasny pas u dołu ekranu - ewidentnie coś się dzieje, aparat jedzie na gwarancję.

  6. #6
    | OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Krakow
    Posty
    228
    Siła reputacji
    44
    Moja galeria
    Mój e-m10 pojechał właśnie do serwisu. Nie wiem, czy już mam się trzymać za portfel (naprawa pogwarancyjna), czy jeszcze poczekać
    @apa-sf, Twój aparat już naprawiony?

  7. #7
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2005
    Mieszka w
    Gdynia
    Posty
    173
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    @Paffcio wyjechał w podróż po nowym roku, jest w trakcie naprawy (został przyjęty po inspekcji na naprawę gwarancyjną).

  8. #8
    | OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Krakow
    Posty
    228
    Siła reputacji
    44
    Moja galeria
    Niestety u mnie okazało się, że płyta główna zaliczyła zgon. Dwa dni po zaakceptowaniu kosztów naprawy dostałem informację, że płyty na magazynie brak i Olympus w cenie naprawy oferuje mi wymianę padniętego aparatu na E-M10 MkII, nooffka funkiel, nie śmiagana, na 24m gwarancji Tak więc jedzie do mnie nowy aparat... mam nadzieję, że ten będzie szczęśliwszy, bo poprzedni w ciągu 2.5 roku 2x zaliczył serwis (a używany był mało intensywnie)...

  9. #9
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2005
    Mieszka w
    Gdynia
    Posty
    173
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    A mója sztuka właśnie podróżuje w paczce do domu po naprawie gwarancyjnej - z ciekawości wysłałem zapytanie co było przyczyną i co naprawili/wymienili.

Podobne wątki

  1. Lightscribe - jaka nagrywarka i płyty
    By wulf in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 25.01.12, 20:22
  2. Prosze o pomoc - czyzby awaria mojego 5060?
    By krzwoj in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 46
    Ostatni post / autor: 13.01.11, 13:30
  3. Czyżby awaria E-520?
    By krisder in forum Korpusy 4/3
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 7.09.09, 22:49
  4. Czyżby E-2?
    By Peter in forum E-System
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 4.05.05, 03:01

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.