Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: [PILNE]Obiektywy do 1800 zł - krajobraz+portret+fisheye -OMD-10 Mark III

  1. #1
    Banned
    Dołączył
    Dec 2017
    Posty
    3
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    [PILNE]Obiektywy do 1800 zł - krajobraz+portret+fisheye -OMD-10 Mark III

    Dobry wieczór,

    na dosłownie już muszę kupić obiektywy do Olympus E-M10 MARK III:

    Niestety, nie miałem czasu na zgłębienie forum - potrzeba wynikła teraz

    Sprzęt który mam do dyspozycji:
    Olympus E-M10 MARK III + kit Zuiko 14-44
    Lumix DMC-G7 + kit oraz 45-150



    wymagania finansowe:
    • nieprzekraczalny budżet: 1800 zł brutto / 1500 zł netto każdy
    • sprzęt nowy, ze sklepu wystawiającego faktury


    potrzeby:
    1. jasna portretówka (mój typ to PANASONIC LUMIX G 42.5 MM F/1.7 ASPH. POWER O.I.S.) - portrety, ale również małe przedmioty + bokeh
    2. szeroki, normalny kąt, mniej niż kitowe 14mm (mój typ: Samyang 12 mm f/2.0 ED AS NCS) - zastosowanie - ludzie w wąskich przestrzeniach, krajobrazy
    3. * ewentualnie - szerokie coś - np. OLYMPUS M.ZUIKO DIGITAL 9MM F/8.0 - wrzucenie z aparatem do np. piwnicy/wąskiego przejścia


    Z góry dziękuję za sugestie

  2. #2
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    1. Olek 45/1.8 taniej
    2. Olek 9-18 z promocji ze sklepu olka wychodzi 1800 netto.. Samyang jest duży i nie ma AF. Jak to chcesz na F-vat to ma sens. Jak patrzysz na koszta, to moze warto zastąpić kita z panasa na 12-32.
    3. to to jest zabawka. Z tym światłem, to zdjecia w piwnicy nie zrobisz.

    Musisz to dzielic na 3*1800? TO mocno ogranicza.

  3. #3
    Banned
    Dołączył
    Dec 2017
    Posty
    3
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez grizz Zobacz posta
    1. Olek 45/1.8 taniej
    2. Olek 9-18 z promocji ze sklepu olka wychodzi 1800 netto.. Samyang jest duży i nie ma AF. Jak to chcesz na F-vat to ma sens. Jak patrzysz na koszta, to moze warto zastąpić kita z panasa na 12-32.
    3. to to jest zabawka. Z tym światłem, to zdjecia w piwnicy nie zrobisz.

    Musisz to dzielic na 3*1800? TO mocno ogranicza.
    1. że taniej to wiem, ale czy lepiej?

    2. to niestety musi być mniej niż 1 500 zł netto, ten Samyang to najlepsze co udało mi się trafić w tej cenie - ale może się nie znam? też bym wolał olka 9-18...

    3.założenie jest takie - ustawiam aparat na powiedzmy 10 s naświetlania i zostawiam - chodzi o foty przestrzeni, nie życia np. szczurów

    teraz doszło jeszcze jedno ewentualne szkło do kupienia: jasna stałka w okolicach 25 mm


    Niestety, to musi być mniej niż 1 500 netto za jeden, nie mogę tego zsumować...

  4. #4
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    1. Nie gorzej a taniej, czyli lepiej. Pomijając Stabilizację, ale to w sumie przy takim obiektywie i posiadaniu stabilizacji w body nie jest problem. https://www.optyczne.pl/362.11-Test_...sumowanie.html

    2. No to jak cena taka, a nie inna to pola manewru specjalnie nie masz.

    3. To akurat nie zmienia sytuacji, ze to zabawka.

    4. jest świetny (jak na cenę) Panasonic 25mm f/1.7 Lumix G ASPH



    Sprawdź co od olka masz w promocji: https://forum.olympusclub.pl/threads...-Olka-cashback

