Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Jaki obiektyw do Olympusa OM-D E-M10 MII?

  1. #1

    Dołączył
    Dec 2017
    Posty
    3
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Jaki obiektyw do Olympusa OM-D E-M10 MII?

    Witam,


    Planuję zakup aparatu - szukam czegoś głównie do amatorskiego filmowania ale również do robienia zdjęć. Aparatu głównie używał będę w podróżach. Po kilku dniach poszukiwań wybór padł na Olympusa OM-D E-M10 MII.
    Teraz zostaje kwestia obiektywu - wstępnie chciałem kupić podstawowy M.ZUIKO DIGITAL ED 14‑42mm II R. Cena zachęca - bo wraz z aparatem to ok. 2700zł.
    Jednak trafiłem na kilka opinii, że nie warto kupować podstawowych obiektywów i lepiej dorzucić kilka(set) złotych i kupić coś lepszego.


    Upatrzyłem PANASONIC Lumix G VARIO 12-60mm za ok. 1200zł. Więc całość zamknęłaby się w ok. 3300zł.


    Czy to dobry wybór? Może zamiast obiektywu Panasonica wybrać inne obiektywy M.ZUIKO z serii Premium lub Pro? A może coś całkiem innego?
    A może dla amatora różnica będzie nieznaczna i lepiej nie nadwyrężać budżetu i kupić z podstawowym obiektywem?

  2. #2
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    A jaki masz budżet i jakie będzie przeznaczenie?

  3. #3
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez lunsive Zobacz posta
    Witam,


    Planuję zakup aparatu - szukam czegoś głównie do amatorskiego filmowania ... Po kilku dniach poszukiwań wybór padł na Olympusa OM-D E-M10 MII.
    ...
    Ciekawe. Kompletnie nie znam się na filmowaniu, ale na podstawie opinii osób temat znających, mam wrażenie, że w mikrusach zdecydowanie przewodzi Panas. Wygląda na to, że w różne internety przeglądamy...
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  4. #4

    Dołączył
    Dec 2017
    Posty
    3
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez grizz Zobacz posta
    A jaki masz budżet i jakie będzie przeznaczenie?
    Napisałem: przeznaczenie to filmowanie ale również i fotografowanie (60 do 40%) podczas podróży.
    Maksymalny budżet to 3tys. ale jeśli faktycznie ten obiektyw Panasonica byłby super jestem w stanie dopłacić te 300zł. Ale wiadomo - im mniej tym lepiej.

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Ciekawe. Kompletnie nie znam się na filmowaniu, ale na podstawie opinii osób temat znających, mam wrażenie, że w mikrusach zdecydowanie przewodzi Panas. Wygląda na to, że w różne internety przeglądamy...
    Jaki dokładnie model masz na myśli?

  5. #5
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    Ja bym nie dopłacał. Zbierał za to na 12-40 albo 12-35. I jak po czasie okaże się, że hobby zaskoczyło to brał coś odpowiedniego..

  6. #6
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2004
    Posty
    5.023
    Siła reputacji
    147
    Moja galeria
    EM10 II i filmowanie? Olympus w tym modelu ma słabe fullHD, gdzie masz obok taki np. GX-80 z 4K.
    Moje fotografie: www.beluch.pl | Grupa dyskusyjna M43 Polska

  7. #7
    | OlyJedi Awatar viruuss
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.320
    Siła reputacji
    230
    Moja galeria
    gx80+ panas 14-140 ten jaśniejszy
    Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły

  8. #8

    Dołączył
    Dec 2017
    Posty
    3
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez luc4s Zobacz posta
    EM10 II i filmowanie? Olympus w tym modelu ma słabe fullHD, gdzie masz obok taki np. GX-80 z 4K.
    Na chwilę obecną z 4K i tak nie będę korzystał - nie mam sprzętu do obróbki video tej jakości.

    Czy do GX-80 obiektyw Lumix G VARIO 14-42mm II będzie ok?

  9. #9

    Dołączył
    Feb 2016
    Posty
    46
    Siła reputacji
    10
    Moja galeria
    GX80 sprzedawany jest z 12-32, i to jest niezły obiektyw kitowy. Najlepiej kupić z 12-35 ale to są już inne pieniądze.

  10. #10
    | OlyJedi Awatar piasbog
    Dołączył
    May 2009
    Mieszka w
    Łomża
    Posty
    949
    Siła reputacji
    188
    Moja galeria
    Do EM-10II możesz rozważyć zakup 12-50, to dobry równy obiektyw idealny na podróże z funkcją elektrycznego zoomu do filmowania - można kupić za 700zł. Osobiście używam aparatu do robienia zdjęć i do tego celu moim zdaniem Olek jest pewniejszym wyborem. Co do filmów prosto z aparatu - nikomu nie chce się tego potem oglądać chyba, że poświęcisz dużo czasu na obróbkę i złożenie reportażu.
    XZ-1, OM-1, 12-40, 100-400

Podobne wątki

  1. Jaki zestaw do Olympusa OM-D
    By DawidFoten in forum System micro 4/3
    Odpowiedzi: 52
    Ostatni post / autor: 21.08.16, 22:57
  2. obiektyw do e-500 , jaki??
    By sabaanna in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 1.11.15, 20:54
  3. Jaki obiektyw do E-510
    By subbar in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 12.01.08, 00:30
  4. Jaki mikrofon do Olympusa 770 ?
    By Anka- in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10.08.05, 17:00

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.