  5. #5
    Moderator Awatar FreddieChopin
    Dołączył
    Nov 2017
    Posty
    102
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    Jeśli Twoim celem jest zakup tego sprzętu na firmę, to przecież nic nie stoi na przeszkodzie aby kupić go używanego w legalnie działającym komisie, który również wystawi Ci fakturę VAT-marża. Jeśli zaś chcesz uniknąć wpisywania tych obiektywów do ewidencji wyposażenia (zapewne stąd ten próg 1500 zł), to po pierwsze próg ten jest umowny, bo w rzeczywistości kryterium jest czas używania danego sprzętu przez przedsiębiorstwo, a po drugie przecież wpisanie sobie czegoś do tej ewidencji nie jest jakimś wielkim problemem, tak samo jak późniejsze usunięcie z niej wybranych pozycji.

  6. #6

    Dołączył
    Nov 2017
    Mieszka w
    podkarpackie
    Posty
    19
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez FreddieChopin Zobacz posta
    Jeśli Twoim celem jest zakup tego sprzętu na firmę, to przecież nic nie stoi na przeszkodzie aby kupić go używanego w legalnie działającym komisie, który również wystawi Ci fakturę VAT-marża. Jeśli zaś chcesz uniknąć wpisywania tych obiektywów do ewidencji wyposażenia (zapewne stąd ten próg 1500 zł), to po pierwsze próg ten jest umowny, bo w rzeczywistości kryterium jest czas używania danego sprzętu przez przedsiębiorstwo, a po drugie przecież wpisanie sobie czegoś do tej ewidencji nie jest jakimś wielkim problemem, tak samo jak późniejsze usunięcie z niej wybranych pozycji.
    Od faktur VAT-marża nie da się odliczyć VAT - kupimy wprawdzie sprzęt tańszy jednak używany a VAT odprowadzimy do Urzędy Skarbowego.
    Mnie udało się kupić np. nowy obiektyw M. Ziuko 75-300 (który w sklepie Olympusa wyceniony jest na 2499 zł) wydając z własnej kieszeni jedynie 950 zł - odliczony Vat, podatek i cashback 450 zł (od razu uprzedzam zastrzeżenia że jak się bierze fakturę to nie da się uzyskać cashback - jednak się da choć trzeba to zrobić sprytnie.
    Ostatnio edytowane przez Marek123 ; 22.12.17 o 13:43
    OM-D E-M10 mII + M. Zuiko 14-42, 40-150, 75-300, Panas 20/1.7 Canon 60D + 10-18, 18-135, 70-300, 50/1.8, Tamron 16-300

  7. #7
    Banned
    Dołączył
    Dec 2017
    Posty
    3
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Na zabawy z vatem i cashbackami nie mam czasu.

    co do
    1. postanowione: Olympus 45 mm / 1.8
    2. nadal nie mam pojęcia, i się zastanawiam się czy nie odpuścić tej kategorii:
    Samyanga nie dostanę od ręki zostaje mi:
    Panas 12-60, 3.5+,
    lub olewając zupełnie moje założenia: coś jasnego do robienia zdjęć w pomieszczeniach i od czasu do czasu krajobrazów (tu zdaję się na Was)

    3. i 4. odpuszczam

    budżet wciąż do 1500 netto

  8. #8

    Dołączył
    Nov 2017
    Mieszka w
    podkarpackie
    Posty
    19
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Myślałem że masz firmę Vat-owską - tam nie ma zabawy z VAT-em tylko VAT od zakupów po prostu się odlicza w księgowości i o tyle się jest do przodu - oczywiście o ile ma się też sprzedaż z VAT-em.
    OM-D E-M10 mII + M. Zuiko 14-42, 40-150, 75-300, Panas 20/1.7 Canon 60D + 10-18, 18-135, 70-300, 50/1.8, Tamron 16-300

Podobne wątki

  1. Jakie obiektywy do E-M10 Mark II?
    By kejpi in forum Obiektywy micro 4/3
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 12.10.15, 10:11
  2. Jaki CISS i który atrament do R 1800
    By apz in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 1.11.12, 22:52
  3. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 1.04.12, 08:00
  4. olyplus: portret , przyroda , krajobraz
    By olyplus in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 26.05.09, 13:14

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.